Pomoc s výběrem auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Max2018
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 05 led 10:04

Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Max2018 »

Prosím Vás (jako zkušené řidiče) o pomoc s výběrem mého auta s ohledem na spolehlivost, bezpečí, spotřebu, a třeba i vzhledu provedení auta "karoserie":

*Mám zájem koupit jednotlivá auta v plné výbavě tak jak jsou na obrázku, jen samotná barva aut se může lišit.
*Typ paliva: Benzín
*Motor: Základní (jediná věc za kterou nechci moc připlácet)

1.) Renault Megane Grand Coupé
Obrázek

2.) Mazda CX-3

Obrázek

3.) Seat Arona FR
Obrázek

4.) Hyundai i30 fastback
Obrázek

Děkuju moc za pomoc :)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Stepan »

Zrovna u té Mazdy bývá výbava vázaná na motor, takže moc neušetříš ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od retron »

jak už jsem psal ve vlákně vedle pokud mégana tak ne variantu GC, vyrábí se v Turecku a je to znát jak na materiálech interiéru tak ve zpracování
Uživatelský avatar
Max2018
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 05 led 10:04

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Max2018 »

Stepan píše:Zrovna u té Mazdy bývá výbava vázaná na motor, takže moc neušetříš ;)
Ahoj, tak v tom případě pokud je motor vázaný k výbavě Revolution tak sním počítám :)
Uživatelský avatar
Max2018
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 05 led 10:04

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Max2018 »

retron píše:jak už jsem psal ve vlákně vedle pokud mégana tak ne variantu GC, vyrábí se v Turecku a je to znát jak na materiálech interiéru tak ve zpracování
Aha to jsem netušil :) díky moc za info :)
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od lampa »

retron píše:jak už jsem psal ve vlákně vedle pokud mégana tak ne variantu GC, vyrábí se v Turecku a je to znát jak na materiálech interiéru tak ve zpracování
Nemyslim si, ze by to byla nejaka tragedie. Treba interier Seatu taky nestoji za moc, Mazda zase rezne a Hyundai... je Hyundai :D
Z vybranych aut bych asi vyskrtl Seat a Mazdu, protoze jsou to o tridu mensi auta, akorat stoji stejne jako Renault a Hyundai, protoze jsou to SUVcka. Takze pokud vylozene netouzis po SUV (v tomhle pripade teda spis crossoverech), tak bych je vyradil a nahradil je klasickou nizsi stredni, teda Leonem a Mazdou 3. Pokud ti teda zase nevadi hatchbacky, i kdyz Mazda 3 se dela i jako sedan.
Jinak teda zakladni motor u Renaultu je atmosfericka 1.6. Oproti ostatnim autum asi bude nejlinejsi a mozna i nejuzranejsi, zase ma ale predpoklad velke spolehlivosti.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od mattonecz »

No ty motory sou dost tragicky, krom prave ty mazdy. Za me mazda :)
A stoji za zvazeni ta Mazda 3 jak se pise vyse. I kdyz brzy bude nova generace
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Max2018
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 05 led 10:04

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Max2018 »

lampa píše:
retron píše:jak už jsem psal ve vlákně vedle pokud mégana tak ne variantu GC, vyrábí se v Turecku a je to znát jak na materiálech interiéru tak ve zpracování
Nemyslim si, ze by to byla nejaka tragedie. Treba interier Seatu taky nestoji za moc, Mazda zase rezne a Hyundai... je Hyundai :D
Z vybranych aut bych asi vyskrtl Seat a Mazdu, protoze jsou to o tridu mensi auta, akorat stoji stejne jako Renault a Hyundai, protoze jsou to SUVcka. Takze pokud vylozene netouzis po SUV (v tomhle pripade teda spis crossoverech), tak bych je vyradil a nahradil je klasickou nizsi stredni, teda Leonem a Mazdou 3. Pokud ti teda zase nevadi hatchbacky, i kdyz Mazda 3 se dela i jako sedan.
Jinak teda zakladni motor u Renaultu je atmosfericka 1.6. Oproti ostatnim autum asi bude nejlinejsi a mozna i nejuzranejsi, zase ma ale predpoklad velke spolehlivosti.
1.) Tak co se týká tříd aut jako SUV a menší crossovery tak se mi všeobecně líbí :) Kdybych měl "hodně" peněz tak bych si rovnou pořídil ve střední výbavě třeba Peugot 5008 viď :D :) takže z těch menších a levnějších jsem vybral tyto dvě semi-SUVečka :)

2.) Koukal jsem na spotřebu Renaultu nedávno a pokud se nepletu tak myslím že psali cca 8,6l/100km ve městě a 5,2l/100km mimo no :O
Uživatelský avatar
Max2018
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 05 led 10:04

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Max2018 »

mattonecz píše:No ty motory sou dost tragicky, krom prave ty mazdy. Za me mazda :)
A stoji za zvazeni ta Mazda 3 jak se pise vyse. I kdyz brzy bude nova generace
Nová mazda 3 bude už vypadat takhle (viz. fotka) nebo se to odkladá až na rok 2019 ? :)

Obrázek
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Pomoc s výběrem auta

Příspěvek od Noldo »

Volil by som Megane, alebo i30 s turbobenzínom. Ale ak ti na motore nezáleží, tak Ti bude stačiť aj tá atmo 1,6ka.
Spotrebu tomu renaultu by som veril.
Odpovědět