Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Zajda »

Díky za reakce, hřebík vytažen a tlak to drží i při jízdě, byl jsem příjemně překvapen kolik je na té hraně materiálu, myslel jsem že to bylo do živého :-)
Minule na zimních jsem nabral připínáček na férovku do středu běhounu, tam to bylo jasné.
Tak ji ještě nechám v pneuservisu zapatlat a asi cajk.
《》
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od bojler »

rhinos píše:No v jiznejsi casti Italie si kazdy jezdi jak se mu zrovna chce:-) i krizovatky v malych mestech jsou prujezdne spise dle citu ale nehodu jsem jeste nevidel
Jeste nepodlehli pocitu, ze kdyz pojedou "podle predpisu a podle znacek", tak se nemusi niceho bat. Naopak, davaji pozor, doprava je s ohledem na podminky extremne plynula. Nikde jinde se mne neridi tak dobre, jako tam.

Auta tam omlacena byvaji. Ale to je dane hlavne tim, ze to tam prakticky nikdo neopravuje.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od rhinos »

Me se to taky vic libi. Sokovala me i rychlost odstraneni nehody. U nas to trva hodiny a tady do 15 minut vse vyreseno a odstraneno. Zip plati i na napojeni z vedlejsi:-) a neni to problem. A taky jsem nevidel buzerovani v krovi s radary a bezduvodne staveni aut a pokutovani za povinnou vybavicku
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od oxik »

Jak převézt auto se zelenou papírovou převozkou po dálnici?
1. Napsat na roční známku převozní značku, a pak si ji nechat na poště vyměnit
2. Koupit tu na 10 dní, a pak koupit roční, na kterou už napíšu reálnou RZ
3. Koupit roční, napsat tam převozku a neřešit, jelikož změna RZ nemá na platnost známky vliv? Vztahuje se to i na převozku?

Dík :D
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od retron »

2. je asi nejvíc safe řešení, ale já bych přidal
4. nalepit roční, ale RZ nevyplňovat, případne nejakou soft fixou a pak to lihem smáznout a napsat finální RZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

oxik: dělám to běžně - nalepím známku bez vyplněné RZ. Nikdy mne nikdo nestavěl. Ale v případě, že by stavěl, šel bych do správního řízení a trval na prokázání materiálního aspektu přestupku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od .Z3 »

Taky jsem se tím nedávno zabýval a formálně jedniná správná varianta je údajně, světe div se, ta nejsložitější a sice 1. Aktuálně se to ale dá řešit i přihlášením v místě koupě a pak vyrazit na dálnici už na značkách a s vyplněnou nálepkou.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od driver »

Jelikož, logicky, pošťačka má v krvi nejen prodej květin, losů, novin, knih a časopisů tak se vyzná dokonale i v pojišťovnictví, a automobilizmu natolik, že mi měnila dálniční známku asi 25minut a pokud máte rádi fronty a čekání ,doporučuji vyzkoušet :D
Lepší je cinknout do "autoskla" tedy rychloservis na přední šajbu. Měli by to umět taky, a bude to trvat asi minutu, když se objednáš, ani nestihneš vypít kafe.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od řidičBOB »

Akorát nesmíš mít rakouskou dálničku. Ta nejde přelepit a na žádost, která se posílá do Rakouska, nereagují ani po ¼ roce.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od vonkreuz »

Zrovna rakouskou dálničku jsem se za studentských let naučil lepit na potravinářskou folii, jde pak nandat i sundat podle potřeby a prohazovat mezi auty...
Odpovědět