Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
fabia1_cz
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30 lis 10:39

Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od fabia1_cz »

Zdravím všechny motoristy :) .

Sháním nový (myšleno pro mě nový) vůz. Přiznám se na rovinu, že nejsem motorista a v autech se vyznám vážně jenom základně. Zkusím zde vypsat parametry a pokud by ještě bylo něco dopsat, klidně se ptejte a dopíšu. Nyní vlastním fábii 1.2 40Kw. Takže si troufnu říct, že každé auto které poradíte bude veliký skok vpřed.

- cena ... Zde nemám úplně jasno. Část budu platit hotově (cca 150k) a na zbytek si budu brát úvěr. Takže řekněmě třeba 250k (pokud bychom vybrali levnější nebo naopak třeba o něco dražší, ale z dobrých důvodů, určitě se nebudu bránit. Nechtěl bych ale nutně překročit 300k).

- Karoserie - Určitě Kombi. Rodina se bude zvětšovat a s tím i potřeba převážených věcí. Musí se tam vejít kočárek, nějaké bebechy kolem dětí a pak normální tašky s věcmi. Kvůli kufru se pořád dívam na oktávky...

- Palivo - Palivo bych chtěl benzín. Auto bude převážně využíváno na cesty denně kolem 30Km, letní dovča a občas (3x - 4x ročně) nějaké delší trasy (Ostrava - Praha) apod.

-Motor - zde si nechám poradit. Co jsem tak vyčetl, tak dostatečný výkon může být pro rodinné auto kolem 90kw. Ale říkám, nevyznám se a nechám si poradit od vás.

Auto nebude garážované a bude parkovat před panelákem. Už z toho důvodu jsem ustoupil od nového auta a díval se na předváděcí vozy nebo lehce ojeté. Ať už oktávka, Hundai i30 kombi, Kia seed... Nebydlíme v horách a ani není plánované jezdit pravidelně na hory jak už v zimně nebo v létě.

V neposlední řadě je samozřejmě také spotřeba... Aby to nebyl nějaký tank. A také aby to bylo auto spolehlivé a "nekazící se". Je mi jasné, že se každé auto kazí a všude jsou třeba opravy a údržba. Ale také jsem vyčetl, že jsou značky a typy které jsou prostě poruchami pověstné a naopak jsou typy, které se kazí (při pravidelných údržbách) minimálně.

Díky všem za názory a typy :). Pokud by bylo třeba ještě nějaký paranetr ši požadavek upřesnit, napíšu.
fabia1_cz
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30 lis 10:39

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od fabia1_cz »

Zdravím motoristy :)

Nikoho nic nenapadá? Pročetl jsem skoro všechny příspěvky na téma mého příspěvku, a nikde jsem žádné řešení nenašel :(. Zajímavě vypadá ten megan 3 2.0, ale skoro nikde není ke koupi...

ještě jednou díky za rady :)
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od V12 »

Pokial sa chces kazde rano budit zo zleho sna o ukradnutom aute, kup Octafku. V opacnom pripade skus i30 kombi 1.4 TGDI, ide fakt velmi pekne. Len ceny su stale privysoke. Vobec by som uz neuvazoval o atmosferickych motoroch, kombinuju sa totiz s priserne dlhymi prevodovkami a trasu, ktoru s napr. i30 1.4TGDI prejdes s 10 preradeniami, pojdes napr. s Toyotou Auris 1.6 97kW kombi tak, ze preradis 100x. Alebo iba raz, ale so spotrebou 9/100, lebo vsetko pojdes na stvorke.
fabia1_cz
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30 lis 10:39

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od fabia1_cz »

Díky za reakci :).

S tou oktávkou máš pravdu no :(. Navíc sehnat v daném rozpočtu předváděčku je nereálné a ojetý slušnější benzín taky... Na tu i30 jsem se taky díval, ale po pročtení zdejišího fóra sem od něj ustoupil z důvodu drahého servisu. Tento argument (proč hyundai ne) se tu opakuje docela často.

EDIT: Tu i30 myslíš třeba toto? - https://www.hyundai.cz/vozy-bez-cekani/ ... 2017/21506
pokud jo, tak to už jer dost přes čáru no :(...
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od V12 »

Ano, myslel som nieco take. Ale vsetko predvadzacie, lehce jete v nizsej strednej triede bude okolo 400k CzK. Skus to inak - hladaj vozy po operativnom lizingu s nabehom do 100 tisic km, tam sa do 300k CzK urcite dostanes. Len bacha na stav tych aut, treba ich poriadne preverit.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od HondaMan »

fabia1_cz píše:S tou oktávkou máš pravdu no :(.
Pravdu nemá. Resp. ne tak moc jak si myslí. Vzhledem k počtu registrací je počet krádeží koncernu (škodovky) nad průměrem. Nejsou to ale několikanásobky a množství krádeží se neustále snižuje. Tohle bych prostě jako argument pro výběr auta vůbec nebral.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od x2005 »

Buď něco levného typu Megane, Astra, přídatně Focus v libovolným benzínu. Ojetým korejcům bych se vyhnul. Nebo trochu přitlačit, hledat, smlouvat a zkusit si najít Golfa/Oktávku vrácený z dvouletýho operáku. Tam bude cena lehce nad 300. Ale těch aut se vrací hodně a ještě se jich hodně vrátí. A myslím, že jich bude mít Škofin nadbytek. Samozřejmě bych hledal vždy aktuální provedení motoru TSI s řemenem. Ale to už jsou podle mě všechny O3. Oktávka není pro mě žádná modla, ale ohledně využitelného vnitřního prostoru a praktičnosti je to v kategorii "okolo 300 tisíc" je to dobrá volba. Uvnitř je okta o hodně prostornější než sesterský Leon i Golf. Záleží, kolik jsi ochoten dát peněz a jak starý auto jsi ochoten akceptovat.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od mattonecz »

novy auto za 310, v podstate oktavka
https://cc.porscheinformatik.com/sl-cz/ ... ST%20kombi
idealne spis toto https://cc.porscheinformatik.com/sl-cz/ ... ST%20kombi
i vybava relativne ok, je tam par priplatku
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od Honza42 »

Vykašli se na úvěry a kup si na co máš. Zvlášť když auto není tvá modla.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/chev ... oFrom=list
Jeden z mála bezproblémových motorů dnešní doby.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Předváděcí, lehce ojeté, rodinné - kombi

Příspěvek od mattonecz »

Jj kup si auto z AAA to je zaklad pro bezproblemovy provoz
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět