2DIN rádio z tabletu

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
tpeter
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21 črc 19:43

2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od tpeter »

Čau hoši,

rozhodl jsem se, že si do auta dám 2din rádio. Potom co jsem zjistil že origo bmw stoji 12-30k, tak jsem se mrknul na univerzální a jsou to sra*ky i tak drahý za to co to umí (to platí i pro origo.). Navigaci, mp3 a rádio? To umí každá kalkulačka za litr a oni si za to řeknou takový rakety...

Takže můj dokonale jednoduchý plán:

1. koupim starej nexus za 2k
2. starý rádio rozeberu, minimalizuju, nastavím
3. nexusem překreju rádio, připojím aux (audio) a microusb (napájení)

za 10 min nemám co dělat

-------------

plán byl zhacen, tablet se tam přes rádio nevejde, takže další minimalizace rádia, komplet rozebrání, konektory moc blízko u sebe, jiskra po startu = mám po rádiu
--------------

Moje otázka tedy zní, existuje něco jako ISO -> AUX? Potřebuju prostě nějakou krabičku, do který můžu prdnout auxovej kabel z toho tabletu, ať mám audio, nemám žádnej multifunční volant ani jiný blbosti, takže nepotřebuju 10 rozdělovačů a čipů. Koukal jsem na net, ale nikde nic, spíš blbě hledám. To rádio co jsem tam měl bylo za 800, uvnitř malá destička (5x5cm) s displejem, mi neříkejte, že neexistuje nějakej adaptér... :D když i takováhle blbost umí sd/usb/aux...

Na netu akorát zesilovače za 4000, milión rozdělovačů, že je to dražší než celý 2din rádio, že se mi jeví jako nejlevnější varianta koupit prostě další rádio a zkusit pokus č.2, 3, 4 :))

Co se vůbec zbláznili ty lidi dneska? Za kabel 800, za rámeček 17cm*9cm chtěl 1500, fakt na hlavu b-( Chápete tu logiku? Tablet co je lepší jak celý to jejich rádio a stojí stejně jako plastovej rámeček, no ty vole =)) =)) =))

Díky za rady.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od 970ka »

Tak vyrobit tablet v číně je fakt levnější,než rámeček v BMW,to je známá věc,woe :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: 2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od aikoN »

V Tvém případě bych to spíš řešil nějak takto:
http://www.instructables.com/id/Raspber ... -Computer/
Rychlost zabíjí!
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: 2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od tp005 »

Nazdar

Jestli cheš mohu ti sehnat rádio od 2500 do 8000. 2Din se vším z číny - 2din rádio 7palcoví display 1024x600 android system k tomu couvací kameru + gps antenu atd
tpeter
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21 črc 19:43

Re: 2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od tpeter »

Čus, dík za nějaký reakce.

tp005: taky mám internet, na ebayi si taky umím koupit 2din za litr :)) ale recenze na hov*o, kdekdo v mém okolí si to koupil a teda žádnej zázrak, takže jsem to zavrhnul, starej android, čínskej firmware, prostě nic pro mě

aikoN: to je super, to byla moje prvotní idea, ale raspberry a arduino jsem ale nikdy neprogramoval, chtěl jsem tam nacpat serverovej
debian, protože by bylo cool mít v autě linux :-bd ale ve výsledku by to bylo na mě moc pracný, jsem lempl na hardware, líp se mi budou programovat appky v javě na droida + jsem našel jednodušší způsob, kterej mi pasuje

970ka: nojo, ale ten rámeček nebyl vyrobenej od BMW, u BMW stojí 3500 =)) za 1500 byl někde ze španělska, ale odtamtud jsem kupoval už čerpadlo paliva a teda pos*alo se po tejdnu, takže důvěra na nule :)) ale tak plast snad zvládnou... na ebayi jsem ho viděl snad za 500? ale bůh ví, co to bude za kvalitu, to bude asi na přelakování... no nevím, ale rating to mělo dobrej

-------------------

Suma sumárum: Mám starou trojku co má hodnotu tak MAX 100K a to bych to musel hodně rozleštit. Takže o nějakám rádiu nad 5000 ani neuvažuju, kdybych koupil originál, tak se hodnota auta skoro zdvojnásobí =)) =)) =)) ten tablet jsem kdysi měl, funguje suprově, sim, hotspot, synchronizace hudby z mobilu, navigace, torque - nic víc k životu nepotřebuju.

Nikdo mi nic neporadil, asi ani neexistuje žádnej konvertor ISO -> AUX, na netu jsem nic nenašel, leda tak huby ze zesilovačem, nebo z analog signálu na digital, potom ten hub za nesmyslný prachy. Takže se vracím k původnímu plánu, koupil jsem sh*t rádio co umí aux a tentokrát se pokusím to nevyzkratovat. =))

Bude to trochu na prasáka, ale lepší než drátem do oka :-bd . Místo zapalovače nainstaluju rozdvojku na 2 zapalovače, jeden bude stále zapalovač jako je původní a pak druhej, skrytej, kterej bude mít usb vstup, aby mohl napájet tablet. Z tabletu aux do rádia. Z rádia vstup na USB vyvedenej prodlužovacím kabelem do interiéru, kdyby někdy náhodou. Rádio bude staticky nastavený na aux s konstantní maximální hlasitosti (aby to repro zvládlo), regulovat se potom bude už v androidu. Kdyby byl jakejkoli problém s rádiem, tak k němu je ovladač (umí to i appka v tom tabletu), kterým jde "dálkově" ovládat.

Obrázek

Ve výsledku by to mělo vypadat takhle, výborně jak originál akorát bez tlačítek, dotykovej. Naprogramuju, nebo mrknu na store abych měl appky na deep sleep mode po vypnutí napájení, regulace hlasitosti (protože čudlíky) a budu dobrej. :-bd Tak držte palce, ať to nepos*ru. =)) Bojím se, že dojdou nervy a stejně to nakonec přilepim izolepou na palubovku. :)) =))
tpeter
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21 črc 19:43

Re: 2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od tpeter »

Ještě bych dodal, ať to nikdo nebere jako návod, je to prasárna, nedělejte to. Je to zbytečný a nejspíš si zkur*íte středovej panel. Chci jen mít velkou navigaci v autě mimo telefon a mít feeling z displeje jako bohatý kluci v novejch autech, ač jsem socka co se štítí dát 30 kč za párek v rohlíku. =)) =))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: 2DIN rádio z tabletu

Příspěvek od Stepan »

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět