Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od metaljohn »

jarka píše:Motor v miatě, mi přijde jako celkem poctivá kovařina, žádný závodní citlivý nářadí. Takže bych to zas tak nehrotil, hlavně tam něco nalejt :) . Když jsem kupoval NB, tak jsem tam měl Mobil 5W40 a na to jsem bez problémů odjezdil dvě sezóny. Na příští sezónu mám v plánu pro sichr Mobil 5W50. Dostává to celkem čouda a na těch pár stintů na okruhu za rok se mi nechce řešit chladič oleje. Ale nějak extra jsem to nestudoval (výkonostní třídy jsou myslím stejný).
Mobil 5W-50 dávám taky, taky s tím nejezdím zrovna vyhlídkově, když už to vytáhnu :D
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

metaljohn: Nechceš náhodou stálý převod 4,57? ;) - za relativně pár peněz to poletí jak píchlá sviňa.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od metaljohn »

Díky, ale asi ne, to bych nesundal ruku z řadičky, by mě bolela pravačka víc jak náctiletýho :D Co taková věc vůbec stojí?
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

No vidíš, já zas nedokážu pochopit jak je většina lidí s těma dlouhýma převodama ve slabý miatě tak spokojená :D - a řadit přímo na přesné převodovce bez lanovodů je úplná balada :x . Mě i kombinace 6q + 4.3 na OEM rozměru gum přijde zbytečně dlouhá, před tím jsem měl 6q + 4.44 a bylo to tak akorát (vždyť jsi to řídil :) ). Ten převod stojí u jagyho dle eshopu 18k, Danymu ale jeden zbyl a nechá ho za 12k (teda jestli ho ještě má) - a umí ho i správně namontovat.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Snowman000 »

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od metaljohn »

Jarka: Protože jsi zvyklej z polozávodního Civica :p . Já jsem po dlouhejch kvaltech v E46 docela spokojenej. :) Jsem zvědavej, jestli nám vyjde Ještěd třeba tento rok, když jsme propálili minulej :D
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Ok, tak jako chapu ze kdyz presednes z korabu do lodky tak te to potesi :) , ale stejne vmax 200 mi prijde akorat. Aspon treba zkusime jak velky je rozdil v dynamice po zkraceni (tohle realny srovnani by me fakt zajimalo), pokud se ten jested podari... Myslim ze to dopadne - vidim to nadejne (pokud teda babicka prezije jarni ring :D ).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od metaljohn »

No museli bysme se domluvit na jindy, než je víkend v 6 ráno, nebo kdy jezdíš, já prostě nevstanu :D
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

To víš stáří, člověk už nemůže spát :D . Si taky rád pospím, ale když srovnám 7h a 8:30 tak to už je zatracený rozdíl co se týká provozu. Pak je to ale dobrý ještě kolem oběda - tak zvolíme takový čas a klapne to :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od metaljohn »

Jo, kolem oběda by to šlo, to budu akorát po snídani :D
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Odpovědět