Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Jasné! Ale o tom ten hňup LB asi nemluvil :D Tak trochu tuším, že jako typická česká povaha, se špetkou závisti, si vylil srdíčko na pár postů, které jsem sem dal...a koukám, že jsem se vcelku trefil tam, kam jsem chtěl :))
Diesel mám pracovní. Touareg se v ničem jiném nevyrábí již pár let. Soukromé auto na zábavu - jedině benzín.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5476
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od M.Z. »

Těžko něco může překonat ekonomiku provozu motoru 1,6 - 2,2 u služebních aut s velkým nájezdem a člověk může být fanda benzínu jaký chce. Ty čísla jsou strašná.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Lachende Bestien »

Až se naučíme místo vzduchu dýchat peníze, pak budu největším zastáncem sazometů do všech typů aut i domácností.

Kdo a proč nastavil prodej a zdanění pohonných hmot do této podoby, tj. při prodeji 2 sloučenin s rozdílnou hustotou probíhá měření na litry místo na kg a zdanění tak, že nafta vychází levněji než benzín? A to ani nemluvím o naftě od lidí pracujících v kamionové dopravě a zemědělství.

A pro Boba - to jste si nesprávně vyložil, já vám to nezávidím (nebo se o to přinejmenším snažím - ruku na srdce, kdo z nás je schopen v reálném čase správně analyzovat a transformovat negativní emoce), ba naopak, jen si užijte co nejvíc. Každý z nás si honí ego různými způsoby. Jen to působí poněkud paradoxně, když si (vcelku oprávněně při podnikání v striktně nastavením prostředí materialistického vyděračského kapitalismu) na jednu stranu obhajujete ekonomickou racionalitu používání sazometů a na druhou stranu se pak chlubíte promrhdávaním xy kKč za večeři apod.
Edit. A tak jsem si trochu zazáviděl, no... :ymblushing:
A z nuly jsem povýšil na hňupa! To se musí oslavit! Večeří za 12k.....orun. :ymparty:
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

pavproch píše:
Už nekoupí.
Koupí...rozhodují čísla: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/por ... ampaign=nl
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od driver »

Lachende: Ty té propagandě o "ekologii" fakt věříš? Nebylo nejdřív po vynálezu automobilu deklarováno náhodou, že elektromobil není ekologický a je potřeba ty toxické akumulátory omezit ve jménu čistého benzínu z lékáren? *-:)
A zavedení dieselů v 80 letech masově i do miniaut bylo taky ekologické jak 40let tvrdili? *-:)
A teď je ekologičtější benzín? *-:)
A potom elektro? *-:) Není to už absurdní?
=)) =)) =))
To byla komická vložka, protože tomu se fakt musím smát.
Zkrátím to, nebudu Tě podceňovat. Proč, když tomu všemu tak rozumíš, útočíš na ty, co znečišťují planetu téměř stejně, jako jiní, nebo dokonce méně, nesoustředíš svůj odpor, nebo dokonce snad tlak tam, kde by to mělo smysl? Obchod s emisními povolenkami? Válčení o území? (chemické atomové uranové zbraně atd...)
Letecká doprava která znečišťuje bez JAKÉHOKOLIV filtru přímo atmostéru země? Víš jistě jaký to má vliv.
...
Je tisíce větších problémů v ekologii, které nikdo neřeší. Proč má Bob platit ročně za palivo o třetinu více? To udělá jen totální blázen!
Naposledy upravil(a) driver dne pát 23 úno 10:17, celkem upraveno 1 x.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od honziss »

Tak ona je otazka jestli vetsi skodu pri ustalene dalnicni jizde udela moderni diesel nebo o 3l/100 vic spotrebovavajici primovstrikovy benzin...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od x2005 »

honziss píše:Tak ona je otazka jestli vetsi skodu pri ustalene dalnicni jizde udela moderni diesel nebo o 3l/100 vic spotrebovavajici primovstrikovy benzin...?
Podle mě výrazně větší škodu v ovzduší udělá starý autobus........ 8-x
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od driver »

EL_XEL píše:Já jsem si to kdysi počítal a do nafty bych šel asi jenom v momentě nájezdu kolem 40-50 ročně.
To jsi četl ne, to psal nějaký kuchař,co nezná ani cenu hovězího, co si hraje na novináře, aby vykázal činnost? Jak může korelovat čas s příplatkem za diesel? Celková vzdálenost nezávislá na čase to nebude? ;)

Benzín je nejnákladnější.
Alternativa je plyn, je levnější než nafta.

Za rok dva se zaplatí příplatek za diesel na každé běžné auto, když se jezdí normálně denně nebo ob den.
Golf TDI se Ti vrátí zhruba za 80 až 160tkm, ale zaplatí se.
Kdy záleží jaké máš vstupy a výstupy, účtárna namodeluje raz dva, nic v tom nehledej.

Jedině kdo nejezdí, tomu se to nemá jak vrátit, ale ročně stačí i méně km než padina, dokonce i v Cliu DCI dává příplatek za motor smysl, i při 10tkm ročně, zejména, když je akce diesel za cenu benzínu :ymparty:
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1531
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od abgx1 »

driver píše: ale ročně stačí i méně km než padina
no tu je prave ten problem, ze kopa ludi jazdi 10-13k kilometrov rocne, po meste, s dizlom
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Zajda »

Hm, takové neznám. Nicméně znám více lidí co mi tvrdí že se jim s dieslem jezdí prostě strašně dobře, že krásně zatahuje a tak. A nevěří, že s turbobenzinem se jim bude jezdit ješťě líp.
《》
Odpovědět