Pomoc pri vybere auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od merlin »

Uvazujem o vymene mojho sucasneho Subaru Outback za nieco ine. Moje podlmienky su nasledovne:
Karoseria Kombi
Motor Benzin, mozem aj Turbo, min 150kw
Prevodovka Manualna
Pohon AWD najlepsie trvaly
Cena cca 40tis EUR

P.S. Preferujem na pohlad nenapadne auto, dakujem za kazdy TIP
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od beaumont »

Popravdě řečeno nevím, co očekáváš že se dozvíš nového?
- BMW, Subaru, Opel, Saab, Audi, VW (ovšem s Haldexem), případně skladová Alfa.
- Volvo, Mercedes, Cadillac a brzo taky Fiat Freemont jen s automaty.
- Individuální dovoz nějaké Ameriky, ale to budou asi taky automaty
- A potom těch pár SUV s kombinací benzín + manuál.

Já bych si asi za 40 tis. Eur vzal BMW 330ixT nebo Saab 9-5 2.0T AWD (pokud ještě někdo nějaký vyrobí :-s )
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od merlin »

beaumont píše:Popravdě řečeno nevím, co očekáváš že se dozvíš nového?
- BMW, Subaru, Opel, Saab, Audi, VW (ovšem s Haldexem), případně skladová Alfa.
- Volvo, Mercedes, Cadillac a brzo taky Fiat Freemont jen s automaty.
- Individuální dovoz nějaké Ameriky, ale to budou asi taky automaty
- A potom těch pár SUV s kombinací benzín + manuál.

Já bych si asi za 40 tis. Eur vzal BMW 330ixT nebo Saab 9-5 2.0T AWD (pokud ještě někdo nějaký vyrobí :-s )
beaumont, chcem len nezaujaty pohlad.
- BMW (prilis vystredne), Subaru (dnes uz to nie je Subaru), Opel (Insignia vazne uvazujem), Saab (milujem ale uz asi nema buducnost), Audi (vazne uvazujem), Alfa 159 SW (favorit ale je len ako V6)
- Volvo (este nie som na dochodku), Mercedes (ma len automat) Fiat Freeamount (prezlecena amerika je pre Fiat hamba a ma len automat)
- USA nechcem
- SUV nechcem

Ale dakujem za nazor
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od Snowman000 »

Pri takomto zadani by to bola A4/S4, alebo OPEL Insignia OPC alebo 2.0 Turbo. Ziadna ina alternativa mimo klasiky BMW ma nenapada...

Alebo potom uz len Schade 1,8 TSI 4x4 :-B
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od beaumont »

merlin píše:Subaru (dnes uz to nie je Subaru)
To se shodneme, minulé Legacy / Outback bych si s pořádným motorem a manuálem klidně koupil, líbilo se mi. Současné mi přijde otřesné. Naopak se mi docela zamlouvá aktuální Forester, který mě příjemně překvapil i chováním na silnici.
merlin píše:Alfa 159 SW (favorit ale je len ako V6)
Tak tak, 159 Q4 byla jen jako 3.2 V6 nebo diesel 2.4 JTD.

Pokud jde o tu 3.2, je to docela příjemné svezení, ale je to poměrně "málo Alfa". Motor je celkem utlumený, výkon podává lineárně (tj. bez výrazné výkonové špičky) a auto vůbec dělá dojem, že je pomalejší než ve skutečnosti. 159 prostě rychlost hodně maskuje, čímž se výrazně liší od předchozích "lehkonohých" Alf (156 a spol.). Pro mě by to auto nebylo, ale někomu může vyhovovat. Bez debat je vynikající podvozek a brzdy, místa uvnitř a v kufru je víc než v BMW 3er, míň než třeba v Insignii. Nevýhoda: dost to žere, ve městě počítej tak 13 až 15 litrů. Pozitivum: v Alfa komunitě jsem neslyšel nic o nějakých typických problémech motoru 3.2 V6 nebo pohonu Q4.
merlin píše:Saab (milujem ale uz asi nema buducnost)
=(( :(
Ale možná právě proto bych o tom autě uvažoval. Je to možná poslední Saab a přitom je to skvělé auto, přinejmenším v některých verzích. Koupit, pár let jezdit, udržovat a pak nechat jako raritu do sbírky...?
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od HondaMan »

merlin píše:Alfa 159 SW (favorit ale je len ako V6)
Pokud to bude jen z poloviny takový zázrak jako Brera co měl Goggy, tak upřímnou soustrast...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od merlin »

beaumont, ten Saab je pre mna volba cislo jedna. Zatial sa ani nezacal vyrabat vo verzii kombi a predajcovia (OPEL) nie su ochotny dat ani cent zlavu... Kto vie ako sa to bude servisovat a co nasledny predaj, je tam vela otaznikov

AR159SW V6 Q4 sa uz neda objednat a novy nasledovnik je v nedohladne :(

HM, a tu o bielej sanitke co kradne deti v IKEA poznas =))
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od quasimoto »

Aktaualne su v ponuke skladove A6 Avant 3.0 TDI quattro od 42.000 vratane vybavy, ale to ta asi nezaujme.

Aj A4 Allroad ale tiez len TDI.
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od Dix »

merlin:V ČR jdou na Insignii sehnat slevy.Je to od 186 000 Kč až po 26% tj.313 000 Kč.
Bez bodů
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Pomoc pri vybere auta

Příspěvek od beaumont »

merlin píše:AR159SW V6 Q4 sa uz neda objednat a novy nasledovnik je v nedohladne :(
To je pravda, Alfa se zbavuje všeho, co měla společného s GM, včetně základu toho motoru V6. Znamenalo by to hledat skladovku, něco jako tohle:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

BTW: Čím to je, že to lik aut co by se člověku líbilo, už není...? Já bych si zase chtěl koupit dva tři roky starou Alfu GT 3.2 V6 (to byl ještě V6 "Busso"). A není a už nebude, výroba (motoru) skončila 2005 :(
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Odpovědět