Přednost

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost

Příspěvek od řidičBOB »

Mě to jasné je... Ale vidíš, že jsou lidé, u kterých to zmatek vyvolat může.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Přednost

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, ale u nich vyvolá zmatek asi i prosté Nepokradeš!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost

Příspěvek od řidičBOB »

Brus píše:No mne je treba nejasne proc zelene auto jede na cervenou
Úplně na pohodu...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Franta Fakus
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16 lis 21:24

Re: Přednost

Příspěvek od Franta Fakus »

Bond007 píše:
malcharekroman píše:Omlouvám se, že otevírám téma, když tazatel jej bere za vyřešené, ale... Pomíjím fakt, že jsme (snad) lidé a nějak situaci v reálu vyřešíme.

řidičBOB praví, že je to jedna křižovatka a tedy vítězí ten, kdo je na hlavní. Já s tím moc nesouhlasím.

1. na dodatkové ceduli pod znakčou hlavní silnice je pouze jedna vedlejší silnice, to jest celá křižovatka se dle dopravního značení sestává z hlavní a JEDNÉ vedlejší. Druhá odbočka už je jaksi navíc, tedy do této křižovatky IMHO nepatří.

2. nedovedu si představit modrého řidiče, který chce odbočit na parkoviště v situaci, kdy po hlavní směrem od červeného řidiče pojede zástup aut, všechny odbočujíce vlevo (pokračujíc rovně, nikoliv na parkoviště). Dle vás má tedy modrý řidič počkat, až odjedou všechna auta z křižovatky a blokovat tak volný směr z vedlejší na hlavní, přstože už mohl mít nakoupeno? To se mi nezdá. Navíc vidím řidiče za ním, kteří si klepají na čelo a troubí, proč ten trubec stojí na místě jak trubka.

Zkuste se někdo vyjádřit (včetně těch, kteří se už vyjádřili jinak, než já nyní), k bodům uvedeným výše.
Díky.
Dle me je to odbocenina místo lezici mimo silnici, proto na dodatkove tabulce není zobrazena další vedlejsi. Modry pan musí dat prednost vsem vozidlum jedoucim po hlavni. Pokud budou z hlavni pokracovat rovne, nemeli by davat znameni o zmene smeru jizdy a pokud nebude mit pochyb o tom ze nebudou odbocovat do uvedeného mista ležícího mimo komunikaci, muze v klidu odbocit a nemusi nikoho blokovat. Zaroven by mel sam davat znameni o zmene smeru jizdy vpravo a ostatní za nim by tedy měli jasne vedet, proc stoji a dava prednost. ZAroven uvedene místo znam a situace, ze by jel zastup aut rovne, se s velkou pravdepodobnosti nestane.
Ta hlavní vede doprava přes most. Takže kdyby jel rovno, MUSÍ dávat znamení o změně směru jízdy, ne že ne. Dál...první se řeší vždy situace na hlavní takže červený má přednost, protože modrý vjíždí, byť na vedlejší komunikaci, ale z vedlejší cesty. V klidu bych na parkovišti šel za ním a vysvětlil mu v čem se plete aby si příště odpustil ty "písmenka" rukama :-)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Přednost

Příspěvek od GeneHawkins »

Franta Fakus píše:Ta hlavní vede doprava přes most. Takže kdyby jel rovno, MUSÍ dávat znamení o změně směru jízdy, ne že ne.
Já už nevím, o co tady šlo, ale tohle je perla.
Proč by musel dávat blinkr, když jede rovně?
Odpovědět