Subaru obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru obecně

Příspěvek od Snowman000 »

řidičBOB píše:Hlavně, ať se na mne nikdo nezlobí, ale koupit si Subaru s dieselem, je diagnóza...asi stejně, jak Porsche diesel...
Do kamena tesat! ^:)^
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru obecně

Příspěvek od Snowman000 »

Vec ktora ma den co den vytaca viac a viac!!! Podzubane VDC a jeho "OFF" rezim ~x(

Je tu niekto kto by mi vedel prosim zistit ci je aj ina moznost ako len vybrat poistku a zahodit ju do Dunaja?! [-(
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru obecně

Příspěvek od Snowman000 »

XV ma jedno z najhnusnejsich upozorneni na nezapnuty pas, ale je na to nasledovny navod :-o
Dnes ho musim skusit :ymdaydream:
http://www.youtube.com/watch?v=G3OvUo-u1xY
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Subaru obecně

Příspěvek od mmira »

ohledne toho ESP zkus http://www.boxerauto.cz/, treba je neco napadne
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru obecně

Příspěvek od Snowman000 »

@MM: Diky za tip. Mas s nimi nejake blizsie skusenosti? Skusim ci ma vedia zbavit aj toho otravneho "Rev-Hangu". Pak to bude dokonale auto!!!

Dnes som skusil vytiahnut poistku...sice som prisiel o ABS, ale ziskal nieco nadherne citatelne a pretacave :ymhug: :x
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Subaru obecně

Příspěvek od mmira »

jen ty nejlepsi, delali mi WRX.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Subaru obecně

Příspěvek od zdeny »

mmira píše:jen ty nejlepsi, delali mi WRX.
Co všechno ti na něm dělali? Ročník?
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru obecně

Příspěvek od Snowman000 »

Kedze nasho "Sobika" uz mame nejaky ten cas, a zase sme sa o nieco viac skamosili, tak tu k nemu zase raz daco postnem :)

Hlavne uz je konecne na SK znackach a taktiez po prvom vacsom servise, kedy sa tam davali nove sviecky, vsetky filtre, narovnala trosku geo ale hlavne nalial novy olej...Miller 0W-20 s NT a taktiez do nadrze aditivko od Millera ;)
A je to fakt citit! Prvych mozno 100km od servisu ta zmena nebola az taka vyrazna, iked motor isiel pocitovo jemnejsie, hladsie a aj s trosku vacsou chutou do zivota. Kedze som ale isiel smer vychod tak by bola skoda ho neprevetrat na Certovici a az tam si este o nieco viacej "sadol" a nasledne si na dialnici uz len sevelil okolo 160 a na vychod som sa dostal za pre mna fakt prekvapivych 9,4 :P
Konikov tam ale stale nie je zazracne vela, hlavne ak clovek caka v nizkych a strednych otackach to co ponukaju dnesne turba. A ano nepomaha ani prevovodvka 4+2... Ked sa mu ale dopraju otacky tak tam tie koniky su a na predbiehanie a rychlejsi presun to bohate staci. Musim si len stale opakovat ze to malo byt "nudne rodinne presuvadlo" hlavne pre Snehurku a ne 130i na moje blaznenie...
Ale do prdele, preco tomu museli dat taky podvozok?!!! Je to predsa vysoka krabica/SUV/Crossover, ci jak sa to zrovna dnes vola a ja fakt nikdy nezazil nejaky podvozok s ktorym by bola taka radost ist po tych nasich rozbitych polnackach. Jasne ze dobre naladeny sportovy podvozok napr na bavorakoch abo aj HH bude zabavnejsi a vo vysledku rychlejsi, no casom ho bude cloveku luto a bude mozno nuteny spomalit. Na druhu stranu ziadne ine SUV takto zabavne, komplexne a z prehladom nejazdi. Ani Tiguan s DCC (Atecu som este nemal moznost poriadnejsie skusit), v comfortnom je to sice pohodlne ale pri zmenach smeru rychlo straca kontrolu nad celou tou hmotou a v sportovom je to uz lepsie, ale je to potom take trochu uz moc "prkenne", no hlavne zabava veskera zadna. Tam kde Tiguan konci vzdy v nedotacavom trapeni, XV je naladene fakt uzasne. Je tu dokonca pretacavost ktoru mi snad ani MX-5 nedopraje (vid video v case 2:25) a hned som si spomenul, ze co tym Mmira v teste myslel. Prvykrat to vydesi, ale staci este parkrat zazit a da sa tym krasne pomoct...pokial by nebolo toho poondeneho nevypinatelneho VDC (aj na videu pocut jak hned do toho keca!). A pritom viem vo vypnutom stave (cez poistky) ta pretacavost nie je absolutne v nicom desiva a nekontrolovatelna, prave naopak da sa s nou dalej hrat, to len ten histericky zasah VDC robi ten dojem. Na moznosti normalneho vypnutia sa uz pracuje a urcite o nom dam feedback. Taktiez prelety po dialnici okolo max. rychlosti zvlada v tichu v komforte, ale v zakrutach a hlavne v kombinacii s nejakou priecnou nerovnostou uz citit ze podvozok je vyssie nez byva normalne a prirodzene a dostavi sa urcite zhupnutie. Brzdy si aj s vacsim klesanim abo panickejsim brzdenim na dialnici poradia hravo. Vsetko spomenute ale neskutocne zhadzuju pneumatiky, ktore sa sudruhovia v Subaru rozhodli na toto auto davat, celorocky Yokohama Geolander G95. Prvotne dojmi aj vdaka urcitym predsudkom ohladom zvysenej opatrnosti boli lepsie nez som mozno cakal, na suchu sa celkom drzia ale stacia komplikovanejsie podmienky, ako vlhko, voda, zima a clovek ich ma chut vyzut v ten moment kludne aj priborovym nozikom. Do jari uz na nich snad vydrzim, to tam pojdu poriadne letnaky a v zime zase plnohodnotne zimaky.

PS: Na videu to vyzera ze sa ide na kochacku ;;)
Bolo ale prave tak hnusne navlhlo a -3, kedy to Yoko fakt vzdavaju rychlo...


Inak aby som nezabudol nieco k praktickemu vyuzitiu, ma to BT, USB, AUX-IN, cuvaciu kameru a vyhrievane sitzny (ktore by ale mohli mat nastavitelnu bedrovu opierku), zmestia sa do toho pohodlne 4 dospeli a do kufra plnohodnotny kocik.

Predbezne resume: Ano 130i to nie je. Ale ak sa podari poriesit VDC a otravny "rew-hang", nahodia sa poriadne backurky tak mam doma asi najlepsie univerzalne auto ake kedy kto pre mna zatial vyrobil :)
Jo a 130i nemoze do terenu! Ha ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Subaru obecně

Příspěvek od x2005 »

Subaru Forester 2.0l v porovnání s XT může oslovit příznivější cenou, při které pak nižší výkon není kompromisem, ale vybalancováním mezi výtečnou ekonomikou provozu a schopnostmi auta.

Subaru XV pak nutně musí být díky svým rozměrům a agilitě tím vozem s plejádami ve znaku, které budete žádané zejména za účelem městského života, kde menší zavazadelník není hendikepem, protože každý centimetr, který nemusíte vtěsnat mezi auta při podélném parkování, se počítá.

Na maximálku jsme nezdosáhli, nebyl důvod, na dálnici jet přes 200 km/h je reálné maximálně v noci.
http://www.autoweb.cz/trikrat-subaru-ve ... -v-terenu/

Přiznám se, že jsem to přečíst najednou nezvládnul. Zkusím to později, že se vzpamatuji. Nekritický obdiv autowebu k čemukoliv od Suabru je téměř pověstný. Viz jejich každoroční "reportáž" o tom, že "Subaru dojelo do Alp a zase zpět"......
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Subaru obecně

Příspěvek od M.Z. »

Náročné čtení...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět