Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne motor

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
HlinaM
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06 črc 19:12

Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne motor

Příspěvek od HlinaM »

Dobrý den přátelé. Nutně potřebuji radu ohledně mé Astry 1.4 16v 66kW motor ma najetejch 111000km.
Mám občasný problém s kontrolkami a budíky ve vozidle... a včera se mi to projevilo i na funkci motoru.
Potom co ujedu nějakou vzdálenost se mi rozsvítí kontrolka abs a stále svití ale auto brzdí stále dobře a občas to doplnil i výpadek rychloměru zničeho nic přestal fungovat a spadl na nulu a chvily nejel a po chvilce zase naskočil. Včera jsem mi to opět stalo jenže se mi rozsvitila i kontrolka Klíčku a auto po vyřazení na neutral neudrželo otáčky a chcíplo... po té nechtělo nastartovat bez plynu a musel sem jet neustale na nějakou rychlost a rychle řadit... mezi tím mi i vypadl ukazatel paliva a rozsvítila se mi rezerva. V motoru zřejmě chyba nebude. Myslím si že bude chyba v elektronice nebo v řidící jednotce. Můžete mi někdo poradit v čem by mohla být chyba ? auto má vyměněný EGR, cívku a svíčky... je udržované a tankuji pouze kvalitní palivo. Děkuji za radu
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od oxik »

To vypadá na problém s elektrikou nebo nějakým řídícím modulem, každopádně tě nemine diagnostika, takhle přes internet se radí špatně..nebo zkus pohledat přímo na nějakém opel fóru
mano
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 22:25

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od mano »

Problem bez originalnej diagnostiky nevyriesis, v pripadoch, ked nastane chyba riadiacej jednotky, na univerzale dostanes iba nejaky nic nehovoriaci kod.

Kazdopadne by som skontroloval vsetky poistky (pripadne ich vymenil), aby si vylucil nejake zoskratovane obvody a skontroloval by som ci nemas niekde prehryzene kable - raz mi tak kuna "pokazila" klimu..
nikeid
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10 říj 22:31

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od nikeid »

Ahojte, oživuju téma.

Před dvěma lety jsem byl mojí Astrou G (2001, 1.8, 85kW, najeto cca 260 tis., už je to stařík) v Itálii, při cestě zpět se mi začala rozsvicovat ta oranžová kontrolka motoru. Auto při přesáhnutí 3000 ot. hodně nepříjemně a hlasitě zachrčelo, po vyřazení pak chcíplo (ano, 700km jsem dojel rychlostí 90km/h na 2800 ot. :-D) - zjistilo se, že to bylo úplně rozpadlé ložisko v alternátoru, které se nad 3000 ot. projevilo. Výměna, jezdil jsem 2 roky vše ok.

Letos jsem byl v Chorvatsku, celkem asi 1700 km a vše ok. Dojedu zpět do ČR a rozsvítí se mi ta samá kontrolka. Ale tentokrát je to spojený se špatným tahem auta (pedál na podlaze a auto nejde do otáček). Byl sem na diagnostice a (jediná) chyba "P0352 Chybná funkce zapalování - válec 2". Servisák mi řekl, že vynechává ten válec a auto v tu chvíli jede jen na 3 válce, proto ten špatný tah. Že by doporučoval výměnu svíček a spolu s tím i ještě něčeho, co má spojitost se svíčkama, bohužel už si nepamatuju co to říkal. Cena prý cca 3,5 tis.

Chtěl bych se zeptat
1) je možný, že bude závada tady? Resp. napadá vás, kde jinde by ještě teoreticky mohla být? Nerad bych do toho nasypal ty peníze a zjistil že to nepomohlo... On mi řekl, že to skoro určitě bude ono.

2) zkusili byste postup - prvně vyměnit svíčky (otázka pár stovek) anebo rovnou udělat obě věci?

Dík moc za rady :-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od mattonecz »

Asi zapalovací cívka? To je u Opelu věčný problém, dávalo by to smysl
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
nikeid
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10 říj 22:31

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od nikeid »

Joo to je ono. A radši byste prvně zkusili jen samotný svíčky, než se pustit do výměny té cívky? Jen tak na zkoušku

EDIT: Jak tak čtu po internetu, tak se úplně děsím, co všechno by to mohlo být... "vadné EGR, škrtící klapka, váha vzduchu, řídící jednotka, regulátor tlaku paliva, ventil odvětrání nádrže, svíčky" ... asi bych podle doporučení servisu (je to Sedlák v Brně v KrPoli, četl jsem na něj jen dobré recenze) měl udělat tu cívku a svíčky .. jestli to nepomůže tak to bude asi konečná, protože větší investice asi už nemají smyslu, kor za tu jejich cenu ...

co myslíte?
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od mattonecz »

tak svíčky nic nezkazej, pak zkusit tu cívku. jinak díly na G na vrakáči musej bejt za slušný ceny ne?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
nikeid
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10 říj 22:31

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od nikeid »

no tak jsem vyměnil svíčky, ihned ze servisu sem jel bez kontrolky a auto jezdilo tak tři týdny úplně OK .. najel jsem do 200 podle mě .. už jsem si říkal, že to je v cajku, když výměna svíček okamžitě problém vyřešila .. teď se po těch 3 týdnech kontrolka rozsvítila zas, takže blbý .. stejný chování co předtím, nejde do otáček, při přeřazování v malých rychlostech musím dávat víc plynu, jinak se to hrozně klepe a chcíplo by to ..

někdy jedu na otočku do města a vše šlape jak má, někdy se chvíli po startu kontrolka rozsvítí a je to v háji .. někdy po chvilce zas zhasne, někdy svítí pořád .. prostě random ..

takže to tam vrátím zpátky, nechám udělat zas diagnostiku (předpokládám že to bude ta samá chyba zapalování na 2. válci) a nechám vyměnit tu cívku .. achjo

jo, na vrakáči bych ji asi sehnal za dobrou cenu, ale ten servis má větší sazbu za práci/hod. když si člověk doveze "svoje" díly .. takže bych zas platil víc na práci .. to už asi risknu novou přímo od servisu .. pak dám report
nikeid
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10 říj 22:31

Re: Opel Astra G - rozsvěcují se kontrolky, někdy blbne moto

Příspěvek od nikeid »

takže vyřešeno, po výměně cívky je vše ok, kontrolka už se po několik set kilometrů nerozsvítila *klep klep* .. ovšem objevil se novej problém, viz nový téma, který zachvíli založím :(( to je furt něco, mě jebne...
Odpovědět