ford vs skoda

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
agatah
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 08 říj 04:54

ford vs skoda

Příspěvek od agatah »

Děkuji za pomoc. Teď si bude kupovat auto syn a potřeboval by poradit, který je lepší.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list 1.8tddi nebo 1.8tdci nebo 1.6 benzin??
https://www.sauto.cz/osobni/detail/peug ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list nebo 1.8t
Kterému autu a motoru byste dali přednost?
Děkuje za pomoc.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: ford vs skoda

Příspěvek od zdeny »

vyjádřím se pouze k Fordu s motorem TDDI, protže byl asi 4 roky ve službách mého táty. Skvělý motor. bez DPF, nízká spotřeba (do 5/100). Ale: čerpadlo Bosch VP44 - pokud odejde, je to trošku zásek do kešeně a v zimě to dlouho trvá, než to začne topit.. táta měl tuším 2003 a po cca 10 letech byl téměř bez koroze, jen na zadním lemu byl nějaký pupínek.

Octavia - co je na fotce - nemá 270.000, ale tak o 100-150 více - soudím podle sedčaky řidiče a srovnávám to s tím, co jsme měli donedávna ve fabrice (ta šla do kace za 5000 s najetými 470tkm a dodnes jezdí, ale byla to 1,9TDI 66kW). Pokud tohle překousneš, asi by to byla nej volba - moc to nehnije, motor je celkem spolehlivý, ale je to toální základ bez ničeho.

P307 - bral bych pouze motor 2,0HDI, ten je velmi dobrý, ale autu nedělá dobrou pověst dost problémů s elektrikou. nevím, kamarád z kanclu to samý má a často něco řeší, i když poslední zádrhel bylo těsnění pod hlavou (má najeto asi 300tkm).Navíc už špatně startuje, takže bude měnit žhaviče.
Spíše bych vzal Pežot 406 2,0HDI, pokud by se sehnal ve slušném stavu. je o level výše, než 307. To by byla moje volba, i když nv množině ho nemáš.Mám zkušenosti se dvěma kusy a oba 10*/10.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: ford vs skoda

Příspěvek od honziss »

Taky jsme meli kdysi 1.8 TDDi v mondeu:

- nizka spotreba
- netopi
- nesype se
- ma desnej prubeh Mk (dole nic, pak vsechno a pak to umre)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: ford vs skoda

Příspěvek od tp005 »

Zdravím

Jestli chce mám focusa v kombiku rk99. jen 1 majitel najezd 180TKM benzin 1,6 74KW. cena je 25 000 fotky mám na internetu. Slušná spotřeba kolem 7l, pár parkovacích oděrek. vice se o autě rozepíšu když bude zájem Je to auto po otci a já už mám nové zase focusa
https://marsounovi320.rajce.idnes.cz/Ford_prodej/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: ford vs skoda

Příspěvek od Honza42 »

TDDI bych teda už nebral. Pouze do traktoru. Uživatelsky na dnešní dobu opravdová tragédie.
Jestli nepolyká desítky tisíc kilometrů ročně, tak 100x lepší pořídit benzín.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: ford vs skoda

Příspěvek od abgx1 »

neviem, denne striedam 1.4TSI(touran) a 2.0TDI(transporter), obe 110kw

a TDI mi ako tragedia naozaj nepride
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: ford vs skoda

Příspěvek od mattonecz »

tak do takovýho krámu se tdi hodí :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: ford vs skoda

Příspěvek od V12 »

Honza42 píše:TDDI bych teda už nebral. Pouze do traktoru. Uživatelsky na dnešní dobu opravdová tragédie.
Jestli nepolyká desítky tisíc kilometrů ročně, tak 100x lepší pořídit benzín.
Presne. Boschacke cerpadla umierali prave po 180-230 tisic km, cize ked na tomto kusku este menene nebolo, je to poukaz na pruser v cene rovnajucej sa obstaravacej cene auta. Nesiel by som do toho za nic. A do jednickoveh Focusa uz vobec nie, po tolkych rokoch a 180 k km bude mat zadnu napravu na kasu, jej repas bude tiez poriadna rana penazenke, nakolko na 100% nepojde vylisovat silentbloky z ramien, takze sa bude menit vsetko nakompletku. A pokial niekto ma polykat desitky tisic km rocne, ten nech nekupuje auto s 200k km v kolesach, pretoze po pol roku donho nasype tolko prachov, ze lepsie urobi, ked hned na pozicku kupi nove, ked aj Sandero.
agatah
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 08 říj 04:54

Re: ford vs skoda

Příspěvek od agatah »

Přečetl si to a děkuje za rady. A dal nový tipy teda:
ta oktavka
renault megane ii
fiat stilo/grande punto
Tyto auta už jsou lepší?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: ford vs skoda

Příspěvek od mattonecz »

co ten focus od tp005?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět