Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Ve SWE by ti sociálka už dávno děti vzala :)) :)) :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
hvaceq
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: stř 14 úno 14:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od hvaceq »

Už jsem na to přišel!
V levém pruhu žerou auta méně paliva
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Pavelpu27 píše:
řidičBOB píše:Jako - řidič Volva je kretén, to bez diskuze.
Ale - docela by mne zajímalo, zda i řidič kamionu dostal flastr, jelikož řidiče Volva evidentně omezil (možná i ohrozil) a rovněž je vidět, že nedodržel bezpečnou vzdálenost za brzdícím Volvem a neuděl vše pro odvrácení nehody.
Fakt by mě zajímalo, podle čeho tak usuzuješ. Na videu nic takového není. Já četl, že řidič kamionu přejel do levého pruhu, když se vyhýbal jinému vozidlu, které mu tam vjíždělo z připojovacího. I kdyby to tak nebylo, tuhle verzi mu těžko někdo vyvrátí. VK tomu druhému - těžko může řidič Volva, potažmo PČR po řidiči požadovat, aby předvídal takové chování jiného řidiče, který ZCELA ZJEVNĚ nerespektuje dopravní předpisy a ÚMYSLNĚ způsobí kolizní situaci. Ano, asi se mohl snažit té nehodě zabránit víc, ale tohle u soudu ustojí na jedný noze.
Na jednu stranu říkáš, že z videa není nezákonné jednání kamioňáka prokazatelné, ale na druhou stranu, z toho samého videa je pro tebe nezákonné jednání řidiče volva "zcela zjevné" a "úmyslné". Mno nevím, nepřijde mi, že bys k tomu přistupoval objektivně.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Stepan »

_sulcik_ píše:
Stepan píše: Zatím jsem neviděl moc nakládek, které by nešly adekvátně zajistit.
Tak tos asi ještě prd poznal, náčelníku. :D
Teda pravda, že často to jde, ale všichni na to serou, protože je to pracný, ale to je věc druhá.
Odhad je takovej, že možná 1/10 veze nějakou asymetrickou konstrukci, kterou bude složitější upevnit. Jinak palety a na nich krabice se žrádlem, drogerií nebo co si zrovna zákazník umane. Co na tom chceš vlastně vázat :D
Na školení řidičů jsem byl s majitelem nějaké menší spediční firmy a ten mi říkal, že mu šofér pár měsíců zpátky zaflekoval při připojování z vedlejší (nečekal auto na hlavní a nebrzdil včas) takovým stylem, až mu náklad v Marskách (http://www.herus-palety.cz/kovove-bedny-palety-mars) protítl skříní a roztřískal zezadu kabinu. Nemilé ;))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Nějakým způsobem musíš zajistit jakýkoliv náklad, už kvůli sobě.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Lachende Bestien »

driver píše:Kdo je ochoten mít za týden pohřeb, nechť na zelenou skáče na přechod bez zmapování situace na vozovce, včetně dalších pruhů, né jen jednoho. :ymparty: Na náhrobek si může pak dát "ale měl jsem zelenou"
Já to učil děcka od 2let, hele silnice, zastavit, rozhlédnout. Né že by to dodržovaly absolutně, jsou roztržité, ale základy jsou jasné a ví která bije. Ukazoval jsem jim, vidíš tu sanitku jak houká, někdo vlezl na silnici, přejelo ho auto a buď bude na vozíku nebo bude mít pohřeb ;)
Šok je nejlepší pro paměť.
Zrovna nedávno jsem si vybavil, jak jsem jako malý caepart měl při pobíhání kolem "luxusních" panelových krabich stanoveny hranice silnicí, od níž vedly odbočky na jednotlivé parkáče k paralelně uloženým panelhauzům.
Prostě příliš velké riziko nechat rozhodnout malé dítě, zda je schopno překonat kus asfaltu pár metrů od baráku.

Smutná vizitka lidské společnosti, která manipuluje strachem děti od nejútlejšího věku, aby je ochránila před potenciálně smrtelným nebezpečím, které ovšem pro nás mj. znamená, že si můžem užít pohodlíčka spojeného s každodenním užíváním 1+ osobního auta, a bez toho si většina z nás nedokáže život představit; když se pohybujete auty odmalička, připadá vám to přece úplně "normální".
O nákladní dopravě aviema a liazkama s přitažlivě karcinogenním aroma ani nemluvě.
I když těchto zbraní hromadného dušení naštěstí mírně ubývá i v kraji razovitě vymrdanem.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Tak už to holt bývá, že lidem se zpátky do jeskyně lézt nechce. Já si na venkově život bez auta užil svých prvních 18 let, z toho prvních 7 úplně, jelikož ho neměli ani rodiče a rozhodně ho nevnímám jako zhýralost. To si může myslet jen ten, komu jede každých 5 minut do každé řitě MHD nebo má všechno v docházkové vzdálenosti.

Žádná smutná vizitka společnosti to není, svět by nebyl růžovoučký a bezpečný ani bez aut. Děti je potřeba "strašit" nebo lépe řečeno konfrontovat s realitou v každém případě.
Rychlost zabíjí!
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Pavelpu27 »

aikoN píše:
Pavelpu27 píše:
řidičBOB píše:Jako - řidič Volva je kretén, to bez diskuze.
Ale - docela by mne zajímalo, zda i řidič kamionu dostal flastr, jelikož řidiče Volva evidentně omezil (možná i ohrozil) a rovněž je vidět, že nedodržel bezpečnou vzdálenost za brzdícím Volvem a neuděl vše pro odvrácení nehody.
Fakt by mě zajímalo, podle čeho tak usuzuješ. Na videu nic takového není. Já četl, že řidič kamionu přejel do levého pruhu, když se vyhýbal jinému vozidlu, které mu tam vjíždělo z připojovacího. I kdyby to tak nebylo, tuhle verzi mu těžko někdo vyvrátí. VK tomu druhému - těžko může řidič Volva, potažmo PČR po řidiči požadovat, aby předvídal takové chování jiného řidiče, který ZCELA ZJEVNĚ nerespektuje dopravní předpisy a ÚMYSLNĚ způsobí kolizní situaci. Ano, asi se mohl snažit té nehodě zabránit víc, ale tohle u soudu ustojí na jedný noze.
Na jednu stranu říkáš, že z videa není nezákonné jednání kamioňáka prokazatelné, ale na druhou stranu, z toho samého videa je pro tebe nezákonné jednání řidiče volva "zcela zjevné" a "úmyslné". Mno nevím, nepřijde mi, že bys k tomu přistupoval objektivně.
Hele, já vůbec nnechtěl obhajovat magora v kamionu! Jen jsem reagoval na to, že řidičBOB napsal, že řidič kamionu Volvo ZCELA EVIDENTNĚ omezil a možná ohrozil. Já napsal, že z videa nic takového nevyplývá. A pokud se magor v kamionu bude hájit jen trochu chytře, nikdo mu žádné protiprávní jednání nepřišije. A ktomu přejetí do levého pruhu, které na videu není, a které se kajsi předpokládá - pokud uvede, že auto z připojovacího mu to tam nevysvětlitelně poslalo, když bylo na úrovni jeho návěsu a on odvracel nehodu náhlým přejetím do levého pruhu, PČR zřejmě nezbyde, než mu uvěřit, protože nebude důkaz, který by toto tvrzení vyvrátil.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

No jasně, ale snažím se říct, že úplně stejná situace nastává i v případě řidiče Volva. Z toho videa mu rovněž nelze jednoznačně přišít protiprávní jednání. K manévru, který video zachycuje, jej mohla vést celá řada důvodů a vybržďování je pouze jedním z nich.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Pavel: ano, u řidiče kamionu nelze nic prokázat a když se bude šikovně hájit, tak z toho vyvázne. Ale řidič Volva je od první chvíle zmrd non plus ultra, kterého je potřeba raději rovnou oběsit.
Neměříš oběma stejným metrem...to je celé.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět