BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Koubes
Řidič začátečník
Příspěvky: 102
Registrován: stř 16 úno 15:34

Re: BMW Divize

Příspěvek od Koubes »

To já všechno vím, ale ten rozdíl zvenku je prostě.... Kdyby GC mělo 40i v manuálu, tak to tady vůbec nedávám...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Zpoza volantu sa ten dizajn určite neoceni...tam bude robiť práve ten R6 najväčšiu radosť ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Vzhledem k tomu, jak to jde s motory do prdele, bych si užil, že vůbec něco jako RWD+MT+6hrnků jde koupit a o ničem jiném neuvažoval. Hezkých aut ještě bude...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: BMW Divize

Příspěvek od jožko »

to sú ale šulíni u BMW keď nie je 440i + MT a 340i je. @-)
Je to celosvetovo,alebo iba CZ imoportér sa rozhodol nedovážať ?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

V německém konfigurátoru 440i je MT pouze u varianty kupé. Pro GC ne. Což je ještě větší úchylárna
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: BMW Divize

Příspěvek od d1.8t »

pavproch píše:@charger: žádnej bastl nebude, po zájezdu dostane zase CFS 5w40 (odolnost do 140 st C) a výměny á 15tis

@snow: měl jsem zcela nedávno zajímavou debatu s člověkem, kterého živí motorsport s modrobílou vrtulí... a přesvědčil mě, tentokrát ho zajedu jinak.... ten "brutus" zájezd (už se tu o tom psalo víckrát, principielně: nové auto, první start, zahřát a postupně 40-60-80-100% + redline, to celé 3-4 x a je zajeto + výměna woleje a filtru) totiž bere ohled jen na "zajetí" pístů a válců, a vůbec nebere v potaz šály ojnic.... proto mi to "umřelo/umírá" už při 1/4mil km..... a doporučil mi to zajet takle:

- první náplň - jakýkoli (obyčejný) wolej 5 nebo spíš 10w-40
- první start, zahřát pomalou jízdou a pak s !proměnným! (zatížením i otáčkama) najet prvních 400 km (zatížení do 50%, otáčky do 5000) v JEDNÉ JÍZDĚ!!!!!
- vypnout, vyspat se a druhý den: druhý start, prvních cca 300 km proměnné zatížení a otáčky postupně až do redline (ale ještě ne pod plným plynem!), potom postupně přidávat na zátěži až někde při ODO 1000-1200 km to opakovaně dostat do redline pod 100% plynem - opět v rámci JEDNÉ JÍZDY!!!!!!!
- hned potom (bez VYCHLADNUTÍ!!!!!) vyměnit wolej a filtr za 5w-40 CFS a je zajeto


(čili asitakle to zajedu, čili první dva dny s "novým" = 1500 km téměř nonstop/ve dvou jízdách)
Neuvěřitelný.
RWD
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: BMW Divize

Příspěvek od retron »

Koubes píše:Mám dotaz: má tady někdo zkušenost s novou generací 30i? Tj. motory kód B něco. Mám totiž dilema. Chci pořídit na nci jara nvý povoz s MT a tímpádem mi vypadlo hodně kandidátů. Vpodstatě jsem to zúžil na 340i a 430i GC.
mám asi měsíc starou s 430i Cabrio AT sice US verze ale co vím tak se nijak neliší kromě vypínatelného startstopu
výkonově je to více než slušné i na těžké cabrio, bylo to sice v automatu, ale i tak s tím byla vcelku zábava, motor táhne v podstatě ve všech otáčkách ve kterých ho automat nechá a i zvuk to vydávalo slušný, neznalec nemá moc šanci poznat, že to není šestivál, takže je to spíš o egu
oproti starší preface A verzi 428iXA Coupé, která je trochu tupá celkově a zvuk má nijaký, to je určitě o něco silnější, živější a zábavnější a překvapivě i interiér znatelně doladěný

a co vzít asi nejrozumější variantu 440i Coupé než čínskou verzi GC?
Koubes
Řidič začátečník
Příspěvky: 102
Registrován: stř 16 úno 15:34

Re: BMW Divize

Příspěvek od Koubes »

Retron: bude to fungovat jako rodinný auto, takže kupé ne. Varianta je pouze GC a sedan. Jinak díky za info. Mám na přemýšlení ještě dost času.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: BMW Divize

Příspěvek od oxik »

Edit: jsem hnup :D
Naposledy upravil(a) oxik dne úte 19 pro 09:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Ale on vybera medzi 340i a 430i GC ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět