Pokuta dálnice Portugalsko

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
FilipBeranek
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14 úno 17:50

Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od FilipBeranek »

Zdravím!

Nemá niekto náhodou podobnú skúsenosť, v novembri roku 2016 som si v Portugalsku požičal auto v požičovni http://www.rentacarinlisbon.com pričom som sa nikoľko krát pýtal, či sú v cene zahrnuté aj diaľničné poplatky a bol som uisťovaný že áno. Včera mi prišiel domov list od prapodivnej spoločnosti Euro parking collection https://www.epcplc.com faktúra na zaplatenie, pričom nešlo ani o doporučený list. Pričom nechápem ako sa ku mne dopátrali a prečo by som mal platiť pokutu, keď poplatky boli uhradené.

Nestretli ste sa niekedy s niečím podobným?

Ďakujem!
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od Shr3k »

To není prapodivná společnost, ale prostě inkasní služba na výběr mýta pro portugalské dalniční společnosti. A počítám, že jim údaje poskytnula půjčovna. Nechápu, jak mohly být uhrazené poplatky, když mají v PT kilometrové mýto na kamery.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od Jenyk »

Půjčoval jsem si tam auto loni a v ceně dálniční poplatky byly. Pokud se pamatuji, objednal jsem si to v půjčovně jako dodatečnou službu, v autě byla jednotka, na mýtné brány všech systémů to reagovalo a dodatečně mi něco málo strhli z karty.

Na obyčejný dopis bych jinak z výšky hodil bobek. Ztratil se cestou, nic jsem nedostal.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od mattonecz »

my tam jeli s autem pucenym v ESP a v pujcovne nam rekli ze do spanelska pokuty neposilaj tak at si jezdime jak chcem:D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od řidičBOB »

Tak do CZ asi posíalají ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od mattonecz »

mysleno na ESP spzku + sme meli pojisteny i pokuty tusim
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od honziss »

To jsi mel v cene jen pujceni ty krabicky, myto se pak musi uhradit podle ujetych km pri vraceni auta.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
cestovatelCZ
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21 lis 19:51

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od cestovatelCZ »

Mám tu samou zkušenost. Došel mi dopis (normálně, ne doporučeně) od firmy EPCplc, hezky v češtině, s poměrně věrohodným vysvětlením, že dlužím za mýto z Portugalska z roku 2020 (tedy 3 roky zpět, auto bylo z půjčovny GoldCar). Nejvíce znepokojující na tom je, že údaj o SPZ i datum přestupku se shodoval s datem mého pobytu a tedy i s datem potenciálního průjezdu mýtnou bránou. Mýto jsem samozřejmě měl v ceně půjčeného auta, ale málokdo si schovává smlouvy z půjčovny několik let zpětně, což je jeden z aspektů, na který tito podvodníci sázejí. Já jsem shodou náhod smlouvu vyfocenou měl mezi fotkami z dovolené, takže jsem si poměrně lehce ověřil podvodnost nároku. Ale upřímně, taky jsem dost dlouho přemýšlel, ověřoval a hledal.
Každopádně, pokud budete googlit recenze na tuto firmu, poměrně rychle pochopíte, že to jsou podvodníci, viz např. https://www.trustpilot.com/review/www.epcplc.com

Takže já osobně nic nikam neposílám, ani je nekontaktuji, jelikož jakýkoliv kontakt s nimi pro ně znamená, že jste tento podvodný dopis obdržel a řešíte jeho oprávněnost, takže riskujete, že vás budou kontaktovat opakovaně (mezi recenzemi jsou popsány stupňované nároky, pokud podvodníci zjistí, že reagujete).
Hanny
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26 led 13:33

Re: Pokuta dálnice Portugalsko

Příspěvek od Hanny »

Taktez z roku 2020 a auto pujcene od autopujcovny gold car! Nahoda? Psala jsem jim, at mi overi status, ze jsem platila za krabicku odecitajici mytne atd a presto mi prisla pokuta. Odepsali, ze pripad prosetrili, bohuzel moje kreditni karta byla odmitnuta. Nechapu, vsak meli celkem velky depozit?? Kazdopadne poslali odkaz, kde je mozne si podle spz overit, zdali je v danem case na mytnem nedoplatek: www.pagamentodeportagens.pt
Odpovědět