dopravní situace

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Ale plac před OC Zličín je také závora a také cedule s nějakým provozním řádem... Před Ikeou není ani závora a ani cedule.
Obecně ale upozornění na přednost zprava chválím, protože je šance, že si toho alespoň někdo všimne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: dopravní situace

Příspěvek od GeneHawkins »

Je ovšem otázka, jestli se jedná o křižovatky...
Uživatelský avatar
mafel
Pan Řidič
Příspěvky: 296
Registrován: pon 16 kvě 16:05

Re: dopravní situace

Příspěvek od mafel »

čest práci.

Mám dotaz na jednu křižovatku, která je zdánlivě jednoduchá, ale v praxi obtížná - nájezd na I/3 u Benešova od parku, jakoby standardní X, ale vedlejší nejsou přímo proti sobě, ale o cca 10metrů posunuté. Z vedlejších není křižovatka zakreslena, na hlavní je jako standardní křižovatka s vedlejšími proti sobě - viz obrázek níže.
Obrázek
Na první dobrou by se řeklo, že auta přijíždějící z vedlejší se minou pravými boky, ale vzhledem k posunu vedlejších od přímé spojnice auta od Benešova vždy stojí v křižovatce a najíždí na hlavní tak, jak je zakresleno a minutí pravými boky je téměř nemožné - viz 2. obr.
Obrázek
Jaký je správný (a reálný) průjezd křižovatkou a kdo má přednost, pokud se míjíme levými boky, jak je zde běžné? Vzhledem k provozu na I/3 není moc času na oční domluvu, je nutné relativně rychle se zařadit a navíc je to docela daleko na oční kontakt.
Dnes mi auto od Benešova (jako ten na druhém obrázku), když jsem najel na hlavní a on současně chtěl taky, zastavil a začal couvat zpět do vedlejší zpět do Benešova, zatímco já už čekal jeho pokračování přímo a objížděl jsem ho zezadu...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: dopravní situace

Příspěvek od GeneHawkins »

To nevyřešíš. Prostě je potřeba se tam nacpat a koukat, no...
salmon_01
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 črc 20:15

Re: dopravní situace

Příspěvek od salmon_01 »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na jednu křižovatku.
V podstatě jde o to, že dodatková tabulka nezobrazuje přesný tvar křižovatky, není mi tedy jasná přednost.
skutečný tvar, z místa oranžové šipky je pohled streetview
skutečný tvar, z místa oranžové šipky je pohled streetview
autoforum1.png (303.86 KiB) Zobrazeno 9837 x
streetview
streetview
autofrum2.png (384.27 KiB) Zobrazeno 9837 x
Přikládám obrázek - oranžové vozidlo (1) se připojí z vedlejší. Když už je ale na hlavní(?), uvidí, že modré vozidlo (2) chce odbočovat doleva (do jednosměrky, ale to není podstatné).
situace
situace
autoforum3.png (398.65 KiB) Zobrazeno 9837 x

- můj dotaz tedy je, je oranžové vozidlo skutečně už na hlavní a nemusí dávat přednost? Prakticky po hlavní jede, ale mate mě nakreslený tvar na dodatkové tabulce.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Ono lze asi těžko dopravním značením vyjádřit skutečný průběh křižovatky... Z toho značení je ale zřejmé, že hlavní se točí do leva a ty dvě ulice, jsou vedlejší.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: dopravní situace

Příspěvek od janjan »

oranžové nemá přednost... je to stejné, jako když máš křižovatku s ostrůvky, kde lidi odbočující z vedlejší vlevo mají pocit, že už jedou po hlavní a přednost odbočujících z protisměru doprava tak podle nich neplatí... Logika je odůvodněná stejně: "Vždyť já už jedu po hlavní, když oni teprve odbočují." Ten posun nemá vliv, když je křižovatka zakreslena takto.
salmon_01
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 21 črc 20:15

Re: dopravní situace

Příspěvek od salmon_01 »

Díky. Takže chápu správně, že oranžové auto, když se připojí z vedlejší, má dát přednost? :) já jsem téměř vždy v pozici modrého auta a bohužel se tam na to stejně nedá spoléhat, každý si to vykládá po svém..
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: dopravní situace

Příspěvek od vonkreuz »

No jo, v Ledči je to veselý. :D Dle mého má oranžové přednost a modré musí zastavit a pustit protijedoucí oranžové, pokud chce modré zabočit doleva na parking.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: dopravní situace

Příspěvek od janjan »

kdyby jelo oranžové zespoda (zprava vůči modrému autu) po hlavní, tak přednost má, takhle ale ne, ta značka to říká jasně, co je hlavní a co vedlejší komunikace.
Odpovědět