Jaké auto vybrat

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Majky152
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 dub 13:28

Jaké auto vybrat

Příspěvek od Majky152 »

Ahoj, chtěla bych od Vás poradit s výběrem auta. Doposud jsem měla auta přes operák, ale vzhledem ke změně stavu, již nebude možné. Nevím, zda-li mám jít do starého vozidla, ročního vozidla nebo nového vozidla. Vím, že chci, aby bylo hlavně bezpečné, vozím v něm i děti. U starého auta se bojím následným investic, stočených km, nevědí původu, apod. Nové auto s nějakou výbavou stojí min. 350tis., což mi přijde mnoho. Každý den najedu cca 50km+nákupy+kroužky+výlety+dovolená, ročně +-15tis. Teď mám Rapida hatchback 1,0TSi, 81kW, benzin, nízká spotřeba, výbava – ovládání volant, palubní počítač, klima, zadní senzory, handsfree, atd. To mi vyhovuje, je prostorné a kufr je super, jen je trošku línější než byla 1,4TSi, ale jede to. Prošla jsem pár diskuzí, někdo nabízí Dacia, Seat, Toyotu, Fiata… Těch modelů je hodně. Určitě bych kupovala hotově, žádný leasing nebo úvěr, to jsou další peníze navíc. To budu raději platit povinné ručení vč. havarijního. Pak taky, abych nedala spoustu peněz za případné náhradní díly či servis. Můžete mi prosím poradit, po čem se mám dívat s mými požadavky? Moc díky ;)) M.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od mattonecz »

zacal bych tim ze bych vyradil dacii :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od Shr3k »

2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Majky152
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 dub 13:28

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od Majky152 »

mattonecz píše:zacal bych tim ze bych vyradil dacii :D
Proč vyřadit Dacii? To je tak poruchové auto? Můžete mi prosím napsat více... :-\
Děkuji M.
Majky152
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 dub 13:28

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od Majky152 »

Děkuji za návrh, hodně podobné jako škodovka :) O levnější variantě byste prosím nevěděl?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od Stepan »

V rámci koncernu už ny. Je to sežrazený Audi-VW-Škoda-Seat, sestupně. Takže levnější koncern než ze španělska už nebude :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od mattonecz »

Dal bych si do googlu nasledujici: skoda skladove vozy, seat skladove vozy, vw skladove vozy, opel skladove vozy atd atd
tam uvidite sama jak se to pohybuje
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od tp005 »

Zdravím a koukal jsi třeba po Fordech, nebo i KIA ale ta je na servis trošku dražší.
co takový ford Focus ?? https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list
nebo ta kia třeba https://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/ ... oFrom=list
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od Shr3k »

Majky152 píše:Děkuji za návrh, hodně podobné jako škodovka :) O levnější variantě byste prosím nevěděl?
IMO nejde porovnat Leon s Rapidem, tam je Seat přece jen napřed. Nejsem prodejce, zkuste vyvinout také nějakou iniciativu, viz. mattonecz. Levnější varianty se 4 válci a s nějakým normálním výkonem se v této třídě budou hledat už velice těžko, to potom jděte o třídu níž. Jde o to, jak moc reálné jsou představy... ;)
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Majky152
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 dub 13:28

Re: Jaké auto vybrat

Příspěvek od Majky152 »

Dostala jsem tento tip https://www.autocentrum.cz/skladove-voz ... an5-euro6/? Jak to vidíte?
Ještě by mě zajímalo, všude teď jsou 1,0 TSI tříválec - brát nebo i ty vyřadit a hledat jen se 4 válci jako byly dříve? Představu o autě mám jasnou, jen se nějak nemohu vejít do ceny :-/
Odpovědět