Mazda MX5 (Miata)

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.

Re: Mazda MX5 (Miata)

Příspěvekod MadJoe » sob 24 čer 11:34

To chce cas, kazdy na to dojde... :-D
MadJoe
Autoškolák

Příspěvekod jarka » ned 25 čer 20:42

Jako už nikdy neříkám nikdy, ale u bmw mi zatím pořád vadí ta hmotnost (i když si umím představit, že se s tím naučím žít :) ). Každopádně dneska jsem si zkusil na mý oblíbený trase jaký je rozdíl mezi tuhým a měkkým nastavením a nějaký zásadní změny jsem nepostřehl. Finální kompromis je tedy 13kliků od tvrda :) . Ale odjíždí to na tom podvozku ze zatáčky úžasně po zadním kole :x , hezky si to rozumí i s tou lehce divočejší geometrií.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jarka
Letec

Příspěvekod Snowman000 » úte 04 črc 09:56

Mazdicka si nasla velkych kamosov (uz sa nemusi bat na parkovisku) :ymhug:
Obrázek
"If in doubt, flat out" - Colin McRae 1968-2007

"Take away the left pedal and it’s like chopping the driver’s balls off because you’ve lost all proper control of the car." - Lawrence Tomlinson
Snowman000
Letec

Příspěvekod Snowman000 » úte 04 črc 15:17

Easy open/close...MX-5 style :D :-B

"Take away the left pedal and it’s like chopping the driver’s balls off because you’ve lost all proper control of the car." - Lawrence Tomlinson
Snowman000
Letec

Příspěvekod Luk Luk » čtv 10 srp 13:13

Přátelé, vím, že je to asi po stopadesáté, ale. Hledám sporťák do 100tis. a co jsem prošel fóra, tak všechno končí vždycky dlouhou debatu u Miaty.
A mě vlastně vzhled až tak netrápí. Jde mi spíš o zábavičku a vítr ve vlasech. Z revue vyplynulo, že asi NA - já sám nevím, rád si nechám poradit.
Rád bych Vás poprosil, je to asi po stopadesátepáté, poraďte mi, na co se zaměřit při koupi, jaký typ vybrat, jaký by to mělo mír motor?
Děkuji předem, nekamenujte :)
Nastřelím z oka, co toto:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list
Luk Luk
Spolujezdec

Příspěvekod metaljohn » čtv 10 srp 14:59

Motor by to mělo mít podle toho, jak silný to auto chceš, na co seš zvyklej teď apod. Klidně koukni i po NB, v NA jsem sice nejel, ale NB zábavný je a kdovíjakej rozdíl tam nebude.

Pokud chceš jezdit dravějc, tak koukat po 1,8 (u NB mají navíc samosvor), pokud normální projížďky, tak klidně 1,6 (těch je navíc docela dost).

MX-5 je naštěstí krásně jednoduchý auto, takže nějaký extra speciality se kontrolovat nemusí, víceméně stačí taková kontrola jako u každé ojetiny. Všeobecně bych šel po co nejmíň zrezlým kusu (trpí na to). U NB navíc pohlídat stav rzi u nosníků motoru, tam se dost často musí měnit (= motor ven). Pak samozřejmě stav střechy.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
metaljohn
Mistr volantu

Příspěvekod Snowman000 » úte 15 srp 19:25

:ymhug:

Snowman000
Letec

Příspěvekod x2005 » sob 23 zář 16:27

Mazda MX-5 1.8

Stav tachometru
158 000 km

První registrace
05/2009

Výkon
93 kW (126 HP)

Konečná cena
€ 8 690,-
226 339 Kč

http://www.autoscout24.cz/offers/-324876670?id=324876670

Co na to místní znalci? Není to drahý na dekalrovaných 158tkm? Na druhou stranu v české inzerci jsem viděl draží v daleko horším stavu.

P.S.: náhodou to na mě vyskočilo v reklamě na webu, nic jsem aktivně nehledal
x2005
Letec

Příspěvekod jerry » sob 23 zář 17:25

Autobazary v Norimberku jsou profláknutý, tam bych asi nekupoval :(
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Mistr volantu

Příspěvekod jerry » pát 06 říj 19:48

Má každá NC 2.0 po FL automaticky samosvor? Konkrétně jde o r.v.2012. Podle čeho poznat, zda je samosvor, při pouhé prohlídce bez zkušební jízdy? Pokud by tam nebyl, tak bych o zkoušku ani neměl zájem.
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Mistr volantu

PředchozíDalší

Zpět na Auta z Asie