Nářadí do domácí garáže

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, poraďte mi, pls.... Neska sem se (už zase) nasrááál.... sem potřeboval cosyk vyzkušať, taxem v garáži musel zvednout m4Zlika, abych mu moh sundat PP kolo. Jediný zvedák, co mám doma, je z pindice, nůžkový na kliku a dycky si manipulací s ním doyebu klouby na ruce o podlahu, jak s ním šroubuju...

Takže sem se rozhod, že si pořídím domů hydrozvedák - podmínkou je "lowprofile" (tak 80mm), bo m4Zlik aji 3er sou hooodně nízko nad zemí, ale taky to musí umět zvednou leguána, čili horní zdvih aspoň 300-350 .... budu s tím zvedat enem osobáky, žádné tanky či lokomotivy, takže nosnost klidně stačí i jen tuna či dvě. Jo, a aby sa to dalo lehce hodit do kufru auta, ať ať to nemá dva metry a neváží tunu.

Který?

Na webu teho sou mraky... cena od litru a něco po dvacet i víc... nescu ten nejlevnější, ale zase na to občasné domácí žvýkáníí nepotřebuju profináčíní... prostě bych chtěl "good value for money"
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od vonkreuz »

Co znamená posazené nízko? Na procházce jsem se stavil na garáži a mám auto cca 16cm nad zemí (muj telefén + 2cm k tomu) a používám jeden z těch levnějších podjezdových hydraulických (dostal jsem od táty) a pod prahem má rezervu cca 5cm. Cena cca 2000Kč, nosnost myslím 2tuny.

Ten nužkový zvedák má na konci díru na háček nebo šestihran na golu? Na jednom z aut mám totiž šestihran 16, takže na zvedání používám aku vrtačku - akučka auto nazvedne z cca 80% a zbytek si odmakám ručně pomocí ráčny, který je origo v balení.

Jak vysoký máš strop v garáži? Že by jsi doma vysvětlil, že bez sloupového zvedáku to už prostě dál nejde... :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

ref nízko: proč si myslíš, že píšu, že potřebuju 80mm ? :ymhug:

pindiční zvedák má očko a navíc už de ztuha jaxfiň, takže to musím rvát silou a otloukat si klouby... ale to není blbý nápad- nůžkový na šestihran... kuju
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od vonkreuz »

Přes stromy nevidím les... 80mm jsem přehlédl. ^:)^
Výsledek tvého dnešního snažení jsem si už našel.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od Bully »

Na kazdem dilenskem zvedaku se pise rozsah jeho zdvihu v cm/mm, takze urcite najdes takovy, co bude mit k tem 80 mm. Z4 bude mit urcite o dost vyssi svetlou vysku, ale nejaka vule (treba na hokejovy puk jako podlozku) se hodi vzdycky. Sam jsem koupil jakysi noname s podobnym parametrem a jsem spokojeny, najdes jich plny internet. Nejakou super kvalitu nebo rychlost zvedani na 1-2 hupy bych resil az u zvedaku pro kazdodenni pouzivani v profi dilne.
Jina vec bude jeho vaha a rozmery, cim vetsi, masivnejsi a tezsi, tim lip. Je to prece jenom dilensky a ne prenosny zvedak, na nouzove zvedani se vozi v aute uplne jine varianty, treba neco jako ten tvuj stary, nuzkovy. Tam nejde o stabilitu, komfort a snadnost zvedani, ale hlavne o nizkou hmtnost a male rozmery.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

@bully: budeš sa divit, ale m4Zlik má lem kastle, z klterý se chytá zvedák, fakt jen 80mm nad podlahou (bo nemá OEM pružiny, ale HRšportovní....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Japa
Autoškolák
Příspěvky: 53
Registrován: pon 13 kvě 18:09
Bydliště: Karviná

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od Japa »

Fakt přesně 80 mm? Tenhle má min výšku 85 mm.
http://www.uni-max.cz/hydraulicky-zveda ... rofilem/d/
Panda
BRZ
Allspace
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

fčíl sem to byl ešče přeměřit.... na té straně, kde sem ho neska zvedal, tak ten lem je 88mm nad podlahou, na opačné asi 82 nebo 83....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od Bully »

pavproch píše:@bully: budeš sa divit, ale m4Zlik má lem kastle, z klterý se chytá zvedák, fakt jen 80mm nad podlahou (bo nemá OEM pružiny, ale HRšportovní....)
Pak shanej takovy, co bude mit uvedeny ten prvni ciselny udaj co nejnizsi. Na Ebay treba tohle: http://www.ebay.de/itm/Rangierwagenhebe ... Sw7aBVFtJc
Pod 80 mm jsem nenasel zadny, to bys musel poresit najetim na nejake podlozky, abys byl pri zvedani vys nad podlahou.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

díky za tip.

Asi ale zůstanu u mechanického nůžkového - jednak sou levnější a taky je jich víc s nižší min výškou a předělám to na šestihran (viz rada vK s akučkou).

Našel sem jeden prý "profi" - vypadá fakt bytelně, nosnost 2t, má sice deklarovanou min výšku 98mm, ale má poměrně vysokou pryžovou opěrnou kostku, do které by měla jít bez problému udělat drážka pro ten lem kastle. Asi ho kupim a zkusim DIY douparvit.... dám sem potom zprávu, zdali to funguje, nebo sem vyhodil osum stovek....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět