Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od řidičBOB »

Bond: Člověče, tak mi to nikdy nebrzdilo při tebou popisovaném manévru... BMW bude asi hodně předposrané. Naposled jsem to dělal dnes, cestou domů... A tempomat/pre sense assist úplně v klidu ;-)
U Audi to ale lze vše vypnout jednoduše páčkou tempomatu a systémy maj utrum.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od Bond007 »

řidičBOB píše:Bond: Člověče, tak mi to nikdy nebrzdilo při tebou popisovaném manévru... BMW bude asi hodně předposrané. Naposled jsem to dělal dnes, cestou domů... A tempomat/pre sense assist úplně v klidu ;-)
U Audi to ale lze vše vypnout jednoduše páčkou tempomatu a systémy maj utrum.
U bmw musis do menu crue protect nebo jak se to jmenuje, obcas to brzdi i na zuzeni kdyz to vyhodnoti ze se do levyho nevlezes, coz je fakt pecka kdyz letis 140 vedle kamionu a najednou to hodi plny brzdy... stridam ted x5 a E46 m3 a vzdycky mam problem na prvni krizovatce kdy se u e46 chci pustit do vypnuti start/stopu atd a az po chvili pochopim ze tam nic podobnyho neni :))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od řidičBOB »

Hmmm...tak to je BMW fakt dál! Tohle koncern nedělá ani v nejnovější variantě Kodiaq/Arteon.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od Bond007 »

řidičBOB píše:Hmmm...tak to je BMW fakt dál! Tohle koncern nedělá ani v nejnovější variantě Kodiaq/Arteon.
Budu si muset pujcit neco z koncernu, to se mi nezda
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od řidičBOB »

Dej to :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od Bond007 »

Vlastne snad brzy mam mit na par mesicu a5, ale netusim v jake vybave...
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od oxik »

Mám teď na chvíli půjčenou CR-V a jak jsem si ani přítomnost start&stopu neuvědomil, vypadal jsem na křižovatce jako totální retard. Nevím co se stalo, normálně při pouštění spojky to hned naskočí, ale tam ne, musel jsem vyřadit a znovu zařadit, pak to nastartovalo. Naopak super bylo, když to drahé polovičce chcíplo při přejíždění nesmyslně vysokého retardéru - hned to nastartuje zpátky, člověk ani nestihne postřehnout, že to chcíplo, když nesedí za volantem.

A k systémům: headup + adapt. tempomat je super, člověk furt nečučí na přístrojovku, jestli nejede náhodou o kilometr v hodině rychlejc a kouká pořád ven. Co je teda naprostá pecka je night vision v kombinaci se spotlight - např včera na 200km takových 15 srnek přes silnici a člověk prostě reaguje pozdě v kombinaci s mírnou únavou. U volva mě blis celkem zklamal, když to nepotřebuju, tak detekuje a když bych to opravdu potřeboval, tak reagoval hodně pozdě. V tom souhlasím s BOBem, že mercedes to má lepčejší, konkrétně v GLu to fungovalo fajn.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od řidičBOB »

Ještě existuje trailer assist, což je pomocník při parkování s přívěsem. Pro ty, co to umí je to zbytečné, ale je fakt, že s tím dokáže kamkoliv zacouvat i cvičená opice.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, pěkně ste se rozjeli...¨

jo, dík za připomenutí - na head-up sem zapoměl, ten by ode mně dostal taky vyjímku.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Asistenty (čehokoli) - ano/ne?

Příspěvek od blah »

Jediny co by se asi dalo nazvat asistentem v mem aute, je asistent vypinani blinkru :(( ale funguje celkem spolehlive

Ale musim rict, ze treba ESP uz mi asi jednou zachranilo kuzi - velka kaluz na dalnici, ale jinak si myslim ze neni spatne se nejprve naucit vsechno bez asistentu (hlavne ABS, ESP,..) a az pak jich vyuzivat. Ale toho se uz dnesni generace asi nedocka [-x
Odpovědět