Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Uživatelský avatar
Lumix56
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pát 23 bře 10:17

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Lumix56 »

Michal220 píše:Lumix56 sorry jako ve městě do 7,2l spotřeby ti nikdo neuvěří ani řidič Priusu.(nebo máš naftu a ne 1.5t)
Asi takhle: ve městě se nesoutěží, kdo bude první na semaforu. I těch 5,7 litrů/100km viz obrázek nahoře je 1 jízda, dojíždění kolon na silnicích 1. tř., průjezd městy po trase, D1 Brno - Praha, Pražský okruh, D6 a 1 zastávka. Vše za poměrně hustého provozu, s omezeními která na D1 jsou.
Něco šetří i pneu s nižším valivým odporem - používám Dunlop Sportmax.
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Michal220 »

Jako chapu že umis jet bez brzd a asi dost dobře defenzivne ale to zvládá tak 0,1procenta čechů.Jako Jihlava-Ph jsem s předchozí 1.8t dal za 5l/100km ale jizdou za nejrychlejším kamionem.Tvoji spotřebu vidim na dalnici max za autobusem.
Uživatelský avatar
Lumix56
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pát 23 bře 10:17

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Lumix56 »

Michal220 píše:Jako chapu že umis jet bez brzd a asi dost dobře defenzivne ale to zvládá tak 0,1procenta čechů.Jako Jihlava-Ph jsem s předchozí 1.8t dal za 5l/100km ale jizdou za nejrychlejším kamionem.Tvoji spotřebu vidim na dalnici max za autobusem.
Tos mě pobavil. Jsou to léta praxe - dodržovat rozestupy v kolonách, včas sundat nohu z plynu, nehonit se mezi semafory atd. ;)
Naposledy upravil(a) Lumix56 dne ned 29 črc 15:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5407
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Stepan »

Moje matka má těch benzínových koní 165 a jezdit město, kromě snad totální pražský špičky, za 7.2, tak to prodá, protože by jí to číslo rozčilovalo jako moc vysoký :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Michal220 »

Jasně.V létě 4km do obchodu plná klima a 15litru jak nic.V zimě to stejný klidně 18l-neni garáž.
exBURN
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 pro 09:17

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od exBURN »

Ahoj. Děkuji za informaci. Auto jsem si mohl vyzkoušet nakonec u prodejce a bohužel - měl jsem možnost řídit 1,5t sedana s CVT a ta převodovka mi absolutně nesedla. S manuálem to musí být ale parádní svezení. Nicméně jsem pátral po netu a objevil jsem problém 1,5t od Hondy s ředěním olejové náplně benzínem při kratších trasách. Stejný problém jsem měl po měsíci u nového Megana a šel z baráku. Ředění bylo opravdu masivní (půl litru benzínu v oleji po 800km a v tom i dlouhé trasy). Z tohoto důvodu jsem se podíval jinde. Nicméně Civic sedan je opravdu výborné auto a nejezdit 10km trasy do práce tak bych jej ponechal ve výběru.
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Michal220 »

Exburn s tím benzinem v oleji mame v Tsi problém tk.Krátké jizdy po městě kde se motor neprohreje takže se to neodpari(problem motorů s přímým vstrikem).
exBURN
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 pro 09:17

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od exBURN »

U velmi krátkých tras je to normání. Mě to dělalo při trase 11 km mimoměsto a nepomohlo ani auto projet delší trasu. Nové TSI to řeší chlazenýma svodama - motor se postartu prohřeje výrazně rychleji takže s tím jde žít. V mém případě s tím žít nešlo
Uživatelský avatar
Lumix56
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pát 23 bře 10:17

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od Lumix56 »

Spotřeba sedanu 1,5T VTEC s CVT - vše kombinace jízd dálnice+okresky+města
Spotřeba sedanu 1,5T VTEC s CVT - vše kombinace jízd dálnice+okresky+města
exBURN - u mě je to do 0.5 l / 6000 km.
Mj: Honda označuje jízdy do 8 km v létě a 15 km v zimě za obtížné podmínky , kdy se zkracuje interval výměny oleje na 5000 km nebo 6 měsíců. Asi s tím kluci od Hondy počítají.
exBURN
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 pro 09:17

Re: Honda Civic 10. generace - jak se s ní jezdí

Příspěvek od exBURN »

Já nakonec koupil Mazdu 3 G165 a ikdyž taky přímovstřik, tak ta s tím nemá problém a benzín v oleji nepřibývá. No v zimě cesty pod 15km za zvláštní režim...to vymysleli hezky, nicméně si ten motor nekoupím než to bude vyřešeno. JInak škoda - Civic sedan je fakt nádherný a věřím že bude jezdi taky parádně.
Odpovědět