Školy smyku a podobne srandy

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od mmira »

Tak koukám, že nacvičovat smyky a čistit body už lze v Ostravě. Už několik let slibuju ženě, že ji na něco takového pošlu (a doprovodím ji tam). Ne, že by měla body, ale zlepšení reakcí prospěje každému.

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=356221

Na tom videu mě pobavila jedna věc. Mrkněte na první reakci borce v tom C63 (cas asi 2:20).
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Školy smysku a podobne srandy

Příspěvek od HondaMan »

Čekal že ho to hodí na druhou stranu, no :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Školy smysku a podobne srandy

Příspěvek od Deli »

já jsem to absolvoval s kámošovo Vitem v Mostě a byla to legrace :)

jinak střelec v C je dobrej :D možná chtěl udělat parádičku a udělat 360° otočku :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Školy smysku a podobne srandy

Příspěvek od Vana »

Deli: nakolik je to podobné ve srovnání s reálnými povrchy které opravdu na silnicích potkáme, třeba ledem nebo sněhem ?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od řidičBOB »

Deli: já byl 5x v Mostě a jednou v Letňanech... Most jednoznačně lepší!
Vana: srovnání s ledem nebo s hodně zmrzlým sněhem... Ono to ani není o srovnání, jako spíš o tom, aby si člověk uvědomil, že i rozdíl 5kmh může mít zcela odlišné následky, při průjezdu zatáčkou a hlavně je to o osvojení si technik - třeba krizové brzdy, vyhýbání se překážce a takové ty zcela běžné věci.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od pjanda »

Podobne kursy povazuji obecne za velmi prospesne, ale obavam se, ze v ceske realite tezce narazi na neschopnost instruktoru. Znam zejmena ty z Mostu z jinych akci a co ti jsou schopni rikat za nesmysly... Je to pritom dost dulezita soucast, bez cloveka schopneho naucit ty spravne techniky a predat sve zkusenosti to cele ztraci smysl.

Za techto podminek to pro zacatecnika povazuji za spise nevhodne, mohl by si osvojit spatne zpusoby. A pro nekoho schopneho a zkuseneho za dobre jen tehdy, pokud chce vyuzit moznosti polygonu a overit si neco sam. Opravdu dobreho ridice tady mnoho nenauci.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od HondaMan »

pjanda píše: ale obavam se, ze v ceske realite tezce narazi na neschopnost instruktoru.
Pokud jsou stejně zdatní jako učitelé v autoškolách, tak souhlasím bezezbytku :-/

Z posledního školení řidičů jsem byl vyloučen ještě před tím, než jsem se instruktora stihl zeptat na jeho vzděláni :(
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od jarka »

Já jsem byl na škole smyku jen jednou a z pohledu vynaložených prostředků mi to nepřišlo jako úplně optimální. Pro člověka co se o řízení trochu zajímá, mi přijde jako lepší volba něco přečíst např. Horký volant a pak samostatný trénink někde na parkovišti, popř. autoslalom (ideálně když zaprší). A potom opuštěná kluzká okreska (přeci jen rychlosti jsou trochu jinde než na parkovišti). Já jsem byl už v takové lepší škole smyku, kde jsme už zkoušeli docela zajímavý věci, ale ani tam jsme se ke složitějším technikám nedostali (on tam na to ani není čas). Z mého pohledu by bylo ideální jezdit celý den na polygonu s instruktorem, což by finančně bylo trochu jinde. Ono než se člověk alespoň trochu naučí např. brzdit levou nohou, tak to chce asi víc než dvě jízdy s instruktorem.

Pořád je tedy škola smyku lepší než nic, ale pro fandu je to málo…
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od goes »

pro fandu je to dostacujici, samozrejme zalezi na jakem levelu je. Je taky problem pokud si nekdo skolu smyku, resp. skolu bezpecne jizdy plete s treningem na zavodni licencni apod. Neni jediny duvod se ucit na takove akci brzdit levou nohou, dulezite je, aby bezni lide, kteri tam chodi pochopili urcite principy a zazili si, co se stane "kdyz" a naucili se zakladni veci, jak eliminovat urcite nechtene situace apod. a k tomu to slouzi a pokud se na to nekdo diva takto, pak tam najde to, co hleda.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od jarka »

Goes: Souhlasím a myslím, že podobný závěr mám v poslední větě...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět