Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od MMKS »

Dobrý den,
poprosím s pomocí při výběru vozidla cena 150-200t Kč.
typ karoserie - MPB, kombi, max hatchback, SUV nechci - mám teď Qashqai a neoslovil (mizerná dynamika, malý kufr)
palivo - benzín (neznám spolehlivost továrních CNG)
převodovka pokud možno automat (mám teď automat půjčený, na moje ježdění ideální, ale nevím, jestli je to s mým finančním stropem rozumné, jak je to se spolehlivostí atd.)
Užití klasické rodinné auto, tzn. po většinu roku dojíždění do práce kolem 10km, stejně dlouhé pojížďky, občas nějaký přesun dál, 2x ročně dovolená. Tzn. naftu neužiju a jen by s tím byl problém.

Co jsem se díval tak rozumně vypadá Ford Focus asi tak 1,6 - trochu mě ale překvapuje, že má jen 5st převodovku. Nevím, co to udělá na dálnici se spotřebou. V automatu neseženu asi určitě.
Chtěl jsem se podívat i na nějaká koncernová auta, přece jen nabídka je asi největší, ale nedaří se mi najít nějaký rozumný motor, co se dívám, tak na většinu benzínových jsou jen špatné recenze FSI, TSI. Můžete nějaký benzín z VW produkce kolem roku 2009+- doporučit?

Nebránil bych se ani Japoncům (doteď jsem míval, ale stejně je to už pospojované s Francouzi atd.).

Respektive doporučit nějaký motor a pak bude hledat podle něj.

zřejmě bohužel, jsem ze současných aut zvyklý na v podstatě plnou výbavu, takže na holátko bez klimatizace atd. bych asi rodinu těžko zvykal.

Děkuju
Naposledy upravil(a) MMKS dne stř 25 dub 11:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od mattonecz »

doteď jsi mýval jo :D a co budeš dál?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od MMKS »

hrubka hrozná - vtip dobrý, odteď už budu jen lama.
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od tp005 »

Zdravím

S Focusem neuděláš chybu 1,6i 74KW, 5 kvalt je dobré auto a spotřebu neřeš, já jezdil s 1,6i kolem 7,2l a to bylo hodně město a trocha dálnice. jinak ta 1,6i se prodávala i v automatu hlavně v německu, jestli automat tak u forda to není žádná sláva ale když se u něj mění olej každých 50TKM vydrží bez problému.
Jinak teď mám Focuse II po Faceliftu a 1,8i 92KW a taky je to 5kvalt, na dálnici pohodička za 8l
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od Shr3k »

Na pravé (neDSG) automaty jedině do rajchu, tady těžko pohledáš.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... b20e27a70d
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od MMKS »

Proč ne DSG? Jinak koupi v zahraničí nevylučuju. Asi spíš stylem, že vezmu peníze a podívám se na místě podle stavu, nedělám si iluze, že vše z D je super (a ze každý co tam prodává je Němec). Proto chci co nejvic možnosti a ne se zaměřit na jedno auto.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od oxik »

Neboť starší DSG (ani jinou dvouspojku) servisovat nechceš.. Focus se dá taky sehnat s automatem (durashift = hydroměnič, powershift = dvouspojka), ale teda nevím co automat s tou 1,6 dělá, dovolím si odhadnout, že to bude nepoužitelný
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od MMKS »

Děkuju za vysvětlení.
Popravdě se spíš dívám tak po obsahu 1,8-2,2. Na pojistce to tak poznat zase není, myslím, že spotřeba u víc vytáčeného motoru taky nebude nic moc. Starý Nissan (s láskou vzpomínám) motor SRDE, výkon na rodinné auto v pohodě a spotřeba kolem 7 litrů.
Ten automat bych bral jako bonus, není to povinná položka, ale když už, byl bych radši.
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od tp005 »

zde máš zhruba ideální auto podle mého výběru
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list
nebo ten automat
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list a tohle je ještě se s motorem 1.6i 74KW to je prostě jediný motor od fordu který drží, koukni na převodovku jestli byl měněn olej v ní každých 60TKM a bude jezdit Dokuď se to nerozpadne
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Benzín, nejlíp automat rozmezí do 200t

Příspěvek od MMKS »

děkuju
Odpovědět