olej fiat gp 1.3jtd

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od lupo222 »

Zdravim, mám fiat grande punto sport 1.3jtd a chci se zeptat kolik se tam vleze oleje? A jaký doporučujete? Teď je tam Q8 5w40. Za 3000km je výměna. Děkuji.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od vonkreuz »

Zeptej se na www.znackoveoleje.cz Majitel je italopozitivni člově a poradi ti a ceny jsou tam také fajné, beru oleje jen z toho webu. :-bd
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od Ondras »

Přesně tak, znackoveoleje.cz, poraď se a ber Yacco nebo Selenii.
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od lupo222 »

Děkuji.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od lupo222 »

A proč Yacco nebo Selenii? Našel jsem i jiné https://www.oleje.cz/search/oils/?motor ... _EFt8PdzI8
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od pavproch »

Naše pindice má v návodu výslovně napsáno Selenia 10w-40 a proto do ní liju Millerse 5w-40, logicky, ni? :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od lupo222 »

Já to mám původ Španělsko, a česky tam néni nic. Proto se ptám. A jak to jezdí na ten Millerse? Takže tým pádem tam možu dat i Castrol nebo Shell, že?
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od pavproch »

Na Millerse to jede stejně jako to jezdilo na Seleniu nebo Castrol.... liju ho do toho abych nemusel přemýšlet co do kterého motoru patří a jestli mám dost na dolívání, na příští výměnu atd... takle mám doma jeden sud a liju to do všeho.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od M.Z. »

Já liju do všech dodávek (m.j. i 1,3JTD) Total 5w-40, je za dobré prachy.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: olej fiat gp 1.3jtd

Příspěvek od Zajda »

lupo222 píše:A proč Yacco nebo Selenii? Našel jsem i jiné https://www.oleje.cz/search/oils/?motor ... _EFt8PdzI8
Zajda píše: No, upřímně řečeno za mě raději Starline s nějakou minimální zaručenou kvalitou, než značkové oleje za nejlevnější eshopové ceny, což smrdí pančem.
Když splňuje výkonnostní specifikaci jaká do auta patří (neplést s viskozitou 10W40 apod), ať se to jmenuje třeba Tesco.
Osobně jsem to začal řešit tak, že objednávám přímo od výhradního zastoupení méně známé značky Yacco, kde si můžu být relativně jistý že dostávám originál, zároveň je to ale mnohem levnější než kupovat z primárních distribučních kanálů známých výrobců.
Pro zajímavost v paralelním eshopu tohoto prodejce, kde nabízí ostatní značky, vyjde nejlevnější 4l Valvoline 10W40 na 660Kč.
Zkopíroval jsem svůj příspěvek z jiného vlákna. Ve zkratce - korektní výrobce udává v návodu k obsluze auta výkonnostní specifikaci oleje (například "API SL nebo vyšší"). U viskozit by měl být nanejvýš rozsah podle použití a mezních venkovních teplot.
Například Ferrari v nějakých návodech mělo k určení viskozity uvedeno, že optimální tlak oleje je tolik a tolik na každých 1000 otáček, ať se ctěný majitel podle toho zařídí.

Takže potřebuješ aby olej vyhovoval specifikaci, je celkem jedno jaký to bude výrobce. Skutečných výrobců základových olejů je pár na světě, stejně jako výrobců aditivačních balíčků do nich.
Jen nesmí jít o panč, což nějaký Kastról za nejnižší internetovou cenu klidně být může, protože obchodník asi původ nebude mít úplně pod kontrolou.
Takže si zkus pro zajímavost srovnat kolik zaplatíš za olej Castrol (nebo třeba Mogul) z oficiální distribuce a za olej Yacco z oficiální distribuce.
《》
Odpovědět