Fiat Brava - cvrlikání řemene

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Red
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 03 pro 17:01

Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od Red »

Zdravím,
vlastním Fiat Brava 1.9 JTD (2000). Před několika dny se začalo po nastartování ozývat cvrlikání (asi)z oblasti kde se nachází rozvodovej řemen (nikdy předtím se to nedělo) Ze začátku jsem tomu nevěnoval moc pozornost a postříkal jsem oblast okolo napínací kladky atp WDckem. Efekt to mělo minimální ale nějakej tam byl (šlo o sotva slyšitelnej zvuk tak jsem to nějak překousl) Včera auto stálo, ale teď jsem nastartoval a najednou slyším úplně neuvěřitelnej rámus, daleko silnější cvrlikání až pištění (museli to slyšet ještě o 5 ulic dál). Je moc riziko s tím jezdit (dojet aspon do servisu nebo tak) ? Případně čím by to mohlo být? Doufám že bude stači promazat vazelínou. Děkuju za odpovědi.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od oxik »

No nevim, ale spíš mi to přijde jak když ti prokluzuje řemen.. tohle mi dělalo, když mi prokluzoval řemen k altíku a mizelo to s ohřáním motoru (asi po dobytí baterky)
Red
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 03 pro 17:01

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od Red »

Dekuju. Myslíš teda, že mám chvíli nechat běžet motor a pak že to bude lepší? Je to teď totiž opravdu neskutečnej hluk.
Je to moje první zima s tímto autem tak si říkám jestli to může mít vliv.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od oxik »

Samozřejmě se to na dálku nedá zdiagnostikovat a určitě by bylo lepší nechat to poslechnout nějakýho mechanika, než tam nastříkat WDčko :)
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od KDB »

Zvuk může vycházet i ze zadírající se kladky, takže riskuješ přetržení klínového, popř. rozvodovéhoho řemenu.... Nejsi-li technicky zdatný, vyhledej odborníka, jinak si můžeš vydělat....
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od pavproch »

souhlas s tou návštěvou u automechanika

jinak technická - pokud se opravdu jedná o prokluzující řemen, tak je třeba ZVÝŠIT tření (např. kalafunou), ne ho snižovat wédéčkem...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od KDB »

A ponejprv je dobré zjistit, proč prokluzuje...
MG - radost až na kost.
Red
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 03 pro 17:01

Re: Fiat Brava - cvrlikání řemene

Příspěvek od Red »

Děkuju všem. Právě mám teď obavy s autem kamkoliv vyjíždět právě proto že si nechci vydělat přetržením řemene. Takže asi nejlepší řešení zavolat si někoho povolanějšího ať se podívá, poslechne na místě ano?
Odpovědět