250-350k (Mondeo/Superb/Passat/A4)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: 250-350k (Mondeo/Superb/Passat/A4)

Příspěvek od V12 »

2.0i v Mondeu je zdochlina. So 4 ludmi na palube ma na niektorych dialnicnych stupaniach tendenciu stracat rychlost, hlavne ked sa jedna o vyssiu vybavu a teda vacsiu hmotnost. Tie Mondea su totiz podstatne tazsie, nez sa pise v papieroch. Moj ma v technicaku pohotovostnu hmotnost 1560 kg (s plnou nadrzou a eurosoferom tazkym 75 kg). Ked som ho ale postavil na vahu s 10 litrami benzinu a vyliezol z neho, cerstvo kalibrovana vaha ukazala 1620 kg. Nuz a na tuto vahu 185 Nm jednoducho nestaci, pokial chces trochu dynamiky, stale budes podradovat. Aj ked nie tolko, ako v novej Toyote Corolla 1.6 97kW. Tam zo sestky pojdes dole aj v miernom protivetre :ymdevil:
Ohladom bezproblemovosti Duratec HE by som sa tiez moc nechvalil - problem s virivymi klapkami - ked clovek ignoruje ich klepanie, nevie nikdy, kedy ich motor zozerie a zadrhne sa nimi. Alebo spotreba oleja cez tesnenia driekov ventilov, obcas zapecene stieracie kruzky na "sportovo" nizkych piestoch atd.

Je zaujimave, ako tu zopar ludi prska na 2.5T, pritom extremne vela Mondei s nim ma daleko cez 200k km a uplne v pohode, s tymto motorom jazdia STcka chipovane na 260 - 280 koni taktiez uplne v pohode, jazdia s nimi aj RSka a opat cuduj sa svet, podstatne spolahlivejsie a bezproblemovejsie, ako s novymi EB 2.0 alebo 2.3, kde praskaju a prepaluju sa piesty, tento problem uz v dost velkej miere postihuje aj EB 1.6. Tym nechcem povedat, ze 2.5T je 100% ny motor, tiez ma svoje muchy, legendarny PCV ventil a turbo boost solenoid su hned 2 priklady.
Problem 2.5T v Mondeu je iny - motor nema cidlo tlaku oleja. Iba akesi cidlo kvality, ktoremu akosi neverim, takze olej kontrolujem minimalne raz za 2 tyzdne. Zaujimave, ze v ST (aj RS) uz je aj cidlo tlaku a dokonca vyvedene aj na budik.
exirext
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30 zář 13:46

Re: 250-350k (Mondeo/Superb/Passat/A4)

Příspěvek od exirext »

Na to prepalovanie piestov pri 1.6EB som zvedavý, lebo sa o tomto motore píše na internete minimálne, čo sa problémov týka a pri tom sa ľudia veľmi radi sťažujú na všetko (všeobecne), ako je už známe. Tak to bude skôr asi len nejaká výnimka. O 2.0EB a 2.3EB som to počul častejšie. Inak, obyčajný 2l Duratec stačil tak možno ešte MK3 (2000-2007), na oveľa ťažšiu MK4 je prislabý, to bez debaty (minimum, čo by som doň dal, je 1.6EB).
2011 Ford Focus 1.6EB 110kW
Titanium (Candy Red)
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: 250-350k (Mondeo/Superb/Passat/A4)

Příspěvek od V12 »

Svojho casu som chcel prave Mk.IV 2.0i, no po skusobnej jazde som to zavrhol ako nepouzitelne - clovek tomu musel stale stat na plyne, aby to slo, vo finale by bola spotreba vyssia, ako mam teraz s 2.5T.
Ad EB1.6 - viacero predajcov jazdeniek ma od tychto motorov odradzalo, na viacerych forach su spominane problemy s praskanim a naslednym natavovanim piestov v oblasti 1. kruzku, kdesi boli aj pekne fotky.
Odpovědět