Kterou MX5

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Luk Luk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10 srp 13:04

Kterou MX5

Příspěvek od Luk Luk »

Dobrý den,
Vybírám MX5 -asi to bude evergreen, tak snad neurazím opakovaným tématem.
Bohužel jsem nenašel nikde srovnání, kterou MX5 vybrat.
Chtěl bych auto cca do 100K, nevím jestli starší modely jsou ještě dobrý nápad, za to jsem slyšel, že je s NA největší sranda. Jde mi o každodenní ježdění a občas trochu pozlobit.
Poraďte mi, nějaké srovnání. Jak je to s kvaltama? Lepší 5,nebo 6? Samosvor?
Nevadí mi, že budu jezdit jak v angličáku, pokud je zážitek lepší z NA, než z NB a pokud je vůbec reálné ohledně stáří a koroze vůbec brát NA v potaz.
Děkuji za odpověď

Co třeba jednu z těchto?
https://www.sbazar.cz/acvystaviste/deta ... 16-phoenix
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list
https://www.sbazar.cz/krtecka0072/detai ... -technicka
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Kterou MX5

Příspěvek od enthusiastic.driver »

špatně jsi googlil

https://www.autickar.cz/clanek/kupujeme ... dil-prvni/
https://www.autickar.cz/clanek/kupujeme ... dil-druhy/

Z odkazů nevypadjí zle ty první dvě a to modré NA, které by bylo třeba trochu odtuzit vevnitř... Ale takhle z fotek těžko soudit. U NB do 100 se na 90% můžeš připravit na vyvařování.
Luk Luk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10 srp 13:04

Re: Kterou MX5

Příspěvek od Luk Luk »

Ano, to jsem četl, ale jednak je to skoro 3 roky staré, druhak mě zajímaly Vaše názory. Jestli je NAčko o tolik zábavnější.
Jaký obsah Vám přijde lepší. Někde píšou, že je jedno jestli 1.6, nebo 1.8
A jako znalci jistě můžete říct, které serie, či ročníky jsou povedené, a kterým se tŕeba vyhnout. Na co konkrétně se při koupi podívat, čemu se vyhnout?
Čekal jsem trochu nadšeneckou debatu.....rencenzí je spousta, ale konkrétně věcné srovnání uživatelů, či diskuze, mi trochu chybí :)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kterou MX5

Příspěvek od M.Z. »

Za mě je top NC 2,0 a přitvrdit podvozek, funguje skvěle.
Ovšem ty jsou okolo 300. NA má nevýhodu, že fakt zoufale nejede, řešil bych NB 1,8.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Kterou MX5

Příspěvek od jarka »

Problém nadšeneckých debat je většinou v tom nadšení - při výběru auta bych se řídil spíš kriticky. Nejlepší je zkusit ty auta projet a uvidíš jak ti co sedne. Pokud upřednostňuješ slabší motorizaci tak předpokládám, že to budeš mít asi více na výlety a takový to užívání si života a pak bych šel spíše po stavu. Počítej s tím, že pokud budeš chtít víc wauv efekt, tak zvukově to v sérii není žádná výhra (alespoň základní 1.8 NB) a je dobrý nějak pořešit sání a třeba decat nebo koncovku. Ostatní ti už snad bude vyhovovat. Ideálně koupit něco z mx-5 fora od fandy, který se o to nadstandartně staral.

Jinak já kupoval NB 1.8, ale muselo se na tom pár věcí předělat aby to bylo k obrazu mému. Posed (menší volant), zkrátit převodovku aby to líp jelo a právě sání a decat kvůli zvuku (oem byl hrozný vysavač). Pak jsem ještě pořešil podvozek, ale se sérií se dá normálně žít - sice se naklání ale drží.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Kterou MX5

Příspěvek od jerry »

M.Z. píše:Za mě je top NC 2,0 a přitvrdit podvozek, funguje skvěle.
Ovšem ty jsou okolo 300. NA má nevýhodu, že fakt zoufale nejede, řešil bych NB 1,8.
Nemělo NC po FL už tvrdší podvozek? Pokud bych kupoval, tak taky NC 2.0. Ale to nebude do 100 tis., spíš opravdu těch 300 za pěkný kousek. On je vždy trochu problém chtít hodně za málo, většinou se lepší musí připlatit, jinak hrozí zklamání.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Kterou MX5

Příspěvek od KDB »

M.Z. píše:Za mě je top NC 2,0 a přitvrdit podvozek, funguje skvěle.
Ovšem ty jsou okolo 300. NA má nevýhodu, že fakt zoufale nejede, řešil bych NB 1,8.
NA bych tragicky neviděl, v číslech (akcelerace) to není velký rozdíl napříč generacemi. Pro NA mluví i cca o metrák menší hmotnost.
Rozdíly vidím spíš v charakterech motorů - obecně 1,6 je točivější, 1,8 je tupá.
Dej si práci, pár si jich obejdi a svez se....co Tě chytí, to vezmi a kašli na čísla.
MG - radost až na kost.
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Kterou MX5

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Luk Luk píše:Ano, to jsem četl, ale jednak je to skoro 3 roky staré, druhak mě zajímaly Vaše názory. Jestli je NAčko o tolik zábavnější.
Jaký obsah Vám přijde lepší. Někde píšou, že je jedno jestli 1.6, nebo 1.8
A jako znalci jistě můžete říct, které serie, či ročníky jsou povedené, a kterým se tŕeba vyhnout. Na co konkrétně se při koupi podívat, čemu se vyhnout?
Čekal jsem trochu nadšeneckou debatu.....rencenzí je spousta, ale konkrétně věcné srovnání uživatelů, či diskuze, mi trochu chybí :)
A myslis, ze za tri roky se z Miaty staly nejake jine auta? Vlastnil jsem NA, NB a NBFL, NC mam najete. V tom clanku je pet let zkusenosti s auty mymi, auty kamaradu, auty na miata cupu a neskromne si troufam tvrdit, ze jako obecne voditko pro nakup Miaty si v cestine nic lepsiho neprectes :D Fuj, takova samochvala...

Vestit bez vyzkouseni, jetsli ti bude stacit 1.6 nebo 1.8 nejde. Zadny nepovedeny rocnik u Miaty neexistuje. Na co konkretne se divat tam mas taky - hlavne kastle, zbytek jako u kazdeho auta, zadne zapeklitosti tam nejsou.

Nicmene diky tobe me napadlo, ze bych mohl trochu zrevidovat cast o upravach...
Luk Luk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10 srp 13:04

Re: Kterou MX5

Příspěvek od Luk Luk »

Omlouvám se, nechtěl jsem se nikoho dotknout :)
Děkuji, že jste se zapojili do debaty, asi ty auta pořádně ojezdit bude nejlepší. Koupit auto na fóru, než v bazaru , je dobrá připomínka.
Ještě pár takových vodítek - některé se prodávají s tlumiči Bilstein - což asi není standard u všech, že. Mám se zaměřit na tyto vozy, nebo...?
Samosvor, nebo je to jedno?
5ti stupňová převodovka, vs. 6ti stupňová?
6ka bude asi rychlejší a zábavnější...nebo jsou stupně stejně dlouhé a 6ka táhne větší rychlost?

P.S. 3 roky mi přijde, co se týká starých aut, už hmatatelné, např. co se týká rzi...dřív nebo později přijde doba, kdy bude možné říct, že NAčka jedině v dobrým stavu za drahej peníz, protože zbytek už budou vraky,ne?...tak jestli se tak už třeba nestalo :)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Kterou MX5

Příspěvek od M.Z. »

Určitě verzi se svorem, Bilstein je + ale podvozek si můžeš kdykoliv vyměnit.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět