Mazda a její technologie Sky Active

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Mazda a její technologie Sky Active

Příspěvekod kacko » stř 18 říj 10:29

pepe.krakora píše:Škoda, že jsi ty bláboly neposlechl, mohl jsi mít dávno po problému. A věř, že já s Mazdou nemám ale opravdu nic společnýho. Jen tady čtu forum a vadí mi, že si nenecháš poradit, jen zasíráš forum zbytečnejma kecama.

Tak to už jsem taky slyšel. Když se tě to netýká tak do toho nemluv, prosím nebo ještě lépe, nečti to.
kacko
Autoškolák

Příspěvekod pepe.krakora » stř 18 říj 10:40

Ne neumí dělat. Udělaný je to dobře, ale nemá se to používat na krátký trasy ve městě. Ty samý problémy mělo Mondeo 2005-2007 s DPF. Prostě tou častou regenerací se naředí olej naftou. Nový auta už to mají řešený dalším vstřikovačem nafty na DPF. Tam už se to neděje. To je holt evoluce. Jenže některým lidem nevysvětlíš, že úspora paliva není všechno. Oni vidí papírovou nízkou spotřebu a mají zatmění. V návodu to má popsaný, že musí při krátkejch trasách měnit olej častěji, tak to neuhádá. V návodu u BMW a Audi je psaná spotřeba oleje 1l na 1000 km. A když ti ten moto sebere 15l oleje na 20 000 km , tak je to OK a můžeš se třeba posrat, je to v normě, takže OK. Ať si koupí auto ke svým potřebám, nebo ať tomu přizpůsobí údržbu a bude v pohodě. Holt každá úspora se někde projeví! :D
pepe.krakora
Spolujezdec

Příspěvekod kacko » stř 18 říj 11:06

Možná kdybys to tam změnil, ne používat na krátké trasy ve městě, ale ještě lépe by sedělo nepoužívat vůbec, nejezdit, pouze jako dekorace do garáže, tak by to bylo výstižné. :-)
kacko
Autoškolák

Příspěvekod Shr3k » stř 18 říj 11:20

Auto používané na delší trasy a maximálně tak jednou týdně na nákup, vyměny oleje po 15000 km, olej 0W40 C3. Žádný problém.
2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Pan Řidič

Příspěvekod mattonecz » stř 18 říj 11:51

Tak ja myslim, ze kazdy si muze auto pouzivat jak chce. Pokud tomu vadi mesto tak si to ma samo rict o olej. Mne na Astre to taky hlasilo olej po 15tis km i kdyz to ma interval 30, prave proto, ze jezdim mesto. Jedna vec je, ze uzivatel je magor a pise tu nesmysly, druha ale to, ze to neznamena, ze je v poradku kdyz se vysere motor u skoro novyho auta a jeste po nem chtej prachy.
Opel Astra K 1.4T 92kw
mattonecz
Řidič začátečník

Příspěvekod kacko » stř 18 říj 12:03

Můžeš my vysvětlit proč magor a jaké nesmysly? Že Mazda prodává auta s výrobní, konstrukční vadou? Auto má automat a nesmí do města? Po ujetí prvních 15.000km jsem dostal svolávačku na výměnu oleje - piliny v oleji a následně každých cca 10.000km mě tahala odtahovka do servisu na výměnu oleje. Stalo se to už 3!!!
shr3k rozumí autům a motorům. O tam žádná. Ale jak může napsat, ja nemám žádný problém, tak ho nemůže mít nikdo. To už samo o sobě hovoří co je, kdo je. Navíc ten problém má taky, stáčí se podívat co o tom psal dříve a proč ho mění každých 15.000km? když je předepsáno mazdou každých 20.000km nebo za rok?
kacko
Autoškolák

Příspěvekod Shr3k » stř 18 říj 12:22

mattonecz: ... a tak je to furt dokola, jak zaseknutá gramodeska. Já už to vzdal.
2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Pan Řidič

Příspěvekod mattonecz » stř 18 říj 12:47

kacko: napr. ze s tim ma neco spolecnyho Shrek. A tady na foru nic nevyresis. My mame o Astre a problemu s motorem pres 300 stranek na foru a je to k hovnu. Musis si pomoct sam. Ja Opel dotlacil k tomu, ze mi vymenili pul motoru, samozrejme zdarma. A stale to neni 100%. 1.11 jedu opet do servisu a budu to tlacit smerem na komplet novy motor.
Opel Astra K 1.4T 92kw
mattonecz
Řidič začátečník

Příspěvekod kacko » čtv 19 říj 07:09

Shr3k píše:
řidičBOB píše:Tedy jalo mi je to buřt...ale - rozumíte někdo tomu, co chce kacko říct??? Já to louskal 3x, ale smysl mi pořád uniká :-(

Ne, snažilo se o to víc lidí už někdy od jara, ale asi mu jeblo. :) Trpí nějakou utkvělou představou, že jsem ředitel importu Mazda Alexej Kiriakovský (který mě jinak v reálu nemůže vystát...). Už to teda hraničí se stalkingem.

Takže ono to hraničí už se stalkingem??? Byl jsem na forech: mazdaklun.cz- Tam jsem dostal banán. Pry je to nezávislé forum. Jenom tak dlouho než si postěžuješ na Mazdu. :-) Tak jsem šel na mazdaklan.cz . Taky nezávislé forum :-) Šéfem tam je shr3k alias Aleksey. Prý mu došla trpělivost tak to tam zamknul. Šel jsem na superforum. cz - asi opravdu nezávislé forum a hned se tam objevil shr3k alias Aleksey s těma kecami: nevhodný motor do města, vyplování, špatný řidič, krátké trasy ....... Tak jsem odešel sem. A ejhle tady je taky. Táhne se za mnou jako smrad a mně bude říkat něco stalkingu :-) Divím se že se ještě neobjevil na Slovensku. Tam jsem taky :-)
kacko
Autoškolák

Příspěvekod kacko » čtv 19 říj 07:15

mattonecz píše:kacko: napr. ze s tim ma neco spolecnyho Shrek. A tady na foru nic nevyresis. My mame o Astre a problemu s motorem pres 300 stranek na foru a je to k hovnu. Musis si pomoct sam. Ja Opel dotlacil k tomu, ze mi vymenili pul motoru, samozrejme zdarma. A stale to neni 100%. 1.11 jedu opet do servisu a budu to tlacit smerem na komplet novy motor.

Nic tady neřeším, jak jsem již psal. Je mi jasné, že tady ani nic nevyřeším. Tady se jenom snažím varovat ostatní potencionální hejly, aby si nekupovali Mazdu, aby nedopadli jako ja.
kacko
Autoškolák

PředchozíDalší

Zpět na Auta z Asie