WRX 2004+ kombi

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

WRX 2004+ kombi

Příspěvek od k86 »

Zdravim,
posledni dobou mi v hlave lezi myslenka si poridit neco rychleho, zabavnyho, ale porad jako daily car.
Na soucasne auto (FOFOII 2.0TDCI) si v zadnem pripade nemuzu stezovat, ale nez prijdou deti tak bych rad si koupil neco splasenyho, protoze kdyz si to nekoupim ted tak asi uz nikdy.
Do oka mi padla Impreza WRX kombi, r.v. 2004 a vys (idealne od r. 2006) kvuli predni masce, kombi kvuli prakticnosti. Najezd mam uz jen cca 32000km za rok, 65% dalnice, 20% okresky, zbytek mesto.
Chtel bych se zeptat na provozni zkusenosti, jde kombinovana spotreba udrzet nejak relativne nizko rekneme do 10l? za kolik s tim jezdite a jakym rezimem? co servisni naklady? kolik stoji prohlidky? kolik brzdy a rozvody? Pripadne co se na aute kazi?
Delala se ta auta pouze v jedne vybave? minimalni pozadavky mam klimu, tempomat a ESP, bohuzel tempomat a ESP jsem u techto MR nenasel. Tempomat bych prekousl, ale ESP asi ne, jednou mi zachranilo zivot. Kolik na to stoji namontovat tazne?
Rozhodne chci auto nenapadene jakymikoliv upravami, treba toto se mi velmi libi:
http://www.sportovnivozy.cz/30340-subar ... wrx-25i-n1

moc diky za odpovedi
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od mmira »

jsem rad, ze te zaujalo me auto :)

ale odpovedi na otazky te asi moc nepotesi.

od konce:

ESP neni a nebude. pozdejsi generace (hatchback) uz ma. tempomat je problem. samotnemu mi vadil, hledal jsem, jak ho tam dostat a bohuzel to neni jako u VW, kde staci pridat jeden drat a packu a je hotovo.

spotreba je 10+ vzdy. ja donedavna jezdil za 12, pak se prislo na pridrene zadni brzdy a od te doby za 11. znam cloveka, co s tim jezdi za min, ovsem to je vyjimka. dle spritmonitoru je tech cca 11 beznych i jinde.

ceny dilu jsou mirne vyssi nez u mainstreamu, servisovat je lepsi mimo autorizaky.

leccos dal si precti tu: http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=139
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od k86 »

Moc diky, tohle hodne pomohlo a asi i rozhodlo. Tempomat bych v krajni nouzi ozelel, ale to ESP je docela problem. Od auta jsem cekal specificky rychlejsi HH ktery diky 4x4 umi i neco vic, porad je ten rocni najezd relativne vysoky (i kdyz ted uz jen polovicni) na to abych byl ochoten tolerovat 13l spotrebu, kolem deseti jo, ale 13 uz je vice nez dvojnasobek co jezdim ted. Ale s tim jsem pocital ze to nebude zadarmo.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od mmira »

rado se stalo.

za 13 to jezdilo jen na zacatku. to auto dlouho stalo, navic ja s nim lital docela rychle. ted to jezdi do 11 s pomerne velkym podilem mesta.

ESP mi u tohoto auta nikdy nechybelo. dava hodne najevo, co se deje a co se chysta udelat. nemyslim, ze by to byl jeho zakladni problem.

jinak uprimne reknu, ze na jezdeni 30t km rocne bych si tuto imprezu asi neporizoval. neni zrovna pohodlna, je v ni randal, na dalnici se spise trapi. tohle je auto na okresky, tam je ve svem zivlu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od k86 »

jo jo, vice mene stejne doporuceni i ze subaruklubu, takze jsem zase na zacatku. no...
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od x2005 »

mmira píše:jinak uprimne reknu, ze na jezdeni 30t km rocne bych si tuto imprezu asi neporizoval. neni zrovna pohodlna, je v ni randal, na dalnici se spise trapi. tohle je auto na okresky, tam je ve svem zivlu.
kolega měl WRX kombi (rok si nepamatuju). jeho obvyklá průměrná spotřeba Praha - Brno byla 31,5 l/100km, takže cestou jednou tankovat....... x_x Praktičnost bych v tomhle autě nehledal ani ve verzi kombi. Kupoval to v nějaký lepší výbavě: zlatý kola (ukradli mu před domem) a nějaký "prémiový" zabudovaný origo radio s velkým displejem (ukradli mu u nás před kanclem a zničili celou palubku).
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od mmira »

30 na sto je opravdu velky extrem, bohuzel ne zcela nerealny. ono to umi jezdit 200+ celkem snadno a nebyt randalu, tak byl slyset i ten hukot z nadrze.

pravda je i to o prakticnosti. vevnitr je mene mista nez v Civicu. ne nadarmo tomu v US rikaji hatchback.

premiove zabudovane radio? u subaru? to musel byt nejak omyl :D. sam tam mam zcela originalni kombinace kazety s CD.

ale vite co? ja mam to auto stejne rad :)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: WRX 2004+ kombi

Příspěvek od Snowman000 »

A co taka Mazda 6 MPS? Ako konkurencia k WRX...
Mal tu s nou niekto nejaku skusenost? Na akom systeme vlastne funguje jej 4x4?
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět