Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

Dobry den,
poradili byste mi s vyberem auta pro kazdodenni jezdeni do prace 20+20 km? Se druhym, rodinnym autem jezdi zena, takze nezalezi na velikosti kufru, mista na zadnich sedackach apod.
Co od auta ocekavam je nizka spotreba - do 6ti litru, nejaky mensi pocit jistoty, ze vydrzi par let bez vetsich investic a pak aby to trochu jelo. Ted jsem par mesicu jezdil s nachipovanou Fabii 1,4 TDI 59kw, ktera jezdila hodne slusne se spotrebou do 4,5 litru.

Zatim mam tyhle favority:

Fabia RS
- do 100tis Kc to uz asi po kosmeticky strance nebude zadna nadhera
- nevyhoda, ze se asi stale hodne krade

Fabia 1,4 TDI 59 kw
- tam za 75-80 tis poridim hodne slusny kus, ale neni to proste ono

Volvo S60 D5 120 kw manual bez filtru
- jezdil jsem s nim deset let zpatky a auto me proste nadchlo
- ma ho znamy a dodnes slape jak hodinky, samozrejme ale pokud neco vetsiho odejte, muzu auto hodit ze skaly

Octavia 1 1,9tdi 66 kw
- nesmrtelny motor, ale pry se stale hodne kradou
- moc nejede

Diky za rady a nazory
RADAR1960
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13 bře 15:37

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od RADAR1960 »

Marku, srovnáváš hrušky s jablkama.
S60 je v jiné třídě po všech stránkách a s těma embéčkama ji prosím ani ve snu nerovnej. Určitě nějakou najdeš do 120000 korun a neboj se oprav,volvoforum, Marra atd.Pouze bacha je žíznivější, pod 9 jsem s ní nejezdil,ale vydrží a je bezpečná. D5AWD klidne i benzin nebo nafta, ne D4.Stastnou cestu %%-
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

Jasne, ze se neda srovnavat Fabie s Volvem S60, ale cenovy rozdil tam neni uplne veliky. Lepsi fabie za 70-80tis, Volvo se da co jsem koukal s najezdem okolo 300tis km sehnat za 80-110tis.
S volvem jsem nejakou dobu jezdil a spotreba byla okolo sesti litru nafty. Na Spritmonitor.de je koukam prumer cca 7 litru.
Takze pripadny opravy uz nevyjdou v radech desitek tisic? Diky za info.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od řidičBOB »

S60 za 80-110tis. bude auto těsně před smrtí...pravděpodobně po několika resuscitacích ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od zabijak33 »

Bravo/Grande punto? Já bych na 20km cestu bral teda benzín, 1.4T, ale jestli naftu, tak taková 1.9JTD taky není vůbec špatná. Pro jednoho na takovýhle cesty velikostně akorát :ymhug:
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

řidičBOB píše:S60 za 80-110tis. bude auto těsně před smrtí...pravděpodobně po několika resuscitacích ;-)
no jak jsem psal, najeto maji tak 250-300tis km, rok 2003-2004
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

zabijak33 píše:Bravo/Grande punto? Já bych na 20km cestu bral teda benzín, 1.4T, ale jestli naftu, tak taková 1.9JTD taky není vůbec špatná. Pro jednoho na takovýhle cesty velikostně akorát :ymhug:
Na Bravo zrovna pul hodinky koukam :)
1.9 110kw zrychleni na sto za 9s, spotreba okolo sesti a zajem zlodejicku minimalni...zatim presne, co jsem hledal.

Diky moc
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od tp005 »

Zdravím,

A koukal si na Fordy Focusi II s takovou 1,6i 74KW jezdíš za 7l benzínu a motor je držák nezlobí nic jen měň každých 10tkm olej filtr a motor ti klidně naskáká 500 tkm bez závad jen klasický servis rozvody oleje svíčky. takže co ušetříš na naftě tratíš na servisu. za mně určitě atmosferický menší motor než nějaké ochuzené tdi 1,4 a podobně
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od zabijak33 »

Problém je, že on chce, aby to trochu jelo a rozpočet není tak velký. A Focus II v 1.6 74kw fakt nejede. Samozřejmě nikdo nevíme, co si tazatel představuje pod pojmem "aby to trochu jelo" , pro někoho je to 1.2TSI ve fábii, pro někoho 1.8TSI v oktávii :-)
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od tp005 »

no nechci být rýpaví ale těch 74KW na focuse stačí a lítá to pěkně svižně neříkám že je to trhač silnic ale svojí zábavnost má i hbitost taky pěkně sedí na silnici. a podívej se co chce uvádí uřechtaný diesel s 1,9tdi 66kw tak mi řekni proč by mu pak nestačilo 74KW v benzínu a bez turbodíry. já měl Focuse vždy s tímhle motorem jak Focuse I 1,6i 74KW tak i Focuse II 1,6 74KW a furt jede pěkně. Momentálně jsem si pořídil Focuse II po faceliftu a ten 1,8 92KW a ten líta skvěle jen ta spotřeba je o dva litry jinde. proto bych pánovi Doporučil FOCUSE II 1,6 74KW a bude mít auto které mu všude dojede jen si dát pozor na rez
Odpovědět