Ojeté auto do 100 000Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
LichPetr
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 19 pro 22:01

Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od LichPetr »

Zdravím, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně koupě typu auta. Auto bych nejspíš vybral bourané z Německa a pak dopravil do ČR a zde vložil další peníze do oprav. Celkově na to mám vyhrazený rozpočet 100 000 Kč. Auto by mělo složit pro každotýdenní dopravení 150 km za studii a na víkend domů zpět + klasické ježdění po blízkém okolí. Jelikož jsem student, potřebuji: Nižší provozní náklady - nafta
Výkon nyní: Nissan Micra II. (48kW) - !!chci rozhodně něco nad 80kW!!
Převodovka - manuální (nejlépe 6ti kvalt)
Počet dveří - 5
Stáří - bourané by šli už i od roku 2004 a mladší
Nápady: Audi A4 1.9 TDi (96kW)
Audi A3 2.0 TDi (103kW)
Ford Mondeo 2.0 TDi (96kW)
Klidně bych šel do: VW, Volvo, Mazda (+jiní Japonci) a v krajním případě Škoda
Rozhodně nechci: Francouze a Korejce

DĚKUJI VŠEM ZA PŘEČTENÍ A UŽ SE TĚŠÍM NA RADY! PŘEDEM DĚKUJI! :)
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od vonkreuz »

Alfa Romeo 147/GT/156 fl. Jedny z nejlepších naftových motorů - 1.9 JTD s výkonem od 88 do 110kW, 6q to má taky, výborné jízdní vlastnosti a na parkovišti nehledáš mezi stovkami stejných aut.
LichPetr
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 19 pro 22:01

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od LichPetr »

Vím, že Alfa je krásné auto se skvělými jízdními vlastnostmi, ale když se tam něco pokazí, není to zrovna auto, kde je sranda shánět náhradní díly a komponenty.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od vonkreuz »

Hospodské řeči.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od HondaMan »

Kombinace nemám moc peněz, koupím starší bouranou naftu v DE abych ušetřil a mělo by to být ideálně Audi zní jako začátek zajímavého příběhu...

Imho všechno špatnė
2.9T RWD
LichPetr
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 19 pro 22:01

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od LichPetr »

Vonkreuz: Na Alfy jsem hned pote koukal a určitě je vezmu v potaz. Krásné, výkonné i lepší cenovka. Pokud jsou ty dražší díly fáma, bude to určitě kandidát. Děkuji!
LichPetr
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 19 pro 22:01

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od LichPetr »

HondaMan: Místo psaní jak špatná kombinace To je, jsi mi klidně mohl napsat jiné a lepší řešení. Píšu tam i jiné značky, které bych bral. Předem děkuji.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od Honza42 »

Starej jedničkovej Focus 1,8 85kW TDCi. Je to Euro 3 a Němci se toho pomalu zbavují. Jede to hezky, je to poměrně spolehlivý a nic to nežere. Akorát sehnat nesežranej nedobitej kus a smířit se s Euro 3.

Tady dokonce třídvéřko abys byl frajer, akorát budeš muset palicí urazit ty tuzérský zadní světla. kein rost, gut cuštand a není to ani daleko
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 09612.html
a nebo
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 32601.html
LichPetr
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 19 pro 22:01

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od LichPetr »

Honza42: Bezva nápad,určitě nad ním ted taky zauvazuji , ale nad frajerinou preferiju praktických pět dveří. Jinak si našel hezké kousky až na ty světla, to je fakt až moc futuristický :D
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Ojeté auto do 100 000Kč

Příspěvek od Noldo »

Nebol by za tú cenu aj 2kový focus ? Tam sa len vyhnúť naftovej 1,6, tá je len pre dobrodružnejšie povahy.
Čo taká astra H ? 1,7 je skôr pracant, 1,9 88 a 110kw už aj pekne ide.
Neviem ako 156ka, ale 159 nemá úplne najlepšie meno, čo sa týka servisných nákladov. Na 156ku sú myslím lacnejšie diely.
Zrovna A4 je fajn voľba, ak nájdeš zachovalý kus od súkromného majitela, tak by som to zvážil, do bazárovej by som nešiel.
A3 má vnútri tiež prekvapivo dosť miesta, ak 2,0 tdi, tak 8v bez dpf, lepšou volbou ale je 1,9 tdi. Mondeo je v posledných verziach tiež fajn, ale je to už slušný kus auta. V každom prípade si nechať dalších aspoň 30tis bokom a nájsť dobrého mechanika, zaručene nekúpiš auto v dobrom stave.

Inak asi za 2 plánujem meniť auto a mám úplne rovnaké požiadavky, nájazd, tiež som študent a podobne a keď som to spočítal, tak mi z toho vždy vyšiel lepšie(lacnejšie) benzín. Predpokladaný nájazd 10-15 tis. km. Benzín mi jazdí za 6, nafta by jazdila možno za 5l/100km. To máme 3000 kč ročne. To je zanedbatelná čiastka oproti cene vstrekov, turba, dpf, dvojhmoty. Ak chceš auto na 5 rokov a za tých 5 rokov sa ti pokazí jedna zo spomenutých vecí, tak si nafťákom nič neušetril. Ak sa pokazia 2, tak si prerobil.
A nafťák ponúka bonus v podobe neštartovania cez zimné skúškové obdobia, keď auto dlho stojí. Problém je, že nafťákov, nielen, že sa predáva viac, ale v súčastnosti sú aj lacnejšie.
Odpovědět