vyber mitsu vs suzi

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
tmaska
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18 dub 20:27

vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od tmaska »

Ahoj , chtel bych se zeptat na vas nazor a poradit pri vyberu , tak nejak globalne mezi koupi noveho auta mezi dvema modely.
Oba v zakladni verzi 1.6 , cca 360 000 kc. Mitsubishi asx nebo Suzuki vitara . Dekuji predem vsem za jakykoliv poznatek.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od mmira »

ani jedno, s touto motorizaci j to v obou pripadech jizdni zoufalost. dynamika je ohrozujici na zivote
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
tmaska
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18 dub 20:27

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od tmaska »

A i kdyby cca do max 400 000 kc , by slo o nejakem jinem modelu dle Vas uvazovat ?
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od mmira »

jake mate na auto pozadavky?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
tmaska
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18 dub 20:27

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od tmaska »

Napisu to hoodne z obecna , neco jako prave to asx nebo vitara ( treba jsme puvodne premysleli nad Nissan " kaškai " ale ten uz je o dost drazsi , a Duster , na to se asi ani ptat nebudu .
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od KDB »

Hlavně bych zašel na salon a řádně se v tom svezl. Co je "vydechlej" motor je často velmi subjektivní kriterium.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od řidičBOB »

pokud se nepletu, tak to má 5MT...je to alespoň dlouhý převod ta pětka nebo to točí v dálničním tempu haluze?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od ctrl_j »

KDB píše:Hlavně bych zašel na salon a řádně se v tom svezl. Co je "vydechlej" motor je často velmi subjektivní kriterium.
Taky si myslim. S ASX 1.6 jsem se svezl, na nejaky normalni pasivnejsi jezdeni to staci. Z povahy konstrukce vozu (crossover) to stejne neni delany na nejaky blbnuti v zatackach, byt je pravda, ze na dalnici pri kick-downu by se vykon vyuzil. Tak nejak je to poplatny tomu jakym stylem ridic jezdi. Ja bych si to klidne koupil (ale az mi bude 60).
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od x2005 »

Zvenku mi přijde ASX míň pro holky než současná Vitara, které nemá s předchozí Vitarou vůbec nic společného. Uvnitř je to soutěž, který auto má hnusnější interiér. Obojí je pro mě podivný japonský retro komix. Jízdně kupodivu novou Vitrau celkem chválí. Já bych nechtěl ani jedno. Možná Hnisan Kašla současné generace v nějaké vyšší výbavě vypadá uvnitř akceptovatelně, ale ten nebude asi za 360. Jeho dvojiče bude asi Renault Captur. Já tedy raději Kašlaj než Captur. Měl jsem tu "čest" řídit větší Renault Kadjar dCi 130 4x4 a bylo to opravdový hlučný nejedoucí předražený zlo (jakási Initiale edice za 750 tKč).

Já tedy nejsem vůbec fanoušek kategorie mini)SUV-crossoverů. Nechápu, jaká má být cílová skupina. Velikostí interiéru i zavazadelníku to připomína hatch, jen je to dražší, těžší, horší jízdná vlastnosti, vyšší spotřeba a hluk.

Z testů od konkurence (tady na AF nějak testy moc nejsou) bych doporučil Honzu Koubka (Meziplyn na Streamu tam new Vitara myslím byla) a případně Rasťo Chvala na YT má myslím nějaký "extremistický" a nekriticky obdivný test s ASX.

O libovolném modelu Dacie nemá smysl se bavit. Ty interiéry jsou prostě hnus.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: vyber mitsu vs suzi

Příspěvek od mmira »

ASX je imho dobre auto, ale ne jako FWD s 1,6i.

tahle kombinace nejen ze nejede, ale neda se s tim dostat ani na rozumnou spotrebu. s plne nalozenym autem je kazde predjizdeni o zdravi a jizda 130+ na dalnici o nervy
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět