Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Citroen, Peugeot, Renault ad.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od frana09 »

Dobrý den, zajímalo by mě jak funguje klimatizace u Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S. V zimě to topí než se ohřeje motor a zajímalo by mě jak to chladí v letě ? Nevidím žadné tlačítko AC. Je to vůbec klimatizace ?
rrromek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 bře 21:10

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od rrromek »

Je tam tlačítko AUTO. Tím pustíš auto klimu.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od frana09 »

Tak se nic neděje už jsem to zkoušel, asi to bude chtít diagnostiku vid ? Měl jsem jí ale papíry jsem nechal v servisu myslím ale že s klimatizací nic nebylo. Jenom tak teoreticky teplo to fouká mělo by ted v zimě to jít nastavit i aby to foukalo studený ? Mám tam ty šipky modrá a červená a to taky nějak nekomunikuje. Měl jsem vždycky manualní tam jsi to otočil bud na teplo nebo studeno ale tady mi to nějak nejde.
rrromek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 bře 21:10

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od rrromek »

Pokud je venkovní teplota pod 4 st., tak čerpadlo klimy nesepne. Každopádně, topit by to pořád nemělo. Vydrž, až bude tepleji, aspoň 10 st, pak by jsi měl slyšet, že ti sepne čerpadlo. Pokud ti to ale stále topí, osobně to vidím na nefunkční klapky. Kukni na www.c5club.cz. C5 od r. 2005 má stejný systém.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od frana09 »

A to čerpadlo by mělo chladit ? Tlačítko Klima asi nejde něco stím bude. Dám to na tu diagnostiku a moc ti děkuji.
rrromek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 bře 21:10

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od rrromek »

Jo jo. Ale nesepne při nízké venkovní teplotě. Nicméně, když ubíráš tlačítkem teplotu, tak by měl jít chladný vzduch z výdechů i když je čerpadlo klimy vypnuté nebo nefunkční. V tlačítku chybu nevidím, spíš ty klapky topení... Diagnostiku můžeš zkusit, uvidíš... Dej pak vědět, až na to kápneš. Držím palce. Od kud jsi? Roman.
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od frana09 »

Budu muset na tu diagnostiku. Jsem z Prahy. Toto asi nejde (když to zmáčknu tak se nic neděje)
Přílohy
Screenshot_14.png
rrromek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 bře 21:10

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od rrromek »

Ono se teď nic nebude dít, když je pod nulou ( aspoň u nás v Ostravě ). Ani by se to tlačítko teď nemělo rozsvítit po zmáčknutí. Když máš motor zahřátý, tak po zmáčknutí a asi přidržení modré šipky by se měl vzduch z výdechů ochlazovat a při zmáčknutí červené oteplovat. Až bude nad těch 5 st, tak po stisknutí AUTO se musí tlačítko rozsvítit, sepnout kompresor klimy. Pokud nee, tak začít kontrolou těsnosti klimy, pak řešit dále...
frana09
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: stř 27 pro 15:01

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od frana09 »

Díky za perfektní vysvětlení, tak ještě počkám. V praze to vypadá jako o vánocích je tu bílo, už je to hnus. Ani na ryby nemůžu. Jinak ti moc děkuji pak dám vědět.
rrromek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 bře 21:10

Re: Peugeot 407 SW Kombi 1.8 S

Příspěvek od rrromek »

Za málo. Tady sice bílo není, ale zima jak sviňa. Jinak jak cokoliv budeš řešit, kukni na to C5 fórum. Je tam hodně šikovných chlapů, co umí poradit. Co já už ušetřil peněz za jinak zbytečnou návštěvu servisu.... Jj, dej vědět. Měj se.
Odpovědět