Rodinne SUV benzin

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
mirott
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pon 17 dub 20:51

Rodinne SUV benzin

Příspěvek od mirott »

Ahojte, hladam rodinne SUV s benzinovym motorom 6 valcom. Nepozeram sa na D3, kedze sam teraz chodim na X5 F15.
Nenajazdim uz vela, do 20tis rocne a namnozili sa mi jazdy po meste a dve auta nechcem mat.
Velkych SUV 4x4 je ako safranu, chodim na rybacky a tam sa 4x4 zide, nechodim iba na SVK a CZ, tam by samozrejme stacil
aj haldex. Kedysi som jazdil na Outlander, Land Cruiser a nasledne X5. Vsetko to boli naftove motory, uplne
bez zavad, vyborne auta, v principe kazde uplne ine.
Zaujimave auto je XC90 T8, kde je elektromotor a 4valcovy motor, zial dojazd nie je bohvieco...aj by bol kandidat c1 ale
ten podvozok je naozaj dost tragicky, este ostava pockat na facelift, ale o tom este nikto nic nevie. Take V90 Cross country
je uz podvozkovo inde, asi sa poucili.
Mercedes, BMW a Audi su auta, ktore zbytocne kricia a priznam sa s X5 som sa moc nestotoznil, aj ked jazdne parada.
Preto sa na tento smer ani nepozeram.

Co som nasiel Land Cruiser sa robi 6valec 4liter, to vyzera neznicitelne :) Potom som nasiel este Jeep grand cherokee.
V 7 miestnej verzii, co by sa hodilo sa robi hlavne Land, tam mam skusenosti, ze sa este kto to odvezie
aj ked tolko pohodlia tam nie je ako v XC90.

Nie som posadnuty Dieselgate, ani ma to neovplnyvnilo, ale naozaj jazdim uz vela jazd v meste, kratsich jazd a par krat rocne
viac km ma zasa spotreba nezabije, aj ked je rozdiel 10l a 14l :)

Skuste poradit, kto robi dnes dobre benzinove motory, paradne vyzera B58 od BMW, napriklad v 540i, tam sa vydaril, mal som
skusobnu jazdu, ale iba som bol zvedavy na ten motor.

Poradte, obsirte mi obzor. Uz som som na viacerych forach cital dopyty po vacsich autach s benzinom, 3 sedackami vzadu :) a moc toho nevybrali.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od 970ka »

Svého času jsem měl Chevy Tahoe a ten nový je fakt parádní,to by byl můj favorit,velký je to však jako krááva,ale zase má to volant.Mrkni na to ,to se ti bude líbit,stojí to cca, jako nová X5.

http://www.chevrolet.com/tahoe-full-size-suv

A nebo v tomhle bych se na ryby fakt těšil,není 7 míst,tak ostatní by holt jeli vlakem :-)

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
Naposledy upravil(a) 970ka dne čtv 20 dub 07:59, celkem upraveno 2 x.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od řidičBOB »

Evropská SUV nejdou moc pro 7 osob. Spíš jenom v letáčku a v konfigurátoru než, že by se v tom dalo skutečně v sedmi jezdit.
Takže za mne, pokud bych netrval na 7 místech, tak GCH STR8 nebo Q7... To by byl souboj motoru vs. nejmodernější techniky. Kdyby 7 míst bylo podmínkou, tak asi Escalade....klidně i hybrid.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od driver »

To je divné téma.
Spíše bych zvažoval 5ti místné SUV nebo 7mi místnou dodávku (v luxusní verzi)
(Escalade je nejlepší, ale kdo si může dovolit ten rozruch okolo své osoby... kde na to nakrad?)
Nikdo si nechce připustit, že ty dvě místa vzadu nejsou nouzová ale fakt je to jen pro děcka.
Děti tam sice vlezou, ale to nastupování je hrozné.
Je to horší, než do třídvířka typu Corsa např, protože děcka zase neumí někdy vylézt tak vysoko, a i když se vyškrábou, nezapnou si řádně pás, a ty se tam musíš zaklánět a kurtovat je...
Jakmile mají už podsedák a nebo jsou bez podsedáku a umí si dát dobře pás, a nejsou vyššího vzrůstu, tak se to dá.
Pokud to stačí, pak není co řešit...

Tady je třeba GLS, taky je to jen 5+2 děti.
Přílohy
2017-GLS-SUV-CLASS-PAGE-013-CCF-D.jpg
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od x2005 »

driver píše: Nikdo si nechce připustit, že ty dvě místa vzadu nejsou nouzová ale fakt je to jen pro děcka. Děti tam sice vlezou, ale to nastupování je hrozné.
Reálně použitelných 7mi místných aut je málo. Zadní místa "pro děti" jsou jen výmluva, protože podle zákona musí být děti v dětské sedačce, která sebere další místo a musí jí být jak uchytit a musí být dostatečně dlouhé pásy. Navíc evropská SUV jsou sice z venku celkem velká, ale uvnitř to není nic moc už při 5ti místném uspořádání.
mirott
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pon 17 dub 20:51

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od mirott »

řidičBOB píše:Evropská SUV nejdou moc pro 7 osob. Spíš jenom v letáčku a v konfigurátoru než, že by se v tom dalo skutečně v sedmi jezdit.
Takže za mne, pokud bych netrval na 7 místech, tak GCH STR8 nebo Q7... To by byl souboj motoru vs. nejmodernější techniky. Kdyby 7 míst bylo podmínkou, tak asi Escalade....klidně i hybrid.
GCH STR8 je v hladaciku ak by nebola nutna podmienka, co uplne nie je
Q7 sa robi iba diesel
mirott
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pon 17 dub 20:51

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od mirott »

driver píše:To je divné téma.
Spíše bych zvažoval 5ti místné SUV nebo 7mi místnou dodávku (v luxusní verzi)
(Escalade je nejlepší, ale kdo si může dovolit ten rozruch okolo své osoby... kde na to nakrad?)
Nikdo si nechce připustit, že ty dvě místa vzadu nejsou nouzová ale fakt je to jen pro děcka.
Děti tam sice vlezou, ale to nastupování je hrozné.
Je to horší, než do třídvířka typu Corsa např, protože děcka zase neumí někdy vylézt tak vysoko, a i když se vyškrábou, nezapnou si řádně pás, a ty se tam musíš zaklánět a kurtovat je...
Jakmile mají už podsedák a nebo jsou bez podsedáku a umí si dát dobře pás, a nejsou vyššího vzrůstu, tak se to dá.
Pokud to stačí, pak není co řešit...

Tady je třeba GLS, taky je to jen 5+2 děti.
Ahoj, ano, nutna podmienka je 3 sedacky vzadu, co je proste fakt, s ktorym nic neurobim :) 2 miesta beriem iba ako nudzovku, pripadne dobre padnutie vhod ak potrebujem ist so starymi rodicmi na vylet +-50km, beriem to iba ako benefit k autu.
mirott
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pon 17 dub 20:51

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od mirott »

x2005 píše:
driver píše: Nikdo si nechce připustit, že ty dvě místa vzadu nejsou nouzová ale fakt je to jen pro děcka. Děti tam sice vlezou, ale to nastupování je hrozné.
Reálně použitelných 7mi místných aut je málo. Zadní místa "pro děti" jsou jen výmluva, protože podle zákona musí být děti v dětské sedačce, která sebere další místo a musí jí být jak uchytit a musí být dostatečně dlouhé pásy. Navíc evropská SUV jsou sice z venku celkem velká, ale uvnitř to není nic moc už při 5ti místném uspořádání.
Ano, to som videl pri vymene LC za X5, miesta dnu je naozaj velmi malo a tretia sedacka problematicka.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od řidičBOB »

mirott píše: Q7 sa robi iba diesel
3.0TFSI není diesel a potkávám je docela často ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
mirott
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pon 17 dub 20:51

Re: Rodinne SUV benzin

Příspěvek od mirott »

řidičBOB píše:
mirott píše: Q7 sa robi iba diesel
3.0TFSI není diesel a potkávám je docela často ;-)
ano viem, neviem, ci si pozeral konfigurator, ale tam TFSI nie je :) je tam iba NAFTA a PLUG IN HYBRID...uz som na viacerych zahranicnych forach cital, ze nerozumeju tomuto kroku
Odpovědět