BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Dnl
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26 pro 22:19

Octavia 1.8T vs. BMW e46 318i (105kW) v 18ti?

Příspěvek od Dnl »

Zdravím, rozhoduji se mezi koupí Škody Octavie 1.8T (110kW) a BMW e46 318i (105kW) a zajímal by mě názor zkušenějších :D Také pokud by někdo měl zkušenosti s poruchovostí a cenou náhradních dílů. Předem děkuji :)
Dnl
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26 pro 22:19

BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od Dnl »

Zdravím, rozhoduji se mezi koupí Škody Octavie 1.8T (110kW) a BMW e46 318i (105kW) a zajímal by mě názor zkušenějších :D Také pokud by někdo měl zkušenosti s poruchovostí a cenou náhradních dílů. Předem děkuji :)
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od _sulcik_ »

Obecně je lepší vzít neprémiovou značku (v tomhle případě škodovku), budeš mít levnější servis, ale zadarmo nejezdí ani jedno. A u předokolky je taky menší šance že to omotáš kolem druhýho stromu :D Jinak oboje jsou celkem slušně udělaný auta, bez nějakých větších pastí.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od oxik »

U e46 pozor na klapky v sání, jinak jsou to vcelku bezproblémový auta
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od Zajda »

_sulcik_ píše:Obecně je lepší vzít neprémiovou značku (v tomhle případě škodovku), budeš mít levnější servis, ale zadarmo nejezdí ani jedno. A u předokolky je taky menší šance že to omotáš kolem druhýho stromu :D Jinak oboje jsou celkem slušně udělaný auta, bez nějakých větších pastí.
Já bych to poupravil že u baworu bude větší šance omotat ten strom zadkem, zatímco u octávky do něj vyplužit předkem, ještě s tím turbomotorem :-)

Cena dílů podle veškerých mouder bude lepší u Škodovky, ale zkus si udělat výzkum sám na nějakém eshopu.
Mě celkem překvapilo při paralelním provozu 728i a dobové A3, což je stejná platforma jak octávka, že spousta běžných dílů je dražších nebo stejně drahých pro koncernový zázrak :-) Myšleno ve stejné kvalitě/značce. Ale porovnával jsem jen to co se na těch autech dělalo, ne celý ceník. A v momentě potřeby něčeho nestandardního by se karta asi rychle obrátila.
《》
Dnl
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26 pro 22:19

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od Dnl »

oxik píše:U e46 pozor na klapky v sání, jinak jsou to vcelku bezproblémový auta
Dá se to nějak poznat např. podle klepání za studena nebo kolísání otáček? :D
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: Octavia 1.8T vs. BMW e46 318i (105kW) v 18ti?

Příspěvek od V12 »

V 18-tke Ti bohato postaci HTP. Opravis doma na kolene za par supov. Ked Ti na tej Octe klakne turbo, tak pokial nemas tatinka podnikatela (co asi nie, ked hladas taketo stare vykopavky a zaujimas sa o servisne naklady), na hooodne dlho si nezajazdis. V pripade bawa to iste. Ber HTP, budes menej nebezpecny sebe aj okoliu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od pavproch »

(Zbytečné druhé vlákno) sloučeno a celé přešibováno na správné nádraží....

Měl sem e36 318i (85kW tj. dvouventil) i Octaviu 1,8T a..... nevím, co doporučit jako lepší volbu - 318i jezdila jednoznačně líp i když byly slabší, ale servis byl dražší.... 1,8T byl povedený motor, ač mi furt padal do nouzáku (bylo to auto, které prošlo testem Světa Motorů na poušti v JAR, následně mnou kooupené jako roční referentské) tak mě nikdy a nikde nenechal ve štychu.... a servis byl výrazně levnější než 318i.

Já bych asi i přes negativa zvolil 318i (to ale proto, že fčíl už na to mám jak keš tak věk/rozum ref RWD bez ESP).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od Noldo »

Leon, golf 1,8T vyzerá lepšie ako octa. Ale už to celkom dobre ide, chce to trochu rozumu. Navyše táto generácia VW nejazdí moc dobre. Máme doma toledo, čo je prezlečená octa a pustiť to bokom nie je až taký problém. Na 66kw to jazdí dostatočne, ale to 1,8T už fakt celkom ide.
Inak dobrý motor, ak nebude po strelcovi, tak najazdí veľa. Spotreba tiež vie byť fajn, ak sa nedupe na plyn.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: BMW e46 318i (105kW) vs. Octavia 1.8T jako první auto?

Příspěvek od lampa »

Bava E46 jsou bud draha, nebo znicena. U ctyrvalcu to teda neplati tolik jako u sestivalcu (pricemz ten sestivalec bych asi chtel, uz kvuli zvuku), ale stejne. Octavky 1.8T na tom asi budou lepe, ale ne o moc. Proste je velka sance, ze tou octavkou, nebo bavem uz pred tebou par "18ti" letych jezdilo a podle toho ta auta vypadaji. Takze bych jeste jednou projel inzeraty a byl trochu napaditejsi.
Odpovědět