Felicia za 30 000kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Tonda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21 dub 09:53

Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Tonda123 »

Zdravím , chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně koupě 1.vozu.
Mám našetřeno zhruba 50 000kč , ale stím že bych si chtěl 20 000kč nechat na případné opravy či problémy s autem , jsem student , tak nemám pravidelný příjem tak bych nerad aby by nakonec stálo nepojízdné auto před domem.
Jen krátký úvod , studuji vysokou školu a sháním auto na cesty tam a zpět (35km + 35km) a na léto na výlety.
Auto by mělo sloužit alespoň ty 3 roky než dokončím školu a začnu si pravidelně vydělávat.
Strýc je automechanik a nabídl mi za 30 000kč felícii.
Je to rok 2000 , 1.3 MPI , m najeto 95 000 km , strejda je druhý majitel , má i servisku vše , dal jí dokupy a před týdnem jí udělal novou STK , přezul nové gumy , jsou k ní liťáky zimní i letní .
Má posilovač řízení , dálkový centrál ,rádio a to je tak vše z příplatkových verzí , je to GLX .
Vím že se to asi špatně hodnotí když jste to auto fyzicky neviděli , ale jak říkám strýc má vlastní autodílnu a je to přecejen rodina tak nevěřím že bymi prodal auto , které je nějaký problém.
Zajímá mě jestli má dnes cenu koupit za těch 30 000kč felicii (má rez u blatníků , ale prej by to strejda ještě zatřel či co ) , jinak v dobrém stavu , nebo se za ty peníze dá sehnat už něco lepšího ?
O nějaký požitek z jízdy či image na silnici my vůbec nejde , vím že servis a pojištění je celkem levné ,takže těch 20 000kč co mi může vystačit na ty 2-3 roky provozu (palivo nepočítám) a našetřené peníze můžu použít na jiné věci.
CO si o této koupi myslíte vy ?
Díky a snad je to trochu srozumitelný dotaz.
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 522
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Eda »

Po precteni nadpisu sem se chytal za hlavu ale postupne to zacalo davat smysl. V teto cenove kategorii je aktualni stav to nejdulezitejsi a pokud je auto opravdu v poradku tak bych do toho asi sel. Jak je na tom koroze krome tech blatniku? Jeste je potreba si uvedomit ze na dalnici bych se s felicii uz bal a i mimo ni to nesplnuje dnesni pozadavky na bezpecnost...
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Tonda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21 dub 09:53

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Tonda123 »

Páté dveře byly měněny kvůli rzi , ty jsou teď nové , když se auto zvedlo , sem tam byla rez , ale jen povrchová , jinak je pár míst u předníc dveří chycených , jinak to vypadá dobře , cesty po dálnicích ani do zahraničí neplánuji , na ně bych si půjčil rodinné auto , toto bych měl čistě jen na svoje cesty .Bezpečnost je právě to čeho se bojím nejvíc , nemá to airbagy nic .
Ale každopádně díky za názor .
tulakfelix
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21 dub 18:20

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od tulakfelix »

Felicie je auto levné na údržbu a příjemné na ježdění.
Kolik s ní chcete ročně najet a kde s ní jezdit?

Osobně jsem si před 5 lety ve stejné situaci jako Vy namísto Felicie vybral Mazdu 323 z roku 2000. Silnější motor, nezávislé zavěšení vzadu a tužší podvozek mě víc bavily a šlo s tím cestovat i přes republiku a lépe předjíždět. Mazda byla za 30 000,- už před lety, ovšem se shnilými lemy, nefungující klimou, pár drobnostmi a brzo se podělala převodovka. Ale odjela 3,5 roku + 60 000 km, což za 30 auto+ 30 servis + 15 kola a pneu nebylo nejhorší.
Tonda123
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 21 dub 09:53

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Tonda123 »

Jak jsem psal cesta do školy a ze školy (35+35km) a jinak třeba v létě k vodě tady v okolí na vysočině či třeba na výlet někam s přítelkyní , ročně odhaduju nájezd kolem 10 000km spíš méně než více (do školy nebudu autem jezdit každý den).
Bude to moje 1. auto , tak to bude aji tak trochu auto na vyježdění , což si myslím že felicia splňuje , jsem v pár skupinách na facebook kde je autobazar nebo koukám po bazarech , ale tam jsou auta kolem 30 000kč , co mají kolem 200 000kč a servisní historii samozřejmě žádnou a i když se jedu podívat se strejdou , sám říká že ani on na místě a po projetí 15km nedokáže určit vady co by to auto mohlo mít .Takže tak nějak doufám že ta felicia by právě měla být opravdu v pořádku , v dílně jí zvedal , kontroloval pečlivě vše , měl na to čas , ale furt je to felicie za 30 000 no , tak se ptám ,protože nanetu se dají sehnat i za 10 000 , ale nejspíše v horším stavu.
tulakfelix
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21 dub 18:20

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od tulakfelix »

Dobrá rada: kupte to!
V případě, že nebudete spokojen, hodně pravděpodobně se Vám ji po roce podaří prodat za 15-25 tisíc.

Tak jasně že u auta nejste schopen odhalit všechny možné vady, natožpak hrozící. Ale také každý lepší řidič pozná ty zjevné vady a pozná auto, které vadou "smrdí". Nebo s trochou psychologie "smrdí" vadou na autě už jen ten prodávající. Už jsem na ulici 3 ojetá auta koupil a nejméně 40 jich nekoupil.
Naposledy upravil(a) tulakfelix dne pon 24 dub 09:52, celkem upraveno 1 x.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od spooon »

taky bych to koupil. Je to od známýho(který má ještě servis), tak snad nehrozí rizoto podrazu. A hned bych se snažil podchytit rez, byť jen začínající. A myslím si že bude v pořádku 3 roky sloužit...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Stepan »

Felicie je überwagen pro überlidi. Měl jsem jí cca rok, 20 000 kilometrů. Jediné co se notoricky vysíralo byla cívka zapalování. Ale ta se vysrala pro změnu hned 4x. Původní vydržela 19 let (r.v. výroby 95, rok získání mého ř.p. 2015) a pak jsem měnil 4x. Možná tam byl nějaký důvod, proč se stále rozbíjela, nicméně vzhledem k ceně opravy v řádech stokorun se mi o tom nechtělo ani přemýšlet :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od Zajda »

Taky bych to vzal, cena je relativně vyšší, ale v rodině bych o penězích nesmlouval, jestli máš s ním dobré vztahy a věříš mu. V případě problémů to máš komu hodit na hlavu a v rámci dobrých vztahů se ti zase nejspíš dostane pomoci :-) Felicii z cesty dostane jedině koroze, všechny ostatní díly jsou v řádech stokorun, přinejhorším slabých tisíců. Hlavně opatrně, ono je to z dnešního pohledu dost zábavné auto, s interakcí lepší než kdejaký nový sporťák, ale bourat by v tom nikdo nechtěl ani za novoty.
《》
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Felicia za 30 000kč

Příspěvek od k86 »

kaslat na filcku za 30, byt to za 15 - 18 tak mozna, ale ne za 30, to je ulet.
jestli ty blatniky strejde jen zatrel, tak za 2 mesice budou zase rezave.

urcite bych koukl po necem jinem, aut je mraky a 50 neni zase tak malo, koukni na Xsaru, rok kolem 2001 - 2003, motor 1.6 80kw, pekne auto ktere nerezne, jede a ma velmi slusnou vybavu, dalsi moznost je Megane I po FL.
Za tu cenu seyenes luxusni kousky s vybavou, o ktere se filcce ani nezda, jiydni comfort bude nesrovnatelny.
Dalsi tip je Fiat Punto II, motor 1.2 44kw auta kolem 30000 a jeste ti zbyde dost na servis.
Hledej auta od soukromniku, ne od bazaru.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Odpovědět