Rádio, hodiny, osvetlenie nejde

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Brrabuzz
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 bře 16:03

Rádio, hodiny, osvetlenie nejde

Příspěvek od Brrabuzz »

Zdravím,
Musím trochu rozšířit pôsobnosť, bo som sa pýtal na mazda fóre a nikto nič :-/

Mazda 323 hatchback 99r.
nemal som zapojené stále napatie na rádiu, tak som to pred 2 dňami riešil. Všetko som pomeral, zistil kde čo ako má byť, o to nič...ale potom zratu prestali ísť hodiny aj rádio. Zistil som, že tam nikde nie je napatie, na žiadom kábly, ani s klučikom ani bez, z ničoho nič. Chvilku predtým sa mi kábel s + oprel o kostru rádia, zaiskrilo samozrejme... Z tohoto som vyvodil, že som asi odpálil poistku. Lenže...všetky poistky som premeral a všetky ok :-/ Takže otázka znie, kde mám ešte hľadať chybu? Ešte sú niekde nejaké poistky, alebo...?

Neskôr som ešte zistil, že nesvieti ani interiérové osvetlenie...a tiež, auto akoby dlhšie štartuje..proste musím nechat točit 3-4s pokial chytí. Predtým štartovalo na brnk

Ďakujem
Brrabuzz
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 bře 16:03

Re: Rádio, hodiny, osvetlenie nejde

Příspěvek od Brrabuzz »

Známi (laik) mi povedal aby som zistil cez ktorú poistku je napojené rádio...a že či ten okruh náhodou nejde aj cez relátko, že či ti nebude chytené...

Cez ktorú poistku to ide by som zistil, ale ako zistím ci to ide aj cez relátko? :-/ a načo by to vôbec išlo aj cez relátko?

Stratilo sa aj permanentne napätie ktoré tam bolo a to hádam cez relátko nejde...nevie no, ja som tiež úplný idiot z tej elektriky
Odpovědět