A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od romannet »

Zdravim,
bohuzel moji audi A4 potkala nehoda v podobe spadleho stromu a je to totalka, z toho duvodu uz par mesicu brouzdam po ruznych forech, znamych a clancich a snazim se najit vuz, ktery bych si misto ni mohl poridit. Bohuzel aktualni nabidka je celkem spletita a jelikoz jsem lajk tak je dost tezke se v tom orientovat. Kazdopadne, vypisu uziti a ocekavani + znacky/modely po kterych se divam a budu rad za pripadne komentare (ale klidne i nabidky pokud nekdo prodava) a nazory ci doplneni.
- nenajezdim delsi vzdalenosti a kdyz uz tak spis po meste. Celkove rocni najezd je cca 5-10 tis uplne top
- chtel bych sedan, benzin, 6 kvalt
- idealne spolehlivejsi motor i klidne s vetsim objemem - radeji budu vic platit za pojisteni nez neustale sypat do oprav
- vzdycky jsem mel auta nemecke vyroby, takze bych se toho rad drzel, urcite ne nejake francouze nebo italy (nic proti nim, ale nikdy se mi osobne s nima nejezdilo dobre)
- cena by mela byt do 250 tis

v hledacku mam nasledujici modely:
A4 2.0 tfsi, 3.2 tfsi - ani jedno neni k sehnani
BMW 325i,330i (do 2007) - jeden kus v okoli bydliste a moznosti cestovat s mechanikem po cele republice jsou dost male
Mazda 6 2.0 +, druha generace - malokde jsem videl slusny kus za pozadovane penize + mechanik v mem servise mi je moc nedoporucoval, ale asi to bude subjektivni nazor

Jsem dale ochoten zvazit:
Superb
Octvia RS (v krajnim pripade)
A6 - ale nejsem si jisty naklady na servis, bude to podle me horsi nez u te A4

jake jsou vase nazory ci pripominky, diky
Naposledy upravil(a) pavproch dne stř 28 čer 06:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: přesunuto do správného oddělení a vytuněn název vlákna
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od Shr3k »

325i nepřímovstřik je IMO jasná volba.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od romannet »

Shr3k píše:325i nepřímovstřik je IMO jasná volba.
Diky - jeste kdyby se nekde nejaka slusna objevila a nebylo to pres celou republiku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16402
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od pavproch »

Už sem to tu (i na bmwklubu) psal vícekrát - N52 je do auta pro radost lepší než N53 (tu mám ve služebáku), sice víc žere (benzín i wolej), nepatrně míň jede než N53 ale je to prostě "samet"... ber ale 3 litr... :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od romannet »

pavproch píše:Už sem to tu (i na bmwklubu) psal vícekrát - N52 je do auta pro radost lepší než N53 (tu mám ve služebáku), sice víc žere (benzín i wolej), nepatrně míň jede než N53 ale je to prostě "samet"... ber ale 3 litr... :x
Ja bych klidne bral :-) jen kdyby byla nejaka nabidka, je to proste bida. Jsem z jizni moravy a kdyz uz se nejaky kousek objevi tak je to pres celou republiku a je pro me dost slozity vzdycky nekam na cely den jet, jeste na tuto akci shanet mechanika abych pak prijel a videl s prominutim srot. Navic to ani ekonomicky moc dlouho takhle delat nejde. Kdyz jsem si hodil do filtru vlastne vse co jsem vyse vybral, tak mi to na jizni morave naslo 2 kusy, jeden cenove mimo a druhy jsem uz videl, takze asi takhle.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od Shr3k »

Na mobile.de bude větší výběr ne? https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... &scopeId=C
Naposledy upravil(a) Shr3k dne čtv 29 čer 07:54, celkem upraveno 1 x.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od romannet »

Shr3k píše:Na mobile.de bude větší výběr ne? V Bavorsku je to běžné auto.
jako jo, to verim, jen jak rikam, nejsem si jisty jestli stoji za jezdit po nemecku a hledat. Jako mam kontakt na cloveka co ma podnik na dovoz aut z nemecka, ale samozrejme to vysroubuje tu cenu jako takovou
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od Shr3k »

Nojo tak to je těžký s tímhle stylem přístupu, buď si to holt vytipuješ sám nebo si na to někoho najmeš. :)
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16402
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od pavproch »

Já dyž sháněl m4Zlika (2013) taxem taky zistil, že tady v CZ jen semtam nějaký šrot a holobyt, taxem se taky musel přesvědčit na to, zajet si pro něj do říše. bál sem se toho... ale našel sem ho tam... prodávající Helmut (soukromá osoba, ne prodejce či čmoud!) navíc v English uměl asi tři slova (tj. zhruba tolik co já v Dojč) přesto sme se domluvili a plácli si. A byrokracie v 2013 nebyl taky nijak moc náročná, dělal sem to poprvé (a doufám naposled) a zvládnul to.... někde tu je tom vlákno...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
romannet
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 28 čer 05:57

Re: A4 nebo 325/30i nebo Mazda6 nebo ??? (sedan benzín 6MT)

Příspěvek od romannet »

Shr3k píše:Nojo tak to je těžký s tímhle stylem přístupu, buď si to holt vytipuješ sám nebo si na to někoho najmeš. :)
S timhle stylem pristupu? No ja nevim borci jak to mate vy, ale proste ja opravdu nemuzu na 2 tydny vyjet na turu po Nemecku. Nemam problem si na to nekoho najmout, byt za vetsi cenu, ale samozrejme primarni cil pro me bylo hledat tady v okoli abych se od toho cestovani ubranil. Bohuzel ta nabidka je vazne tragicka.
Odpovědět