Gallardo za cenu lepsiho Superba

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Lamboman
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: úte 20 pro 15:05

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Lamboman »

taky mam vzdycky nepopsatelnou radost, kdyz se mi podari sehnat nejaky dil levne. Naposledy se mi zadarilo treba LP svetlo, nebo ten dvojity stirac.

jinak je jasne, ze auto co 8 roku, 20 000km, porad bylo garazovane, v zime nikdy nevyjelo, nemuze byt rezave, nebo moc spinave. Nektere veci jsou doslova jako kdyby vcera vyjeli z fabriky, je to radost na tom neco delat.Drzim ti palce, at to pres vsechny prekazky dotahnes do konce v nejake realne lhute.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2550
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Vrooom »

Lamboman píše:pokud dobre pocitam, tak jsem zatim utratil 6800EUR.
Tj vcetne posty? Si dokazu predstavit, ze posta pri shaneni veci z celeho sveta nebude uplne zanedbatelna polozka.
Lamboman
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: úte 20 pro 15:05

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Lamboman »

no tak na halir presne to zase nesleduju, ale neco to stoji, to jo.
Treba dopoledne mi prislo dvojite stiraci rameno ze Sakramenta (Kalifornie), stalo 210USD, Shipping 10USD a doplacel jsem necelou tisicovku (korun) za clo. Ono totiz to obcas vyhmatnou celnici, je to pry jako v loterii...


Obrázek

stirace potrebuju komplet, vypadat to ma takto:

Obrázek teoreticky takto

Obrázek a prakticky takto

protoze za komplet chteli uplne nerealne penize (kolen 1500USD), resim to takto:

koupil jsem jen ten nejslozitejsi dil - to dvojite rameno, ktere kona dost slozity pohyb a zajistuje ciste sklo pred ridicem i pri vysokych rychlostech
To druhe rameno (cislo 7) je jednoduche a nechal jsem ho vyrobit z ramena Audi A8, ktere je velmi podobne ("vyroba" spocivala pouze v ohybu.

Tisicihrany jsou klasicke koncernove VW/Audi.
No a vlastni raminka (cislo 8) pasuji treba s Volva (jsou to 460mm dlouhe, obe symetricke) a s T konektorem. Docela bezne k dostani za par korun.
No a sroubky a krytky opet stara znama Audi A4 (nebo nejaky Golf)

jeste musim koupit nadobky, oba motorky (na okno a svetla) a trysky svetel, ale vse zase pasuje z Audi R8, budu brat asi tady tento z PL, za par drobnych http://allegro.pl/gallardo-audi-r8-zbio ... 86657.html

jo a nasel jsem i slusne predni brzdy, uplne nove, vcetne desek. Navic jsem od nich uz i neco bral: http://allegro.pl/lamborghini-gallardo- ... 46848.html

a mam i airbag ridice s logem. Drive jsem mel jen Audi...
http://allegro.pl/airbag-lamborghini-ga ... 85977.html
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27040
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od řidičBOB »

Jak to tak sleduji, jen mne napadá otázka, jestli si fakt budeš užívat jízdu v supersportu, které bylo rozstřelené na atomy. Já bych se v tom rychlé a ostré jízdy tedy bál. Něco jako na bourané motorce...
Ale jinak slušná práce a odvaha! To smekám.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Lamboman
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: úte 20 pro 15:05

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Lamboman »

řidičBOB píše:Jak to tak sleduji, jen mne napadá otázka, jestli si fakt budeš užívat jízdu v supersportu, které bylo rozstřelené na atomy. Já bych se v tom rychlé a ostré jízdy tedy bál. Něco jako na bourané motorce...
Ale jinak slušná práce a odvaha! To smekám.

za poklonu samozrejme dukuji, ale zalezi, cemu rikas "rozstřelené na atomy".

Ja jsem fotky z nehody videl a auto udelalo hodiny na mokre vozovce cca pri 130km/h (pri prudke akceleraci pri najezdu na rychlostni silnici), ridic dostal smyk, ktery nezvladl (a zrejme mu nepomohl ani stabilizacni system, anebo spis chtel frajerit a mel ho vypnuty...) a bouchl predkem a pak zadkem do svodidel, zaroven PZ kolo smykem "zakoplo" o rantl u svodidel (ale ne moc). Predek byl teda rozbity dost a je tam cely novy pomocny ram a vsechno nove az po predni sloupky. Zadek byl tukly jen velmi lehce (promackla vyztuha narazniku je na fotce a ohnuta kost torzni tyce). Vzadu, kde je motor a vsechny zivotne dulezite organy (prevodovka, chladice oleju...apod.), tak nebyla zadna skoda.

Vpredu je kufr jak u stodvacitky, brzdovy posilovac, chladice apod., to vse je nove (nebo spise vyrezane z jineho Lamba). V interieru bouchl airbag volantu a bocni airbag u ridice a pyrotechnicky napinac pasu. Toto vse je ted nove, akorat musim nechat "prebit" jejich ridici jednotky.
Airbag spolujezdce, jeho pas, ani bocni nebouchl, protoze na sedacce nikdo nesedel (je v ni cidlo). Takze to zase nebylo tak hrozne a karosarskou opravu provedla karosarna, neni to zadny domaci bastl, dival jsem se na svary a jsou hezky provedene. A geometrii jsem meril a je dobra, jak ram (je v tolerancich), tak kola stoji jak maji ale jeste ji stejne budu delat, az to bude cele smontovane.
Tak si myslim, ze by nemel byt problem ani nad 300km/h ale neboj, budu to zajizdet opatrne, zkusenosti z rychlyma autama mam a tady technicky duvod k obavam fakt neni.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od 911T »

Uvazujem nad tym ked to bolo takto rozstrelene, oplatilo sa mu to opravit a potom predat za 30 000e? Predpokladam ze poistene to nebolo ked to neopravil autorizak nakomplet.
Lamboman
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: úte 20 pro 15:05

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Lamboman »

no tak podle toho co vim ja, tak to pojistene nemel. Nechal po nehode opravit karu (mel vlastni maly servis, byl to velkopodikatel, jen na svem parkovisti mel asi 200 dodavek...) a pak se mu naskytla prilezitost jineho Gallarda (Superleggera 570) ze statu. Mel jeste i jina auta, na rampe, kdyz jsem tam prisel tak se mu treba valela Panamera turbo...No a tak vzal veci ze sveho a prestavel ji na EU verzi, nektere dalsi veci prodal a to puvodni prodal jako nekompletni me s balikem demontovanych dilu urcenych k prodeji a nepotrebne na to se kterym ted jezdi.

ta nehoda se stala podobne, jako to zlute Gallardo (v poradi druha nehoda) na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=ajV7qx2rW68 ale v nizsi rychlosti.

jinak jsem si objevil super e-Shop. Maji to litevci a maji temer vsechno, co potrebuju k dokonceni.Darce je Spyder LP560-4. Hlavne me zajimaji ty ruzne drzaky (treba mam chladice, ale nemuzu je pripevnit k ramu...), pak ty ruzne hadice a hadicky na vodu, klimu a servo, to je dar z nebes. Ted sepisuji seznam a rikali, ze mi daji nejakou mnozstevni slevu, tak se uvidi, ale hlavne, ze to je. Mozna se k nim i rovnou rozjedu.

http://stores.ebay.co.uk/bency-INC/_i.h ... 513&_pgn=3
Omina
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27 pro 20:00
Bydliště: Drahkov

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Omina »

Zdravím pánové, Lambovi držím palce. :-bd Nalezání kostlivců bude asi prekérka ~x( . Kdyby bylo potřeba, nabízím cnc výrobu potřebných dílů z různých materiálů (za cenu materialu-je to pro dobrou věc ^:)^ ) Pošli kdyžtak výkres nebo poškozený díl a nějak to sfouknem. :-?
ocdetailingcz
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24 bře 09:32
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od ocdetailingcz »

Drzim palce!!! (+ pisu sem taky proto ze nevim kde presne se zapina notifikace na nove prispevky :D )

btw je pro me fascinujici, ze prestoze techto aut je v podstate asi dost malo, tak kolik se toho da sehnat z jinych rozstrelenych kusu. koukal jsem treba na YT kde myslim ChrisFix (nebo jak si rika) koupil k Jaguaru dalsiho na organy a ja si rikal jake to je stesti ze zrovna sehnal stejneho, ktery mel ZROVNA nefunkcni ty dily co nepotreboval; ale jak jsem to tady procetl tak to skoro vypada ze nekteri to stejne delaji i s podstatne vzacnejsima autama :) i kdyz je asi fakt ze kdybych mel rozbite Lambo tak spis dam na eBay kazdy sroubek nez kdyby to byla rozstrelena oktavka. :)

a na zaver – doufam, ze jak to bude hotove, ze se mu dostane nejaky poradny detailing! :ymhug:
Lamboman
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: úte 20 pro 15:05

Re: Gallardo za cenu lepsiho Superba

Příspěvek od Lamboman »

Dekuji za drzeni palcu a Ominovi za nabidku na ucinnou pomoc.
Kdyz jsem do tohodle "projektu" sel, ridil jsem se touto selskou uvahou (ktera se mi denne potvrzuje): Gallard bylo vyrobeno od roku 2003 do 2008 pres 7000 kusu a stejne tak pro phase II (muj pripad) 2008 az 2013. Tzn. pres 14 000 aut. Protoze je to velmi rychle vozidlo, predpokladal jsem tak 1 az 3% zniceni nehodou. zlaty stred 1.5% ze 14 000 aut je cca 210, ktere uz nikdo nedal dohromady, z toho tak polovina phase-II (LP560/570). A to se mi potvrdilo, protoze uz mam hodne rozbitych zmapovanych a vim po celem svete kde co maji. Dalsi pozitivum je VW/Audi group, cela rada internich soucastek ma logo Audi a je plne kompaktibilni z S6, RS4, RS6, R8,( nektere veci najdeme i v Golfu, nebo treba Oktafce).

Ted je muj posledni objev ten litevec, ktery mi pomuze, ma tak 90% dilu z rozbiteho Spydera LP560, ktere potrebuji k dokonceni a i ceny jsou jedle, navic dohaduji mnozstevni slevu. Nejhorsi bude pak tech poslednich 10% dilu, ale i to myslim casem sezenu, i kdyz bych chtel samozrejme vyjet co nejdriv.
Dal jsem si zavazek, ze dam auto do puvodniho stavu z originalnich dilu a zatim se mi to (az na drobne detaily) dari.
Odpovědět