Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Když se chcete ponořit do nitra...
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Zdravím přátelé, mám takový problém... Po dlouhém stání, cca 5 let jsem dal nabít akumulátor, natáhl ručně naftu...No trochu škytl, pak za velkých otřesů běžel snad na dva válce, tak jsem ho netrápil, vypnul, ale už nenaskočil. Říkal jsem si stará nafta. Tak jsem celou soustavu včetně zbytku v nátrži vytáhl pryč, koupil kanystr nové, ssací hadici do kanystru, zpátečku do flašky a po vylití staré z filtru ještě propláchl. Stále nic. Ale baterka jen párkrát otočila a odešla. Půjčil jsem od kamaráda 75Ah, ta točila pomalu, ale stále nic. Tak jsem dnes koupil 95Ah, ta už točí pěkně, ale stále nic. Tak jsem zkusil odšroubit trubky ke vstřikům a točit. Jako nafta z nich šla na plný plyn, ale čekal bych, že o dost víc a že bude vše kolem zastříkané. Tak si nevím rady...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od driver »

Možná je vysokotlaká část palivové soustavy zalepená biosložkami nafty-čerpadlo, vstřikovače a možná že nemáš správné časování např posunuté na čerpadle. Každopádně si zjisti, jaká úskalí provází skladování paliva s biosložkami. Do motorů, které mají být delší dobu odstaveny jedině paliva bez biosložek. U nafty se jedné o NĚKTERÉ z dražších "prémiových" produktů. Například Verva nemá údajně biosložky ale obyčejná benzina nafta je má. Údajně. Plus používat VIF, tak víš, že tam to aditivum máš, né že ho dali do cisterny, ale špatně zamíchali, a ty ho tam nemáš vůbec.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od oxik »

Verva biosložky obsahuje, snad jediný, kdo je tam nemá, je EuroOil
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od řidičBOB »

Verva má 2.generaci biosložky...což není řepka, ale syntetika.
EuroOil nemá nic.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od honziss »

EuroOil nema nic ani v zakladni, ani v ty lepsi nafte.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od řidičBOB »

Ne. Nic.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petrostadal
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 lis 20:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od petrostadal »

Dobrá tedy, děkuji...
A co teď s tím? Dá se něčím propláchnout?
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Lidi to nastartujou i po 30 letech.

První věc je pochopitelně nový palivový filtr. Pokud ani tak nic, tak mu dát lehce čuchnout startovacího spreje. LEHCE.

Někdo mě může považovat za prase, ale v těchto "křápech" jsem vyrostl a nedělal bych z toho vědu = pokud ani tehdy nic, normálně bych to na 3ku tak na 30-40km/h velmi vlažně ve stálém tempu roztáhnul. Nemá se tam co zkurvit ten řetěz je tak tlustej, že bys s tím umlátil slona.

Rozhodně pomůže, když se toto bude konat poté, co medvěd postojí den někde v teple, pokud je to možné.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od k86 »

Zrovna to roztazeni bych po delsi odstavce nechal az jako opravdu tu posledni moznost.
palivak a nova nafta je jasne.
Startovaci sprej
A tocit a tocit a tocit, po vyflakani 3., 4. baterky kdy by to ani neblaflo bych tepre uvazoval o dalsich krocich, viz treba roztahnuti
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Mercedes W123 po 5 letech nejde nastartovat - nápady?

Příspěvek od jirka87 »

Jeste me napada...nebylo by od veci vzit treba 10L lepsi nafty, nacpat ji VIFEM (kdyz uz teda neco delam..tak at..) a zrovna bych do toho frknul 0,5L benzinu. Protoze pokud je zalepeny treba vstrik (cemuz neverim ani pri te straslive sracce co tankujem misto nafty), tak ten benzin nabizi bezeskodnou moznost, jak ho rozlepit. S touto lukrativni smeskou to zkusit nadrazdit, ono to zrejme stejne nepujde, ale jak uz se to dostane ke vstrikum, je napul vyhrano. takhle to nechat stat den, dva a pak bych to zkusil znovu.

Nic prilis nedramatizovat. Je to kovadlina s radovym cerpadlem, zadny common rail. Ano, chovat se uctive, ale pouziti dobovych technik jaksi neni neuctive...

Roztazeni techto aut jsem absolvoval zvlaste v zime, kdy ty Medvedi nezhavili kolikrat uplne top x-krat a bez obtizi. Sice za nim dymu jak z hranice mistrana Jana, ale rozdychal to.
Odpovědět