Školy smyku a podobne srandy

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od jarka »

pjanda píše:CTR je skvele auto, tedy ten prvni, s tim se daji delat divy...
To mi povídejte, mě stačilo asi 5km a byl jsem totálně lapen. Navíc lze u něj dodělat pár "drobností" a už je z něj těžce návyková droga :x .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od acer.t »

metaljohn píše:To mi připomíná, jak Bond kdysi psal na garáži, jak mu někdo radil, že "ta zatáčka se dá celá pod plynem" a když lízal svodidla, tak se naznalo, že nedá :D
já to znám trochu jinak ...neubírej to dáš...mrd ...otočení hlavy, jo dobrý to vycouváš :D :D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Deli »

:))
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Weeper »

:D
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od oxik »

Konečně jsem našel vhodné vlákno..

Dostal jsem k narozeninám školu smyku na letišti u Plzně (svezenicko.cz) + sprint v porsche/camaro ss

A teď dotaz..máte s tou "školou" nějaké zkušenosti? Myslím přímo v té Plzni..jak probíhá výuka, jaká je dráha apod?

A ještě jeden, možná hloupý dotaz..mám auto s automatem(740i), bude to vadit? Jde mi o situaci, kdy se auto přetočí zadkem dopředu a setrvačností začne couvat, tak jesli to neubližuje automatu, protože pochybuju, že by se mu to líbilo :D

Díky za všechny názory ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od řidičBOB »

ad druhá část: nevím jak v Plzni, ale v Mostě nutí při smyku řadit neutrál - tzn. rozpojit motor a spojku, jako když se u MT vyšlápne spojka
No pain, no gain.
Vespa time \m/
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od TomZ »

Primo na teto skole smyku jsem byl cca pred 1.5 rokem.
Nejdriv je dopoledni cast - video a povidani jak jezdit, zvladat smyk atp. Spis starsi videa, ale pointa je stale stejna. Obed (objednali pizzu, neni v cene) a pak se jde jezdit. Kazdy ma vysilacku. Dle pokynu (napr jet 30 kmph a projet mezi kuzely bez brzdeni) jede jedno auto za druhym. Nasleduje dalsi pokyn. Navic je vytvorena zatacka s kluznou folii a vodou a vystavene kuzely na projeti losiho testu. Jeste neco te zajima?

Edit: Ja tam byl taky s automatem a problem to nebyl. Jednoduse tam, kde instruktor rikal, ze s manualem mas dat brzdu a spojku, tak s AT davas jen brzdu. Neutral s AT pri jizde by me nikdo nedonutil.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od oxik »

Super, díky za zkušenost :)
Kdyby mi někdo řekl, ať s matem za jízdy řadím N tak ho hodně rychle pošlu do..pryč :D Jsem zvědav, už se těším, tak snad to bude aspoň trochu přínosný :D
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Nevim, mně to přišlo k hovnu. Shodou okolností jsem taky před cca rokem dostal darem kupón do Líní a špatný...
Na takový věci, jako že slalom mezi kuželama na zkropený kluzný folii projedeš líp pomalu než rychle, nepotřebuješ školu smyku, to snad chápe i lidoop. Teoretická část k smíchu, prehistorický videa od Besipu okořeněný komentářem "instruktora", kterej na vás pálí exaktní data jedno za druhým, třeba: "Řikam vám, že takovejch devadesát procent nehod se stane kvůli...", nejčastějš tyhle moudra začínaj " Když jsem ještě jezdil se sanitkou...".
Což je taky jediná kvalifikace toho hlavního instruktora, že volepyčo jezdil se sanitkou a viděl hrozně věcí.
Pak je taky výbornej jeho kalibrovanej zrak, když při praktický části dá všem za úkol projet třeba čtyřicítkou ten slalom a každýho individuálně hodnotí hláškama typu: "To bylo pěkně projetý, ale určitě to nebylo čtyřicítkou, to bylo spíš ke třiceti!"
Do toho tam další zřízenec náhodně přijíždí a odjíždí s herkama, který jindy půjčujou k projetí (Camaro, Hummer, ...) zřejmě aby vyvolal dojem velké a prestižní společnosti.
Jako nebylo to úplně špatný, ale doporučil bych vzít si špunty do uší, na instruktora se v rámci možností co nejvíc vysrat a zkoušet si na tý kluzný folii, co uznáš za vhodný. :D
Hugo24
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06 srp 17:44

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Hugo24 »

škola smyku, článek:

***

sorry, prvni prispevek a hned link mimo, to prosim ne.
MMira
Odpovědět