Peugot 206+

Citroen, Peugeot, Renault ad.
Odpovědět
johnny9
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11 dub 07:16

Peugot 206+

Příspěvek od johnny9 »

Dobrý den,

uvažuji o koupi tohodle autička: http://www.peugeot.cz/katalogy-osobni-206-plus-cenik/

Máte s ním nějaké zkušenosti(rady, tipy)? Na internetu jsem nikde nenašel žádnou pořádnou recenzi. :(

Předem děkuju.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Peugot 206+

Příspěvek od mmira »

Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Peugot 206+

Příspěvek od HondaMan »

Jaké jsou důvody koupě tohohle střepu?
2.9T RWD
johnny9
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11 dub 07:16

Re: Peugot 206+

Příspěvek od johnny9 »

mmira: Ty dvě jsem nalezl. Spíš jsem hledal nějaké dlouhodobější recenze(zkušenosti).

HondaMan: Níská cena, ideální výkon motoru, rozměry auta taky dostačující. Jinak se nabráním alternativám. Ale sháním zatím spíš recenze, kde jsou napsány zkušenosti s vozem po najetí nějakých těch kilometrů. První dojem byl pozitivní. Ale chtělo by to někoho kdo s 206 zkušenosti.
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Peugot 206+

Příspěvek od charger »

Nevim, kupovat si auto, které má techniku z devadesátých let a nikdy nebylo víc, než průměrné (v dnešní době již těžce podprůměrné) mi přijde trochu neuvážené.
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Peugot 206+

Příspěvek od mmira »

charger: technika z devadesatych let mi dnes prijde spise jako pozitivum. ;)

co se auta tyce, jednu 206 1.1i jsme dlouhodobe meli doma, ted uz ji pres 2 roky pouziva tchan. za celou dobu s tim byl jediny problem - svitila kontrolka motoru, pry nejake precitlivele cidlo. autorizak to resil v zaruce, nikdy nic nenasel. tak si spokojene sviti dal, uz nekolik let.

auto je to normalni, nenadchne, neurazi, na jezdeni kolem komina se to pouzivat da. vic k tomu asi rict nelze.

kdyz se veme do uvahy soucasna cena, tedy tech 190t, tak to nebude uplne spatna koupe.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Peugot 206+

Příspěvek od HondaMan »

Já jsem v 206 pár tisíc najel. Dovolím si tvrdit že kromě výše zmíněného 206+ jsem jel skoro všemi. Nejvíce se mi zamlouvala nákladní verze s 1.1i. To auto skoro nic nestálo, bylo lehké a jezdilo se s ním vcelku dobře. 1.1i byl i vcelku spolehlivý motor. V práci jsme měli kousky s najetými 300 tisíci a ta auta stále fungovala. 1.4i 75k měla asi 2 roky máma jako služební a já si pak jednu také na chvíli koupil. V horší čtrnáctistovce jsem nikdy nejel. V nízkých otáčkách nejede a škube, ve středních se žádný zázrak neodehrává a ve vysokých už zase není výkon. Ani spotřeba není u tohoto motoru nijak zázračná. V mém podání žral o 1 - 2l/100 více než Fiatí 1.4i 70kw ve větším GP.
Místa je ve 206 opravdu málo, spolehlivost nic moc, bezpečnost z poloviny devadesátek také neoslní... A 206+ je IMO velmi ošklivé auto. Naroubovaná maska z 207 vypadá na drobné 206 směšně.

Alternativ do 200tkč je IMO dost. Punto 1.6 69k; Clio se stejně silným motorem se dá pod 200 sehnat i v kombi...

Já bych si 206+ nekoupil, ani kdyby stála ještě méně.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Peugot 206+

Příspěvek od charger »

HondaMan píše:Já bych si 206+ nekoupil, ani kdyby stála ještě méně.
+1
Ain´t nobody got time for that
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: Peugot 206+

Příspěvek od davson12 »

Jako nic nechci říkat proti tomu, že si chcete něco koupit. Ale Peugeot 206 není zrovna nejlepší volba... Volil bych jinou řadu pokud máte rád tuto značku, ale 206 je na nic...
Uživatelský avatar
bambus
Pan Řidič
Příspěvky: 270
Registrován: pát 09 zář 11:26
Bydliště: <>

Re: Peugot 206+

Příspěvek od bambus »

S 206 jsem najel více méně na jeden zátah 1400 km (Bukurešť - Praha) a až na tragicky nekultivovaný 1.4 HDi a velmi nepřesnou kulisu řazení to nebyla taková hrůza. S benzínovou motorizací se jedná o komfortní vůz. Za podobný peníz se ovšem dá koupit mnohem dospělejší auto s lepší pasivní bezpečností a jistým fun factorem třeba Clio III ;)
Odpovědět