Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Frantisek123
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13 zář 13:33

Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od Frantisek123 »

Dobry den,
prosim o pomoc s vyberem auta. Nize se pokusim jako auto-antitalent sepsat co bych chtel a rad bych Vas pozadal o navrhy

- asi nove auto
- max 250k, pokud nezbytne nutne tak 300
- klimatizace (klidne i na cudlik)
- central na dalkove ovladani
- minimalne stredni kufr auta (prevazeni psa). Kufr musi mit sklo, aby pes nebyl uplne zavreny ve tme
- 4 lidi, vetsinou budou jezdit 2 a pes
- stojici venku
- spotreba az tak nehraje roli, protoze to bude prevazne vikendovka, ale nerad bych spotrebu 15l
- pouziti o vikendech na mensi vylety
- chtel bych dotykovou obrazovku, co jsem koukal, tak dacie nabizi pouze u vyssich rad. Da se treba objednat nizsi rada bez a pak dotykovou obrazovku dokoupit nejakou univerzalni? Jsem fanda do technologii, takze pokud se da koupit jinde nejaka levna a nabusena obrazovka, tak to beru :-)
- dotykova obrazovka - navigace, radio, USB. Pripojeni s telefonem a handsfree dobre, ale neni podminkou
- chtel bych jezdit pomerne malo. Pres tyden skoro vubec (ale v pripade zmeny prace pocitam max 60KM denne) a za cely vikend predpokladam asi max 300 KM)
- mam pres dva metry, prosim piste jen Ti, co mate s touto vyskou zkusenosti, nabidky traktoru sem prosim neposilejte :-)
- znacka nehraje roli, co jsem koukal, tak nejlevnejsi dacie, tzn nejakou Dacii?
- budu delat rekonstrukci maleho podkrovi, tzn by to nemel byt uplny trpajzlik, ale abych tam mohl i neco dat. Na druhou stranu to bude jenom jednorazovka, tzn aby mi pred barakem pak nestalo velke hovado, ktere nebudu moct ve meste nikdy zaparkovat


samozrejme bych chtel za co nejmene penez co nejvice muziky, ale nechci utracet zbytecne, protoze auto spise bude slouzit jen jako doplnek. Naopak treba se mi v minulosti vyplatil vykonnejsi motor, protoze se lepe predjizdi.

Diky moc za tipy
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od tp005 »

Zdravím
nové auto za 250? za takové peníze jsou miny auta. podívejte se třeba na https://www.fordosobni.cz/focus/
sice víc ale ujde v základu prostorný .
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od tp005 »

Ale mírně jeté seženete velice dobře a co by jste chtěl komby nebo menší, a na nabušenou obrazovku bych zas tak nelpěl jenom přece první měsíc jste nadšený hrajete si vše a pak skončíte u přehrávání z sd nebo usb disku a couvací kameře. jinak ty rádia se dají dokoupit z číny za mnohem menší peníze než origoš a nabízejí totéž někdy i více
Frantisek123
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13 zář 13:33

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od Frantisek123 »

to vychazi na 350 v uplnem zakladu s klimatizaci coz uz je celkem dost.... Z autobazaru rozhodne nechci. Bud nove nebo maximalne nejaky vystaveny model se zarukou....

Treba ten Logan MCV mi jako mini moc nepripadne....
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od tp005 »

zajděte si osobně do fordu a klidně vám dají za těch 319k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od mattonecz »

Do 300 tak nějakou Fabii nebo Corsu. Ale i ten Focus nebo Astru v základu. Což dnes už neni taková trága. Ale težko s dotykovou obrazovkou.
Daciu ani zadarmo
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
epo_
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 22 črc 23:23

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od epo_ »

predvadzacku fabia combi 1.2tsi
neni to nejaky zazrak ale logan mcv je vnutri humus....
Frantisek123
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13 zář 13:33

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od Frantisek123 »

fabie combi vypada dobre, ale na strankach skody jsem nasel 1,2 nenasel. Maji tam 1,0 a pak az 1,4.

Nicmene mi to vychazi zatim takto

Logan MCV (hodne velke, spise mensi minus) - cca 250K - nekdo psal, ze dacii nikdy, proc? epo co znamena vnitrni humus? Jen opticky?
Fabia Combi - cca 300K
Ford Focus asi ne, to je min 320 a moc se mi nelibi

Ve finale stejne asi rozhodne az se do toho posadim, ale i tak at mam na vyber :-). Aktualne ted trochu prevazuje ten Logan MCV, protoze je o cca 50K levnejsi.....

Jak moc je rozdil mezi tema motorama? Napr 1,0 MPI/55 kW a 1,0 TSI/70 kW? Cenovy rozdil cca 20K....

tu dotykovou obrazovku asi resit nebudu, TP005 psal, ze se bez problemu daji poridit i z ciny - mluvime o te zabudovane?
epo_
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 22 črc 23:23

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od epo_ »

vsimol osm si ze si az moc nakloneny loganu,ete si v nom asi nesedel....
co sa tyka radia,neviem preco si tak zatazeny na tie velke obrazovky atd, ale v tychto lacnych autach aj ked je,tak to dokopy nic nevie, to neni sedmickovy bavorak kde ovladas kamery gestami...tu si stale pustis max radio a nic viac...ale ok

co sa tyka dacie, pred casom som pre ich dealera pracoval(externe,nie predajca apod) a aj ked dacia sa ohana lepsou antikoroznou upravou atd tak tie dacie trojrocne,uz sa na nich objavuje prva "liska" hrdzaveju stale
navyse dacia nepouziva absolutne ziadne tlmiace hmoty, dvojkovy golf mal holy plech,potomm 2cm vysoku tlmiacu penu a potom centimeter vysoky koberec...dacia ma len holy plech a na tom nastrelovacimi klincami pripevneny 5mm vysoky koberec z takeho chuchvalcoveho materialu ze az ti tam sadne pes tak to nepovysavas.....

kvalitu plastov vtomto segmente zbytocne riesit,su tvrde ako kamen, nejaky smrad apod niekou to vadi niekomu nie a dizajn je subjektivna vec kazdeho tiez
nie som ziaden zastanca skody,nikdy som ju nemal a ani nikdy mat nebudem ale fabia 1.2tsi je oproti loganu 0.9tce o mile daleko, interierom,komfortom,jazdnymi vlastnostami....
logan je hupavy ale na nerovnostiach bucha,drkoce...v zakrute sa ale nakloni ze vypadnes....

1.0tsi ak si ochotny preglgnut vibracie a zvuk trojvalcu je ovela dynamickejsi a prijemnejsi motor s nizsou spotrebou ako 0.9tce

o 1.2tsi som pisal preto lebo je to prijemnejsi motor/hlukom a vibraciami/ ako 0.9 tce aj 1.0tsi pricom na strankach skody je spista novych aj demo aut s najazdom do 10tis km so zarukou atd v cenach okolo 270tis....a to naozaj logan za 250 nedava zmysel....

do 300 sa da kupit aj ceed kombi, aj focus kombi dajme tomu, meriva 1.4 hyundai ix20 1.4, tipo 1.4 ale vsetko su to mrtve zakladne atmosfery oproti ktorym je 1.2tsi ovela dynamickejsi a s lepsou spotrebou a uzivetelskym komfortom...netreba to tocit donekonecna kde pri tej malej atmosfery vykon aj ak nepride.cakanie na godota
Frantisek123
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13 zář 13:33

Re: Vikendove Auto pro vysoke se psem - 250K

Příspěvek od Frantisek123 »

Na Logana jsem zamereny hlavne kvuli te cene. Na velkou obrazovku jsem zamereny, protoze kamarad to ma a treba na navigaci to je super. Ale jak jsem psal ohledne obrazovky - pokud se da poridit jinde nejaka cina, tak klidne vemu cinskou obrazovku.

Co koukam, tak asi vazne vyhraje nejaka ojetina (ale pouze ze stranek vyrobcu). Jen mam trochu strach, ze to bude pretocene a bude to mit ve finale najeto o mnoho vice...

Ohledne te merivy a tipa - na strancich opla jsem nenasel ojete / demo vozy....

Co je to mrtva zakladni atmosfera? To je neco technickeho nebo proste ze nevypadaji nic moc?

Zatim mam tedy toto:
Fabia Combi - max 300K
IX20 max 300
Logan MCV (hodne velke, spise mensi minus) - cca 250K - motor nic moc, trese
Odpovědět