Benzín (atmosféra) 200-300k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
theTH142
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 12 srp 11:10

Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od theTH142 »

Zdravím.

Klasický scénář, chci koupit auto přičemž autům nerozumím, mám pouze dán rozpočet a nějaká základní kritéria:

- cena 150-300k ( stále nejsem rozhodnut jestli jít do staršího/novějšího kousku )
- benzín ( co jsem pročítal fóra/články, tak ideálně atmosféra )
- spolehlivost ( tím nemyslím, že do auta nebudu muset vůbec investovat, ale pokud budu dodržovat základní servisní úkony, tak auto bude sloužit bez nějakých větších problémů/investic )
- roční nájezd 15-20k ( přes týden město, víkendy/dovolená delší trasy )
- rychlou jízdu nevyhledávám, ale zároveň nechci "lenocha", u kterého budu muset do kopce podřadit na trojku
- poslední kritérium je vzhled ( chápu, že pro někoho nepodstatné kritérium, ale pro mě (bohužel) jedno z nejdůležitějších, auto se mi prostě musí z větší části líbit )

Jsem tedy na rozcestí, kdy mám nějaký seznam potencionálních aut v různé cenové relaci a přemýšlím jak se rozhodnout. Proto mě napadlo napsat sem a nechat si poradit, protože nevím po jaké motorizaci se u konkrétních aut/modelů dívat, popřípadě jestli radši investovat více ( 250-300k ) a pořídit novější model nebo nějaké zánovní z nižší třídy.

Auta po kterých jsem se zatím díval:
- Ford Mondeo IV
- Ford Focus III
- Mazda 6 II
- BMW E90
- zánovní i30 combi ( kde mě jako laika láká záruka + " stáří " , ovšem nevím jak to pojede s těmi 1.6 )

Předem moc děkuji za každou radu nebo tip.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od zdeny »

Vyloučil bych Mazdu - z důvodu rychlé koroze. Dále BMW - zadní náhon, malé, občas závady motorů. Focus je malý. Zbývá Mondeo. S 2,0i motorem z vašeho okruhu kandidátů nejlepší volba. Jen to chce trpělivost při shánění, ale sehnat hezklý auto se dá. A Hyundai? Ani omylem, pokud nechcete platit horentní sumy za servis ( i když oleje a filtry vymění kde kdo, ale když se zadaří... Hyundai není vůbec servisně levný).
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od Lachende Bestien »

Hnůjdaj opravdu raději nebrat, pokud vám nedrží někdo pistoli u hlavy, nebo nemáte zájem se stát mecenášem našich milých korejských bratrů, kteří si vybrali vysoce inteligentní český národ a velmi citlivě za pomoci zodpovědných českých politiků umístili svou továrnu na po staletí zúrodňovanou zemědělskou půdu v Nošovicích.

Edit. Známý pracoval pár let jako rozvozce náhradních dílů a právě nedávno zmiňoval totéž co Zdeny tj. nemožnost servisovat novější typy Hnojdaje jinde než v autorizácích a tamní nechutně přestřelené "monopolní" ceny, neodpovídající třídě daného produktu.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od Honza42 »

Nechce nic líného a má si pořídit Mondeo s dýchavičným prehistorickým dvoulitrem, který nejede nikterak zázračně ani ve starém Fokusu, který je pomalu o půl tuny lehčí..... no potěš koště.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od vonkreuz »

Alfa Romeo 159 nebo Brera 2.2 JTS
Tady ta Brera je i se zajímavým rodokmenem
http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.php?f=83&t=22296
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od driver »

Honza42 píše:Nechce nic líného a má si pořídit Mondeo s dýchavičným prehistorickým dvoulitrem, který nejede nikterak zázračně ani ve starém Fokusu, který je pomalu o půl tuny lehčí..... no potěš koště.
Nechápu jak si může někdo koupit benzín bez turba, kromě sportovních atmosfér.
Ale jinak ty dvoulitry nejedou bez turba nikomu...
Tě do kopce předjede turbonafta se zapojeným karavanem a děckama v autosedačkách, s lízatkáma a puštěným hurvínkem :D
Možná kdysi golf4, před dvaceti lety a pak ještě Audi a Seat měly pětiválcové benzíny- motory "co trochu jely"
No jely... 1.8T byla lepší že...
A 2.0TFSI? :ymparty:
Takže je asi jasno...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od V12 »

Mondeo IV bez turba je lenochod. EcoBoost 1.6 110 kW ide citelne lepsie, ako atmosfera. No jediny spravny benzinak do Mondea Mk.IV je 2.5T, iba tento tankovy motor z neho urobi dostojne jazdiace auto takejto triedy.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od k86 »

zrovna 2.5T bych se vyhnul velkym obloukem
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od Stepan »

Náhodou, matka má M3 (Mazdu 3 =(( ) s 2.0 benzín atmosférou a pochybuju, že by jí golf 1.4TSI dělal lepší službu. A jezdí dědina-cukačky po městě-dědina spolehlivě do 5 litrů podle tankování. Jde to teda i za 15, ale to je jiná pohádka :D

E: reaguju na drivera
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Benzín (atmosféra) 200-300k

Příspěvek od mattonecz »

Tak Mazda 3/CX3 atd maji jediny pouzitelny atmosfery v soucasny dobe.. Z beznych aut
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět