Ford Mondeo 1.8 TD r.v. 1999 - protáčení motoru

Citroen, Peugeot, Renault ad.
Odpovědět
Honzík
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 14 črc 09:25

Ford Mondeo 1.8 TD r.v. 1999 - protáčení motoru

Příspěvek od Honzík »

Ahoj, prosím o radu. Mám Ford Mondeo 1.8 TD r.v. 1999 66kw 90 PS dosud jsem neměl žádný problem. Cca před 4 měsící jsem si nechal udělat komplet rozvody a spojku. Zhruba měsíc zpátky jsem stál na křižovatce a chtěl jsem se rozjed a po přidání plynu nad 1800 otáček mi úplně svévolně vylétly otáčky do omezovače, kde se asi 2 vteřiny drřžely v této pozici, a z výfuku vylétly metrové saze. Od té doby se mi to stává pravidelně, když nechám auto cca 20 vteřin na volnoběh, pak trochu přidám plynu a problém se opakuje i bych řekl, že i stupňuje! Můj mechanik nic takového ještě neviděl a neví jak to řešit.

Za každou radu moc děkuji
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Ford Mondeo 1.8 TD r.v. 1999 - protáčení motoru

Příspěvek od KDB »

Zkontroluj hladinu oleje, protože Ti pravděpodobně turbo tahá olej z motoru. Nenechávej to rozeběhnout, ale zadus to přes kvalt, protože jinak se ti to přetočí a potká - běžně to běží, dokud turbo nevytahne všechen olej - takže když se to nepotká, zadře se. Nejezdi s tím.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ford Mondeo 1.8 TD r.v. 1999 - protáčení motoru

Příspěvek od Jenyk »

Hele tohle ale musí vědět každý mechanik, který se motá okolo turbodehtů.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Honzík
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 14 črc 09:25

Re: Ford Mondeo 1.8 TD r.v. 1999 - protáčení motoru

Příspěvek od Honzík »

Olej je v normě, hlídám pravidelně. Turbo kontroloval, odendal ten horní dekl a zkontroloval to ale tím to prý není. Přez kvalty to vždycky zkoriguju ale když popojíždím v koloně třeba jen 2 metry tak to udělá. Jediný co ho napadá je čerpadlo nebo vstřik?

Takže zkusím někde na vrakáči to čerpadlo, jinak nevím
Odpovědět