Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

I když to nevypadá, jaro se blíží ;) 1.majitel dělal vždy 1x ročně prohlídku v autorizáku. Dumám, zda mám pokračovat kvůli zachování "rodokmenu"? Jinak mám šikovného garážového mechanika. Ale vyplněná serviska taky není k zahození. Co vy na to?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Ke všem mým autům si vedu docela podrobný xls soubory, kde mám komplet historii všeho. Myslím, že pro budoucí majitele je to daleko větší reálný přínos než vyplněná serviska, kterou ti už stejně nikdo neuvěří :) (vytisknout razítko a vyplnit servisku, zvládne každý jouda). Kámoš má pěknýho S-maxe a právě kvůli servisce jezdí k odborníkům do místního autorizáku - tolik sprostých slov co říká, když mi vypráví co všechno tam "odborně" svedou, slyším málokde :D . Pokud máš opravdu dobrýho mechanika, drž se ho jak veš kožichu.

JO, blíží se to :ymdevil: !!!
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

Máš pravdu, taky mi tak velí rozum. Zvlášť když si tento mimořádně pěkný kousek hodlám ponechat nafurt ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od M.Z. »

Však servisku ti může vyplnit on. My si normálně oboucháváme servisky sami, aspoň víme, že je to udělané, jak má.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

Zatím byla v D serviska elektronická, ale pořídím papírovou, abych mohl pokračovat v záznamech. S kamarádem mechanikem to můžu dělat společně, vždy se při tom něco naučím a baví mě to. V autorizáku nikoho neznám a svěřit jim auto bez dozoru? Z toho mám osypky. Ale chtěl jsem se ubezpečit, že uvažuju správným směrem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od Vrooom »

Hm to mi neprijde marny za necelych 600k Jsem myslel ze stoji o dost vic.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 87ed659c27
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

Je to bez špéry na normálních tlumičích, ale cena je dobrá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jarka »

Bych stejně radši plátno - kor v ND, kde to člověk za hlavu zahodí jednou rukou :) , ale jako alternativa pro daily by to nemuselo být špatný (jen teda rwd bez lsd??? - ani náhodou).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od jerry »

S pevnou střechou se mi víc líbí NC. Máš pevnou nebo cabrio. Ale to bude asi tím, že ji mám v garáži :D I když kámoš nemá žádnou a taky by bral víc tu NC.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
greg
Autoškolák
Příspěvky: 63
Registrován: pát 21 říj 18:58

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvek od greg »

Nie je náhodou dvojliter vždy s LSD? Skúšal som si preklikať výbavy na mazda.cz a pri dvojlitri mi vždy vypísalo že je tam štandardne samosvor (mimochodom pod kategóriou bezpečnosť a zabezpečenie :D ). Alebo to majú Nemci inak?
Toyota GR86 MT
Swift sport 1.6 5D
Odpovědět