Mazda a její technologie Sky Active

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Mazda a její technologie Sky Active

Příspěvekod Arnie J » čtv 01 úno 16:40

Hele, téma oslavilo včera 6 let existence
V6 + R4 naturally aspirated ... a drncavá turbo krabice k tomu!
Arnie J
Mistr volantu

Příspěvekod Eda » stř 14 úno 19:02

Arnold: Neco sem zachytil u konkurence...kdyz budes mit cas tak sem pak prosim hod celej proces, uvazuju o stejnym ukonu :D
Civic 1.4i
ex e36 328i
Eda
Pan Řidič

Příspěvekod oxik » stř 14 úno 19:06

Tak co soud? :D
Všichni jsou blázni, jenom já jsem ponorka
oxik
Letec

Příspěvekod kacko » čtv 15 úno 18:14

Shr3k píše:Jasně, představím se jako Alexej. ;)

Kde jsi byl?
Dostal jsi to auto 2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red za odměnu, že šíříš dezinformace po všech fórech a diskuzích už od roku 2012?
https://www.mazdaklan.cz/threads/proble ... 50/page-20

Tři dny jsem pročítal všechny příspěvky a odpovědi na toto téma. Jsem zvědav jak ten soud dopadne. Mám stejný motor jako ten pán co byl nespokojen s ředěním oleje naftou a předčasnými drahými výměnami oleje, který opravdu nestojí 350 Kč. Docela mne překvapilo kolik názorů zde bylo proti němu. Zřejmě to byli ti, kteří o tomto motoru 2,2D četli někde v katalogu ale nikdy ho neměli doma v garáži.
Přidám svou čerstvou zkušenost, minulý týden po 3 letech a 3 měsících naprosto bezproblémového provozu a značkově servisovaných 77 000 km se moje auto M6 za 900 000 zastavilo. První diagnoza byla vačka a turba což je oprava za min 100 000 Kč. Po rozebrání se to naštěstí nepotvrdilo ale celý motor je zanesený sazemi a to rozhodně nejezdím jen krátké trasy. To ale nikdo nepozná dokud nerozebere motor a tak postupně dochází k destrukci tohoto motoru. Domnívám se, že příčinou je i to ředění oleje naftou a ten pán měl naprostou pravdu , když zde tvrdil, že je to konstrukční chyba motoru. Nedivím se, že chtěl vrátit takový výrobek ,protože já bych to udělal také ale dnes už je pozdě.
https://www.mazdaklan.cz/threads/snizen ... -2-2.2420/

Tak jak jste na tom?

Protoze s M6 jezdi manzelka a NEJEZDI dlouhe trasy, menim aktualne po DVOU tisicich km. Predstavoval bych si, ze by to mohlo byt alespon 4x vic...

cca v tenhle moment (po 2tis km) se rozsviti kontrolka "low oil pressure"... tj. nejspise spatnej olej. mam pre-FL.

Mame najeto 80... olej pouzivam samozrejme origo doporucenej vyrobcem pro DPF Mazda 5w30.

Premyslim, co dal. Ve stredu budeme sundavat vanu a patrat po pripadnejch kovovejch pilinach.

Na svolavacce jsem kvuli tomu byl, nic nenasli. Odtah zatim 1x... a to jen proto, ze uz kontrolce moc neverim. Po vymene oleje zhasne.
Naposledy upravil kacko dne čtv 15 úno 18:49, celkově upraveno 1
kacko
Autoškolák

Příspěvekod kacko » čtv 15 úno 18:34

mazda 6 horší (1).jpg
kacko
Autoškolák

Příspěvekod Shr3k » čtv 15 úno 20:48

kacko píše:Kde jsi byl? Dostal jsi to auto 2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red za odměnu, že šíříš dezinformace po všech fórech a diskuzích už od roku 2012?

Na druhý straně Prahy. Ne, koupil ve Zlíně.
2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red
2009 Mazda2 1.5 MZR 103k Independence A/T, Spirited Green
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Pan Řidič

Příspěvekod kacko » pát 02 bře 13:05

Shr3k píše:
kacko píše:Kde jsi byl? Dostal jsi to auto 2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red za odměnu, že šíříš dezinformace po všech fórech a diskuzích už od roku 2012?

Na druhý straně Prahy. Ne, koupil ve Zlíně.

Na NEZÁVISLÝCH fórech http://www.mazdaklan.cz/, http://www.mazdaclub.cz/ a http://garaz.autorevue.cz/forum-805/Japonska-auta.html jsem dostal BAN, za to že jsem tam zveřejnil vyjádření poškozených majitelů Mazd. Tak to chci vyzkoušet tady, jestli je i toto forum stejně nezávislé? Za případné návrhy jak dál postupovat proti šmejdům předem děkuji a sděluji že na připomínky šmejdů reagovat nehodlám.
Přílohy
Snímek obrazovky (5).png
Snímek obrazovky (3).png
šmejdi.jpg
kacko
Autoškolák

Příspěvekod x2005 » pon 12 bře 19:29

u nové Mazdy 6 nově nabízíme zážehový motor SKY-G 2,5 hned ve čtyřech výbavových variantách. Tento motor na českém trhu tvoří přes 50 % našich prodejů, nyní jsme tak vyšli vstříc zákazníkům, kteří měli o tuto pohonnou jednotku zájem

Zdroj: https://auto.idnes.cz/benzin-motor-mazda-6-045-/automoto.aspx?c=A180306_170403_automoto_fdv
x2005
Letec

Příspěvekod kacko » stř 14 bře 10:46

Včera jsem opět už po čtvrté musel nechat odtáhnout Mazdu 6 r.v. 2013 koupená v březnu 2014 do servisu na výměnu oleje. Na displeji se mi objevilo: Nízký talk oleje Možné poškození motoru Zkontrolujte hladinu oleje. Bohužel na svoje náklady. Auto už je po záruce. V záruce mi platili aspoň odtah, ale za výměnu oleje jsem musel platit cca 5000,-Kč. Máte-li stejný problém s Mazdou 3, Mazdou 6 a Mazdou CX-5 r.v. 2012 a 2013 obsah 2,2 v dieselu, koupených i v roce 2014 a teče Vám nafta dooleje, neváhejte podat trestní oznámení. Čím víc nás bude, tím lépe. Případně mě neváhejte kontaktovat. Mazda udělala mega podvod, když do prodeje dala auta s výrobní konstrukční vadou a protlačila je nesmyslnými argumenty na zákazníky do doby po záruce. Domníval jsem se že Mazda má 3 letou záruku, jak všude anoncuje. Bohužel u soudu mi bylo ,,vysvětleno,, , že platí jenom dvouletá záruka.
Přílohy
Image-1 (6).jpg
Image-1 (5).jpg
kacko
Autoškolák

Příspěvekod Shr3k » úte 20 bře 15:48

kacko píše:Bohužel u soudu mi bylo ,,vysvětleno,, , že platí jenom dvouletá záruka.

Občas se vyplatí číst záruční podmínky, viz. bod 26.
Přílohy
4 C 141_2017-73.pdf
(198.83 KiB) 76 krát
2014 Mazda6 Wagon 2.2 CD 175k Revolution A/T, Soul Red
2009 Mazda2 1.5 MZR 103k Independence A/T, Spirited Green
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Pan Řidič

PředchozíDalší

Zpět na Auta z Asie