Dříve M135i, nyní ///M2

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Snowman000 »

Tak uz by sa snad patrilo aj mensi update... :ymhug:

Uz je to nejakeho polroka kedy sa zacala zachranovat jedna M135i zo Svajcu...PP za tu dobu stihol 2x zadriet svoju 316Txi a skoro ju aj 2x resuscitovat (bohuzial nedisponujem takym budgetom), tak mi to trochu trvalo (a k tomu sa priplietol este jeden Prdola s mojim DNA)...kazdopadne uz sa nejaky cas jazdi a kilometriky pomaly pribudaju :ymhug:

Samotna zachrana sa komplikovala jak sa dalo a co sa dalo to sa sralo, presny vycet dielov si uz (radsej) ani nepamatam (ano bolo medzi nimi nakoniec aj cele riadenie a zdravim tymto Vroooma ;) ) a diely sa zhanali fakt zo vsetkych kutov a clovek si krasne uvedomil jak su tie moderne auta neskutocne prekomplikovane a ceny dielov absolutne prestrelene...pre info:

Bocny predny senzor pre automaticke parkovanie...140€ jeden
Vrtula k chladicu...600€ (nie je mozne kupit samotnu vrtulu, je nutne cely ram aj s motorom)
Jedna hadica k medzichladicu 300€
Atd. proste niekedy fakt vdaka za Ebay...

...jednoducho uz viem, preco to tym Svajcom nestalo za to opravovat, to uz sa im snad viac oplatilo kupit novu M140i, nez riesit relativne maly tukanec...

Ale k tomu podstatnemu...jake to je? Recenziu od PJ som si za tu dobu cakania precital snad 100x, videl vsetky mozne videa a vytvoril si nejaky obrazok o tom co cakat, ale aj tak som ostal z toho auta trochu v soku...ale pekne poporade :)

Celemu tomu zase raz vladne motor...genialny motor...chcel bych ho vsade...foukatko, nefoukatko, toto je ten najlepsi motor aky som v modernom (a aspon trochu normalnom) aute zatial mohol zazit. Ano nie je to ta bozska spievajuca atmosfera z E46 M3, taky motor uz vzniknut a dostat sa do normalneho auta bohuzial uz nemoze (ano motora v v najnovsej GT3 som si vedomi, ale to uz je iny segment a pochybujem ze s lahkou nohou bude schopny jazdit za 9 :P ). Zaroven ale do poloM by sa mi ten motor nehodil, pyta si stale otacky a stale chce viac a neda cloveku oddychnut...skvele do vikendovky, no menej ak sa niekde zadzubavam v kolone...iked ako predosli majitel nasej M3 dokazoval ide ju pouzivat denne, celorocne, mne by jej bolo luto trosku, ale kazdy den by teda stal za to ;)
Fukana R6 sa k charakteru auta predsa len hodi viac, ponuka viac nenuteny presun a zaroven nenutenu silu...no tej sily je teda hodne, presnejsie motor proste taha jak svina a vo vysledku je auto pocitovo rychlejsie ako M3, iked porovnanie este neprebehlo :) . Zvuk je taktiez na turbo velmi dobry, ale M3 je aj tak iny level. Zaroven ale ponuka charakteristiku velmi blizku atmosfere, 2x je v jej priebehu citit jemne skokovejsi narast vykonu, ale tahat neprestava ani pri 7tisic ot. A k tomu vsetkemu ma skvelu reakciu na plyn a to uz v rezime "Normal" a nekona sa ziadny otravny "rev hang" (zdravim atmosferu v Subaru). To je pre mna najvacsie prekvapenie, jednoducho radost s nim pracovat a medziplyny tam skacu fakt s lahkostou. Jo a skoro bych zabudol na spotrebu, iked moc este nie je co referovat. Ta je zatial dalsim prijemnym prekvapenim, rychlejsi dialnicny presun sa da zvladnut okolo 10 a zatial je tam celkovy priemer 12,7l/km, no ten obsahuje kratke a ehm trosku prasiace jazdy, proste klasicka zoznamovacka :ymblushing:

Dalsim obrovskym prekvapenim je podvozok. Ja nechcel kosti tras, ja nechcel "sportovo" tuhy podvozok ala audi, ale ze dostanem auto ktore je vo vysledku na slovenskych nerovnostiach pohodlnejsie ako moje XV, alebo ako Passat 2.0 TSI s DCC... Nejedna sa ale o pohodlnost nejakym pohupovanim a plavnostou, ale prave o akusi spolupracu s tymi nerovnostami, clovek o nich vie, ale tak nejak vysledna "rana" je daleko mensia nez by clovek cakal. Uz chapem chvalu PJ, ktory ho nazval Kralom Karussellu. Na druhu stranu za ten kratky cas som nemal moznost a gule zacat z neho mackat 90 a viac percent a preto moc neviem posudit ci v tom rezime podla niektorych podvozok prestava stihat...uvidime. Zatial mi ale plne vyhovuje taky aky je.
Co som teda nakoniec nedostal je nejakym sposobom Hardcore Hot Hatch ala Civic Type-R a jemu podobne a to som presne ani dostat nechcel, nechystam sa s tym blbnut na okruhy, nechystam sa kvoli jazde vstavat o 5 rano v sobotu a vymetat kazdy jeden apex na limite, ja primarne hladal HH z kategorie GT, nieco na rychle kazdodenne presuny (preto tam isli klasicke PS4 a nie Cup2) no zaroven sa s tym dalo vyblbnut. Jedine mensie rozpaky mam z riadenia, fakt nepochopim preco tam muselo ist aktivne riadenie, mozno to chce zvyk? Som zvedavy jak to bude teda dalej, ci bude chybat svor (iked elektronika sa snazi dost) a ako sa nam proste bude spolu nazivat, predsa len tych kilometrov najazdenych je este stale malo a jedna dolezita skuska este len caka...Certovica ;)

Jedine minusy, ktore zatial pre mna auto ma, ale za ktore si mozem skor ja ako auto:
- zakladne repraky - neviem kto nabucha auto az po strop a nepriplati si za aspon trosku lepsie audio
- kozene sedacky - nikdy som nebol velky fanda, hlavne ked odvetravanie nikde, tu bych ovela radsej zakladnu alcantaru (iked pri kinderku by koza mohla mat par plusov)
- 3. dvere - to ze v 3dveraku je vyssi posed ako v 5dv. je dost naprd, a potom je tu "bonus" pri manipulacii s kinderkom a jeho sedackou ;))

Zatial som z auta fakt nadseny (urcite viac ako priatelka :-* ) a snad nebude musiet (nikdy) z domu, lebo moc neviem cim bych ho nahradil...no jedine zeby ak s M340i ;)

PS: Velke diky patri chalanom z jendeho maleho zapadnuteho servisu a jednemu vynimocnemu kamaratovi bez ktoreho by to cele nebolo a jednemu sponzorovi, vdaka ktoremu sa to cele prefinancovalo a ktoremu bych to mal cele teda cim skor splatit, nech mi ho nezabavi ;)

PS2: To som sa zase rozspisal...sorry...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Stepan »

Gratuluju, já bych na to koule neměl :)
M340i je E90 M3? :p
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

Pěkný, ale ten okruh bys s tím měl aspoň jednou dát. Nechceš jet s náma od 25.5. NS? Tam by jí to svědčilo.
Jo a jezdi s tím každý den, já bych raději vyřadil něco jiného z garáže, než nechat stát 1er. ;)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Snowman000 »

Stepan píše:Gratuluju, já bych na to koule neměl :)
M340i je E90 M3? :p
Keby som nemal pomoc tak bych do toho tiez nikdy nesiel...a to pritom bol viacmenej len tukanec...no teraz fakt lutovat nemozem ;)

M340i je skor myslena 340i M Performance, iked ani tej E90 M3 bych sa nehneval to je pravda :ymblushing:
M.Z. píše:Pěkný, ale ten okruh bys s tím měl aspoň jednou dát. Nechceš jet s náma od 25.5. NS? Tam by jí to svědčilo.
Jo a jezdi s tím každý den, já bych raději vyřadil něco jiného z garáže, než nechat stát 1er. ;)
Nedrazdi!!! #:-s Tam je niekolko ale preco este fakt ze ne, iked dakujem za pozvanie, urcite raz neodolam!
Aspon trosku bych ju chcel ale dostat do ruk...som v jemnom minuse :ympray: ... a zrovna ten vikend mam narozky (ne ze by to nebol pekny darecek dat si taky vylet :x (M135i ako darecek mi musi ale stacit tak na 10 rokov dopredu :D )

A neboj s 1er sa bude jazdit kazdy den...niekto iny asi pojde z kola ven :-?
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Vrooom »

Tak hlavne, ze jsi to dal nejak dokupy #:-s

K recenzim od PJ. Velka skoda, ze uz nepise, pred par dny jsem cetl jeho recenzi na magane rs a nic tak ctivyho a pritom informativniho se nikde neda najit. Vystizne popisuje jizdni vlastnosti a neomezuje se jen na standard recenzentu, kteri poznaji leda jestli to drnca a kdyz dostanou neco sportovniho tak se zmuzou maximalne na expresivne vetu jak to drzi :-(
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od 911T »

Mna by skor zaujmala ekonomicka stranka veci. Bolo to s tou opravou aspon plus minus porovnatelne s cenami neburanych jazdeniek, alebo si to uplne prestrelil? Predpokladam ze "tukanec" uz kupovat nebudes, ci..? :)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Snowman000 »

Tiez mi chybaju testy PJ...hlavne vsetkych tych HH co sa vyrojili, ale potom aj veci ako Stinger, pripadne 340i M...mozno sa snad este niekedy dockame :ympray:

Ekonomicka stranka veci vysla este stale vyrazne pozitivne #:-s

Ked si zoberiem ze porovnatelna M135i s cca 60tisic km a manualom je za cca 22500€ a to este nepozeram na to ze ja v tom mam full vybavu a ze v tej cene uz mam komplet prednu napravu, nove Micheliny, nejake casti zadnej napravy, nove vsetky naplne, ktore by casom museli byt aj tak robene a nakup bol nizsi nez povodne inzerovany...keby sa ale vsetko riesilo v novych a original dieloch a v autorizaku tak by to nevyslo, napr riadenie sa podarilo zohnat z buranej M135i (dost veci vlastne islo z nej, ktore sa dali pouzit, len trvalo kym sa nejaka nasla(hodne veci ma M135i inak)), naraznik mi dodal M.Z., kapota bola zo 116i, nove sli chladice, napravy, pruziny (povodne tam boli znizene HR) a stastim bolo ze svetla boli nedotknute, airbagy nevystrelene a nebolo treba nic rovnat a ani nic podobne...len to proste dlho trvalo (popri to msa zachranoval jeden Touareg, ktory bol na tom sakra horsie), co mi ale vobec nevadilo, kedze prednost mal maly Snehulak :ymhug:

Ale ano, uz bych do toho asi nesiel...ale zaroven to aj mna aj chalanov celkom dost naucilo si myslim :D
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Snowman000 »

Vrooom píše:K recenzim od PJ. Velka skoda, ze uz nepise, pred par dny jsem cetl jeho recenzi na magane rs a nic tak ctivyho a pritom informativniho se nikde neda najit. Vystizne popisuje jizdni vlastnosti a neomezuje se jen na standard recenzentu, kteri poznaji leda jestli to drnca a kdyz dostanou neco sportovniho tak se zmuzou maximalne na expresivne vetu jak to drzi :-(
Na margo tych testov...ked vidim napr taketo testy, chce se mi blejt :ymsick:
Ospravedlnujem sa za odkaz ku konkurencii...
https://autobible.euro.cz/hyundai-i30n- ... ni-dobrou/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od mattonecz »

a co konkretne? ze je to takovy kratky a odflaknuty? nebo ze nevyhral koncern :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Snowman000 »

Musim odpovedat?!

Predsa oboje ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět