Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Dneska jsem dojel nádrž do sucha, na počítadle zbývalo 30km a natankoval se mi podařilo 43 litrů? :-o A víc ani ťuk. Já myslel, že to má mít 50 a i to by bylo málo
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od jerry »

Počítadlo ukazuje 30, v reálu by to ujelo víc, tak tam možná přes 3 litry bylo. Navíc nádrž nikdy nedoplníš úplně, musel bys auto dát šikmo a pohoupat s ním v závěru tankování.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Zajda »

Včera přes noc mi nějaký ožrala nebo jiný idiot urazil na zaparkovaném (půjčeném) autě plastový kryt zrcátka a podřel blatník nahoře na rozhraní kapoty, nechápu jak se mu to povedlo, to snad musel škrábnout řídítkem od kola, Doufám že si aspoň rozbil hubu.
《》
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od ctrl_j »

No pak ma to zipovani fungovat, kdyz pan psycholog radi nesmysly.
Expert na iDnesu píše: A co třeba stokrát omílané zipové řazení? To často vyvolává vypjaté situace.
Jen proto, že si čeští řidiči dopravní značku zip 300 metrů vysvětlují tak, že se mají za tři sta metrů zařadit. Ale to přece není pravda. Mají tři sta metrů na to, aby si našli díru, do které se zařadí. Když to ale nechají všichni na poslední chvíli, tak se za tři sta metrů sejdou čtyři auta vlevo, čtyři vpravo a vzniká trychtýřový efekt. To kdyby řidiči věděli a zároveň dodržovali bezpečné odstupy, tak může být provoz na dálnici mnohem plynulejší i přesto, že se zrovna opravuje. Když tam vznikne špunt, tak než se rozjede jeden, druhý a třetí kamion, tak je deset minut pryč.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Zajda »

Trychtýřový efekt. Tak to je husté.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27040
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Nesmysly - navíc v rozporu se zákonem :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od delphin »

Stepan píše:Dneska jsem dojel nádrž do sucha, na počítadle zbývalo 30km a natankoval se mi podařilo 43 litrů? :-o A víc ani ťuk. Já myslel, že to má mít 50 a i to by bylo málo
Normální. Já OIII 2.0 TDI tankuji opravdu po hrdlo (něco kolem 2 l od prvního vypnutí pistole) a v pondělí jsem od chvíle, kdy se objevil dojezd 0, ujel k pumpě ještě 55 km. Pistole vypla těsně před 48 l, po hrdlo jsem tam dostal 50,04 l. Takže ještě cca 2 l rezerva. A to jsem většinu té trasy jel 150 - 160.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27040
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od řidičBOB »

Na firmě byl jeden Roomster, který zdechnul, když dojezd ukazoval 40 km :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od x2005 »

Na firmě bylo jedno Mondeo minulé generace, u kterého jsem preventivně odečítal 75km z deklarovaného dojezdu. Protože u Mondea dojezd 50km = fakt prázdná nádrž. Proti tomuhle je libovolný koncernový palubní počítač naprostý balzám na nervy.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Brus »

ford transit mi ukazoval dojezd 50km v Bytči a na kopec u Pančavy doskákal.. myslím, že to je tak 10km
Pravda vyděsí
Odpovědět