Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Murinka2305
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 23 črc 14:02

Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od Murinka2305 »

Zdravím,
zvažujeme koupi 7-mi místného Galaxy nebo Sharanu a potřebovali bychom radu někoho zkušenějšího. Rozpočet nám dovolí max. 270t. Takže se pohybujeme u aut kolem r.v. 2010-2012. Máme však strach z dieselu (no benzín není u těchto typů až tak častý), protože ty dieselové motory bývají, aspoň podle našich informací, dost problémové - kolem 150t ujetých km se kazí už dost nákladných věcí (turbo, vstřikování). Proto bychom se chtěli zeptat zkušenějších - na co si dát při výběru pozor, co určitě nebrat, který typ těch motorů byl ten kazový, zda je spolehlivější ojetá Galaxy, nebo Sharan, co třeba Ecoboost? A opravdu se vyplatí pro auto zajet do DE? Mi ty ceny až tak rozdílné nepřijdou... Díky moc všem!
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od 970ka »

Za 270tkč v Germánii niic takového není,tak nevím kam na to chodíte.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Murinka2305
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 23 črc 14:02

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od Murinka2305 »

970ka píše:Za 270tkč v Germánii niic takového není,tak nevím kam na to chodíte.
Mi to nepřijde úplně nereálné... Hlavně v dieselu... Tady je třeba jeden z příkladů... https://www.autoscout24.de/angebote/for ... ?cldtidx=9

Ale potřebuju vědět především to, které ty motory fakt nebrat...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od oxik »

U galaxyho do určitého roku nebrat 2.2 tdci, prý jsou četné Případy, kdy prokapavaji vstriky = motor KO. Jinak máme Galaxy 2013 2.2tdci powershift a spokojenost veliká. Prostoru až až, spotřeba je kolem 8-10l/100km, jen bych nechtěl panorama střechu a 3. Řadu sedaček, dost to zmenší kufr. Máme ho na 18" Titanium kolech a pohodlí katastrofa, každá díra je strašně cítit. Závady za 3 roky: 3x vyhořel kompresor klimatizace, teď snad konečně vyřešeno výměnou nějakého ventilu a odešlo čerpadlo posilovače řízení.
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od jožko »

s 2,2 náš spotrebu 8-10l a to som ja nadával ako mi chľastá 1.5EB 2015 - priemer 9L,ale manuál.
Panoráma je fajn.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od oxik »

Galaxyna jezdí hlavně dálnice a to je 150+, 4 lidi a full kufr. Panorama je na prd, pokud ti tam sedí dítě a paří na něj v kolone sluníčko, ta síťka zatahovaci moc nestini
Dooby
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13 srp 18:06

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od Dooby »

Jako majitel druhého S-Maxe se vyjádřím k Fordu (Galaxy je minimální rozdíl). Facelift 2010 dělá cenový rozdíl při nákupu, poFL auta jsou dražší, ale interiér je kvalitnější, lepší odhlučnění, je tam denní svícení a malé změny ve výbavě. Benzíny seženeš minimálně, ecoboost osobně neznám, ale prý problémů minimum, ale cenově by ses asi stejně nevešel. Přes 90% ojetin jsou diesely, z nichž bych doporučoval 2.0 TDCi 103kW, kromě S-Maxe jsme měli ještě C-Max, motory oba zcela bezproblémové, v S-Maxu měl skoro 300 tis.km a vše původní a to jsem byl druhý majitel. Motor na to auto opravdu stačí včetně dálnice i při plném naložení. Zmiňované Titanium S 2.2 poFL máme teď a potvrzuji ten tvrdší podvozek. Panorámu bych taky spíše nedoporučil, interiér se více ohřívá, i tak má klimatizace ve velkym interiéru někdy co dělat to uchladit. 7 míst máš jako podmínku, další výhodou toho řešení je rovná plocha po sklopení 2.řady, dá se tam i krásně vyspat. Doporučuju shánět auto se servisní historií (u Fordu jsou schopni zjistit i z D komplet) a nebát se i vyšších nájezdů, za tyhle peníze to ani jinak nejde, tyto auta nikdo nekupoval na 10tis. km ročně. Pokud nemusíš mít max. výbavu (Titanium S) ušetříš dost peněz a auto bude pohodlnější. Ten 2.2 TDCi s automatem (tam dávají HDM Aisin, 2.0 ale má dvouspojku powershift) ale opravdu baští poněkud více, celkem nedieslově, u mě 8,5-9,5l, cca 1,5l více než manuál 2.0 TDCi, ale kvůli ženě automat být musel. Co jsem zjistil, 2.0 a 2.2 by měly mít shodnou konstrukci, tedy i případné závady. Celkově spolehlivost a trvanlivost těchto Fordů velmi dobrá, bez fatálních závad, na trhu jich je hodně, je z čeho vybírat. Sharan osobně neznám, ale je k dohledání řada srovnávacích testů, z hlediska ojetiny asi budou vyšší ceny a známé problémy VW s pohoným ústrojím. Design je subjektivní, mě se i vzhledově líbí Ford podstatně víc, ale to je na tobě.
Murinka2305
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 23 črc 14:02

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od Murinka2305 »

Dooby jožko oxik Díky moc za reakci... Mně se Galaxy také líbí nejvíc... No, ještě připadá do úvahy Seat Alhambra, ale tam nemáme žádné zkušenosti... Je fakt, že oproti Fordům má Seat i VW velkou výhodu v posuvných dveřích, což je s dětmi někdy opravdu neocenitelné...
Dooby
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: ned 13 srp 18:06

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od Dooby »

Murinka2305 píše:Dooby jožko oxik Díky moc za reakci... Mně se Galaxy také líbí nejvíc... No, ještě připadá do úvahy Seat Alhambra, ale tam nemáme žádné zkušenosti... Je fakt, že oproti Fordům má Seat i VW velkou výhodu v posuvných dveřích, což je s dětmi někdy opravdu neocenitelné...
Nojo, nás to třeba neomezovalo, ale každý má priority jiné- podvozek, výbava, motor, spolehlivost.... Určitě radím posadit se a projet se v obou a pak se rozhodovat. Pak už je to stejné jako u každé ojetiny, vybrat správný kus co nejlépe prověřený. Ještě mě napadlo- předFL fordy (alespoň 2.0 TDCi) mají hydraulický posilovač řízení, poFL již elektrický. Pro mě jako nadšeného řidiče jasné a velké mínus, to starší auto bylo takové řidičtější, dávalo i trochu té radosti, což je v této kategorii aut ojedinělé. To taky píši všichni testeři, ale třeba to není pro tebe důležité.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Ford Galaxy vs VW Sharan do 270t

Příspěvek od driver »

Hlavně nebrat do velkého auta, které má řekněme pohotovostku cca 1700kg s nějakým vybavením jako jsou běžné krámy, co do auta nataháš a nikdy nevytáhneš okolo 1800kg a k tomu užitečná asi půl tuny, to je 2300kg a ještě kde kdo chce sedmimístného a tažné a tahat nevím co, kola, lyže, vleky, tak do toho nebrat malé motory!!!
Ty pak žerou, nejedou a nevydrží, logicky, že.

Proč to říkám, protože Sharan po 2010 bude za ty kačky buď vyjetina, nebo hůř vyjetina 1.4TSI :-s
Takže to vidím na silnou naftu a ůvěr na dalších 6000euro a nebo běž do "Oktávky" a nevymýšlej kraviny.
Fordy jsou super ale Sharan je lepší. Hlavně méně žere. Je to vidět na ceně...
Mimochodem ty velká auta mají dražší údržbu než dvě "oktávky"
Né že by se něco sypalo, spolehlivost je podobná ale jsou složité a mají více dílů, tak je tam toho více k servisování a ty díly jsou za mnohem dražší sazby... Třeba Contiseal pneu... A už sháněj dojezdovku... Ale není kam dát :D
Tak je to se vším...
Proč mi to připomíná.....o opici a banánech?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět