Vyrazeni vs Zarazeni

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
ttominoo
Autoškolák
Příspěvky: 44
Registrován: stř 26 zář 15:48

Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od ttominoo »

Ahoj vsem, jak z nazvu vypliva chci se zeptat: Napriklad pri jizde s kopcem nechat zarazeno nebo vyradit na neutral? Jde mi o to ze nekdo(prevazne starsi ridici, tak 30+) rikaji vyradit a mladi a v autoskole zase nevyrazovat?
Jde mi o to, ze jezdim s felicii MPi a ta nema palubni PC, tak nevim jak se ta chova v techto pripadech. Ale jezdil s asi tyden s Pandou a tam mi pri vyrazeni pc ukazoval okamzitou 2,9l a pri ponechani rychlosti taky 2,9l. Tak jak to tedy je? Dekuji
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od GeneHawkins »

Je to tak, že to ve skutečnosti trochu proměřuje, takže počítej místo 2,9 tak 3,0l.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od d1.8t »

Nevyřazovat.
RWD
hb11
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: stř 01 srp 19:39

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od hb11 »

Z hlediska spotreby zalezi na typu motoru (resp. priprave paliva). U aut s karburatorem neni rozdil mezi jizdou na neutral a jizdou se zarazenou rychlosti - dodavka paliva odpovida volnobehu (s vyrazenou rychlosti auto dojede dal - nebrzdi motorem, tak se vyplati vyradit). U novejsich aut (temer vsechna auta cca po roce 1990), ktere maji elektronicky rizene vstrikovani ECU pri jizde se zarazenou rychlosti bez pridani plynu uplne odpoji privod benzinu (otacky museji byt cca nad 1500). Pri jizde na neutral motor spotrebovava benzin.

To je teorie, ale v praxi mi prijde jako nesmysl kvuli par deci benzinu resit takove nesmysly.. ;)
jack daniels
Pan Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: sob 12 led 13:37

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od jack daniels »

V kopcovitém terénu a bez nutnosti hodně brzdit(prudké zatáčky) se vyplatí vyřazovat a nebrzdit motorem. Spotřeba je potom reálně nižší
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od Brus »

hb11 píše:Z hlediska spotreby zalezi na typu motoru (resp. priprave paliva). U aut s karburatorem neni rozdil mezi jizdou na neutral a jizdou se zarazenou rychlosti - dodavka paliva odpovida volnobehu (s vyrazenou rychlosti auto dojede dal - nebrzdi motorem, tak se vyplati vyradit). U novejsich aut (temer vsechna auta cca po roce 1990), ktere maji elektronicky rizene vstrikovani ECU pri jizde se zarazenou rychlosti bez pridani plynu uplne odpoji privod benzinu (otacky museji byt cca nad 1500). Pri jizde na neutral motor spotrebovava benzin.

To je teorie, ale v praxi mi prijde jako nesmysl kvuli par deci benzinu resit takove nesmysly.. ;)
spousta lidí to však řeší opravdu až takto do absurdna.

jinak je to jak píšeš, konkrétně u té feldy je ta hranice kousek výš, myslím, že nějakých 1700-1800ot.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od bloody cardinal »

Tady bych se řídil tím, jestli chci co nejdál dojet (vyřadím), nebo jestli chci zpomalit (zařadím a brzdím motorem) :)
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od karelpipa »

Kámoš taky vyřazuje, klidně i z kopce. A já vždy trnu, zda se mu povede zabrzdit pouze "nohou" i z pomerne vysoky rychlosti (z kopce obzvlast).
Auta bez zarazeny rychlosti proste nebrzdi! Respektive daleko hur od urcite rychlosti.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od ultima ratio »

No a hlavně si zbytečně opotřebovává brzdy.
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Vyrazeni vs Zarazeni

Příspěvek od karelpipa »

No tak jasně, podezřele často si mi mezi řečí stežuje, že už mu to zas blbě brzdí a že potřebuje asi nový destičky :)
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Odpovědět